PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3aylık evonun kliması çalışmıyor

samprik
08/07/2011, 20:40
olucak iş değil klimanın fanı çalışıyor ama kar düğmesine bastığımda soğutmuyor

3 aylık bebek 6800 km'de 3-4 kez açtım yada açmadım klimayı böyle bişey olamaz. var mı bu problemi yaşayan ?

krm1983
08/07/2011, 20:43
Gaz kaçağı olmasın.

samprik
08/07/2011, 20:52
Gaz kaçağı olmasın.

hiç bir fikrim yok ama aracı hiçbiyere vurmadım ve karter muhafaza taktırdım aldığım gibi :/

muratx41
08/07/2011, 21:54
kaçak vardır büyük ihtimalle servise danıssanız daha iyi olur

byspayn
08/07/2011, 21:56
gaz kaçağı vardır bence

Birkan61
08/07/2011, 22:25
Klimaya giden hortumda çatlak veya delik vardır.

Hortumun tamiri veya değişimi, birde klima gazı dolumu yapılacak tahmin ettiğimiz gibiyse.

lostface
09/07/2011, 16:55
aga servise git arabanın garantisi var zaten eminim hemen hallederler

bvulgari
09/07/2011, 17:01
Geçmiş olsun. Servise gidip komple klima fanını da değiştirin borusunu da değiştirin yada klima sistemini değiştirsinler komple..
Ben olsam tamir ettirmezdim.

GP COSKUN
09/07/2011, 18:48
samet klimanın devreye girip girmediğine bak
yeni araçta gaz boşalması nadir görülür bana sorarsan elektrik problemi gibi
istersen gaz olup olmadığını anşamak için laputu aç klima borusunun üzerinde gaz dolum sibobu var onu bastır gaz çıkarsa sorun gaz alakalı değildir
birde klimayı açtığında aracın güçten düşüp düşmediğine bak eğer düşmüyorsa kompresör devreye girmiyor demektir
sonuçta sorun ne olursa olsun aracın yeni garanti kapsamında sorunun giderilir
bu arada bir de dipnot verelim klima devredeyken motorlarımızın güç kaybı yaklaşık olarak 5bg denk gelmektedir
klima kompresörü büyüdükçe bu layıpta büyür

samprik
10/07/2011, 20:21
samet klimanın devreye girip girmediğine bak
yeni araçta gaz boşalması nadir görülür bana sorarsan elektrik problemi gibi
istersen gaz olup olmadığını anşamak için laputu aç klima borusunun üzerinde gaz dolum sibobu var onu bastır gaz çıkarsa sorun gaz alakalı değildir
birde klimayı açtığında aracın güçten düşüp düşmediğine bak eğer düşmüyorsa kompresör devreye girmiyor demektir
sonuçta sorun ne olursa olsun aracın yeni garanti kapsamında sorunun giderilir
bu arada bir de dipnot verelim klima devredeyken motorlarımızın güç kaybı yaklaşık olarak 5bg denk gelmektedir
klima kompresörü büyüdükçe bu layıpta büyür

coşkun abi dediğin gibi gaz boşalması nadir görülür ama aynen böyle olmuş çalışkanel oto metin uslu bey'e götürdüm italya'da üretim esnasında işçilik hatası sonucu yanlış montaj ile oluşmuş bi sorun ile gaz boşalmış. adını unuttuğum küçük bi kapa k ve gaz dolumu garanti kapsamında yapıldı..

teşekkürler coşkun abi :)

GP COSKUN
10/07/2011, 22:20
sorunun halolduğuna sevindim samet
serin serin gezmeler sana