PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : boya sorunu

askaruwa
06/07/2011, 21:30
arkadaşlar aracıma taş sıçramalarında çok çabuk boya atıyor. nokta nokta oldu. ilk aldığımda bir kaportacı görmüş ve boyanın aşırı fırçalı yıkamadan yıprandığını söylemişti. pasta cila veya benzeri uygulamalar aracın boyasını kendine getirirmi??? nerede ve nasıl çözüm bulabilirim ve ne kadar tutar???

StrawBeeRy
06/07/2011, 21:45
aracın durumuna bağlı foto olursa daha sağlıklı yorum yapabiliriz

sunas
06/07/2011, 22:07
evet yaa bu puntoların hepsinde var galiba bnim araçtada görüyorum ne gıcık duruyor :((( ama boya atmaya karşı garantisi yokmuydu bu fiat ların

StrawBeeRy
06/07/2011, 22:12
evet yaa bu puntoların hepsinde var galiba bnim araçtada görüyorum ne gıcık duruyor :((( ama boya atmaya karşı garantisi yokmuydu bu fiat ların
garantiyle ne alakası varki durup dururken boya atmıyor herhalde taş geliyor boya atıyor hangi arabanın boyası taş geldiğinde atmıyorki bunun önüne geçemessiniz anca öne kaput koruma filmi çektiriceksiniz

izoci
06/07/2011, 22:24
hocam olur mu öyle şey hatta öyle bi garanti olsa çok gülerdim :D :D
Bende olmuyor demekki boyada hata yok :hmm

frç
06/07/2011, 22:43
Önde giden aracı yakın mesafe takip etmezsen taş izi olmaz...:cool0000:

Birkan61
06/07/2011, 22:59
En güzel yöntem kaput koruma filmi, veya başka yerdede çizikler boya atmaları varsa aracı komple kaplatmak bence en iyisi. Hem aracınızda boya olmamış olur, satarkende boyasız diye satarsınız. Hemde alıcı çiziği olsa bile çizikler görünmeden kullanabilir.

Ben düşünüyorum valla.

sunas
06/07/2011, 23:15
Bana gülen arkadaşlara ellerinde garanti belgeleri varsa okumalarını tavsiyee ederim. Orda boya ile ilgili aynen şöyle bilgiler var:

36 AY BOYA GARANTİSİ
8 YIL PAS DELİNME GARANTİSİ

StrawBeeRy
06/07/2011, 23:23
Bana gülen arkadaşlara ellerinde garanti belgeleri varsa okumalarını tavsiyee ederim. Orda boya ile ilgili aynen şöyle bilgiler var:

36 AY BOYA GARANTİSİ
ben size gülmedim yazdığınız mantıksız geldi siz diyorsunuz ki taş gelince boya atıyor taş yüzünden fiat buna ne yapabilirki oldu o zaman her taş gelen servise gitsin garantiden halletsinler biraz mantıklı düşünsek anlarız zaten ;) yanılıyorsam düzeltin

turker
06/07/2011, 23:28

36 AY BOYA GARANTİSİ

tabı kaza yapmadınız bu sure ıcınde ve dıs etkenlerden bırı bu olaya karısmadıgında öle haklısınız ama tas veya cakıl gelıp boyanın bozulması bu durumu bozuyor

askaruwa
07/07/2011, 01:57
arkadaşlar ön kaputa eyvallah ama tavandan yan kapılara kadar bu kadar küçük küçük atmalar var...nerdeyse sinek konsa boya atacak...birde sol arka siyalin alt ucundan vernikte atmaya başlamış...bu nasıl boyadır...birde boyadaki harelenme dedikleri bu yuvarlak çizgimsi şeyler nasıl giderilir???

Du Hast
07/07/2011, 03:07
arkadaşlar ön kaputa eyvallah ama tavandan yan kapılara kadar bu kadar küçük küçük atmalar var...nerdeyse sinek konsa boya atacak...birde sol arka siyalin alt ucundan vernikte atmaya başlamış...bu nasıl boyadır...birde boyadaki harelenme dedikleri bu yuvarlak çizgimsi şeyler nasıl giderilir???
aracı sıfır mı aldınız?

gurik
08/07/2011, 00:05
sıfır almadıysanız,aracınız komple boyalı o zaman.
hakkınızda yeterli bilgiye sahip olsak yorum yaparız Ahmet bey.

Bolu_Beyi
08/07/2011, 00:39
Aracın boyasında kesinlikle hata var arkadaşım.. Bizde yaşıyoruz dediklerini benim ön kapudumda taş vurmasından ufak bir göçük bile var fakat boyası kalkmış değil.. 2. el ise boyalı olma şansı varda eğer aracı sıfır aldıysanız büyük problem...

askaruwa
08/07/2011, 00:48
aracı 2. el aldım 2006 model. aracı bugün yetkili servise götürdüm. boyanın aşırı fırçalı yıkamadan boyanın baya zarar gördüğünü söyledi. aracın boya orjinal fakat çok sık fırçalı yıkamadan zarar görmüş. vernik atmasınada martı pisliğinden olabilir veya tabancalı yıkamada basınçlı sudan olmuştur dediler. bu arada yetkili servis fiyatları uçuyor. pasta cila uygulaması sorudm sadece cila yapıyoru dediler fiyat sordum 150 tl diyorlar sadece cilaya 150 tl yuhhh ötesi...peki bu şekilde yıpranmış boyayı kendine getirecek pasta cila wax gibi uygulamalar varmı????varsa kocaeli veya kayseride nerede ve kaça yaptırabilrim???

StrawBeeRy
08/07/2011, 00:49
aracı 2. el aldım 2006 model. aracı bugün yetkili servise götürdüm. boyanın aşırı fırçalı yıkamadan boyanın baya zarar gördüğünü söyledi. aracın boya orjinal fakat çok sık fırçalı yıkamadan zarar görmüş. vernik atmasınada martı pisliğinden olabilir veya tabancalı yıkamada basınçlı sudan olmuştur dediler. bu arada yetkili servis fiyatları uçuyor. pasta cila uygulaması sorudm sadece cila yapıyoru dediler fiyat sordum 150 tl diyorlar sadece cilaya 150 tl yuhhh ötesi...peki bu şekilde yıpranmış boyayı kendine getirecek pasta cila wax gibi uygulamalar varmı????varsa kocaeli veya kayseride nerede ve kaça yaptırabilrim???
usta 150 lira ok çok iyi demişler istanbulda sonaxa bir gidin bakalım paketlere göz atın 1180 liralık paket bile var :D

askaruwa
08/07/2011, 00:56
sadece cila için fazla geldi bana...ve yetkili servis sadece cila uygulaması ile boyanın kendini toparlayacağını söylüyor????

StrawBeeRy
08/07/2011, 01:25
sadece cila için fazla geldi bana...ve yetkili servis sadece cila uygulaması ile boyanın kendini toparlayacağını söylüyor????
evet kendine gelir

izoci
08/07/2011, 01:35

36 AY BOYA GARANTİSİ
36 Boya garantisi var ben çiziyim arabayı sonra bunun garantisi vardı diyim garantisi varsa çizilmicek mi yani ? Servise gidin isterseniz arabama taş geldi boyası kalktı diyin garantisi var nasıl olsa hallederler ;)