PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren boşluğu yardım lütfen

ultraslan33
06/07/2011, 23:27
selamlar arkadaşlar,
aracımı ilk aldığımda frende fazla boşluk yoktu ama 2 ay içinde bi boşluk oluştu yani hemen basar basmaz fren olmuyo biraz boşluk var..acaba hidrolik yağı azalmış olabilir mi??lütfen yardım edin zira tırsıyorum fren önemli...c.tesi servise gitmeyi düşünüyorum sanayi zirzoplarına laf anlatıp keyiflerini iyi edene kadar servise gider keyfime bakarım malum kazık yeme ihtimali var ama usta ağzı kokusu çekmekten ve acaba oldu mu diye içim içimi yemesinden iyidir..bilginiz varsa yardım lütfen

Du Hast
07/07/2011, 01:40
ön balatalar aşınmış olabilir
hidrolik azalsa önce hidrolik deposunda azalır. depodaki hidrolik miktarını kontrol edin derim

ultraslan33
07/07/2011, 11:24
çok sağol kardeşim bilgisi olanlar lütfen yardım balatalar yeni değişmişti 40 binde şu an 45 binde

cck1
07/07/2011, 11:39
Fren bu aman ihmale gelmez...

ultraslan33
07/07/2011, 11:50
ya bende ondan korkuyorum araç nizami fren tutuyor bi sıkıntı yok ama ilk başta daha gergindi fren pedalı şimdi az boşluk var

StrawBeeRy
07/07/2011, 12:01
ön balatalar aşınmış olabilir
hidrolik azalsa önce hidrolik deposunda azalır. depodaki hidrolik miktarını kontrol edin derim
aynen balatalardan yapıyor olabilir eğer balatalarda sorun yoksa hidrolik yağına bakılmalı.balatalarınızı en son ne zaman değiştirdiniz?

GP COSKUN
07/07/2011, 14:49
sorun balata yada hidrolik sıkıntısı değil
balataların yeni değiştiğini beyan etmişsiniz değişimden sonra fren sisteminde hava kalmış olabilir yani iyice hava alınmamış olabilir
bir diğer sebebte arka frenlerinin ayarının düşmesinden kaynaklanır
arkalara ayar yaptırıp fren sisteminin havasını aldır sıkıntı ortadan kalkacaktır

ultraslan33
07/07/2011, 21:34
selamlar arkadaşlar,
balataları bugün yeni değiştirdim ama fren sanki eskisi gibi keskin değil yani pedal balon gibi, şiş gibi bi his mevcut, off ya servise gitmedim sanayide yaptırdım gene kafa rahat değil yarın sabah gene bi baktırcam anlayacaklarını sanmam ama neyse...fren normal duruyo ama hava var gibi tam iyi değil fren hissiyatı

Du Hast
08/07/2011, 02:08
selamlar arkadaşlar,
balataları bugün yeni değiştirdim ama fren sanki eskisi gibi keskin değil yani pedal balon gibi, şiş gibi bi his mevcut, off ya servise gitmedim sanayide yaptırdım gene kafa rahat değil yarın sabah gene bi baktırcam anlayacaklarını sanmam ama neyse...fren normal duruyo ama hava var gibi tam iyi değil fren hissiyatı
arabayı stop edin
freni 10 kere şişene kadar pompalayın. fren taş gibi olsun sonra arabayı çalıştırın pedal yumuşuyormu bakın.
çoşkun abininde dediği gibi frenlerde hava olabilir ayrıca arka frenlerin ayarınıda yaptırın. otomatik cırcır ayarı bozulmuşsa bu tarz sıkıntılar oluyor

ultraslan33
08/07/2011, 11:23
abi çok sağolun mevzuyu hallettim hava varmış aldılar bi daha sanayide iş yaptırmak mı??töbeeee:)coşkun abi, can, mert cemal ilginize çok teşekkürler

GP COSKUN
08/07/2011, 13:48
demiştim sana alper
havadır o hava

macsea
08/07/2011, 16:58
arabayı stop edin
freni 10 kere şişene kadar pompalayın. fren taş gibi olsun sonra arabayı çalıştırın pedal yumuşuyormu bakın.
çoşkun abininde dediği gibi frenlerde hava olabilir ayrıca arka frenlerin ayarınıda yaptırın. otomatik cırcır ayarı bozulmuşsa bu tarz sıkıntılar oluyor

şikayetin gitmiş geçmiş olsun, bilgi olsun diye söylüyorum, aynı sorun bendede oldu, oto kardeşime gittim, sol arka cırcır bozulmuş, yenisiyle değiştirip ayarını yaptı, sorun çözüldü

mezkur
05/08/2013, 22:26
arabayı stop edin

Merhaba bende de fren boşluğu vardı yukarıda yazdıklarınızı yaptım şimdi daha iyi ama bunun bir zararı olur mu uzun vade de?