PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto ön cam için güneşlik

sunas
06/07/2011, 13:05
GRANDE PUNTO ÖN CAM İÇİN GÜNEŞLİK ALICAM.
ARACIM SÜREKLİ GÜNEŞTE DİREKSİYON FALAN EL VURULMAYACAK ŞEKİLDE YANIYOR.
KARTONDAN BİR GÜNEŞLİK VARDI ARACI ALDIĞIMDA FİAT KOYMUŞ AMA ÇOK DA GÜZEL KAPATMIYOR.
BAZI ARAÇLARA BAKIYORUM KOMPLE ÖN CAMI KAPLAYACAK ŞEKİLDE KAPANMIŞ, ARTIK İÇERDEN NASIL BAĞLIYORLARSA İÇERİ ÖNDEN AZ DA OLSA GÜNEŞ SIZMIYOR.
HEPSİBURADA DA BİR ÜRÜN VAR ONU ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA BOYUTUNU BİLMİYORUM. BİZİM GRANDE PUNTOLARIN ÖN CAM BOYUTUNU BİLEN VEYA BÖYLE BİR GÜNEŞLİK KULLANAN VARMI TAVSİYENİZ NEDİR?

ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM ÜRÜN :
Hepsiburada.com : Sparco Progetto Corsa Metalize Ön Cam Güneşliği Large 140cmx80cm OPC17170300 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/sparco-progetto-corsa-metalize-on-cam-gunesligi-large-140cmx80cm-opc17170300/ProductDetails.aspx?productId=otevopc17170300&categoryId=20037833#Gorseller)

ozgurse
06/07/2011, 14:39
Merhaba arkadaşım,

Ben aşağıdaki ürünü aldım çokta güzel kapatıyor ön camı. Fiyatıda uygun. Tavsiye ederim.

Hepsiburada.com : Automix Balonlu Metalize Oto Güneşlik Büyük Boy | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=20037833&productid=otsv1000900000505)

usaymaz
06/07/2011, 14:58
internetten ürünü sipariş verip ürünü beklemeye hiç gerek yok yakınlarında tekzen varsa özgür arkadaşın internetten sipariş ettiği ürüne benzer güneşlik 3,50 yada 5,00 tl idi ben aldım gayette memnunum ürün güneşi içeri almıyor güneş ışınlarını geri çeviriyor vede üst tarafında 2 adet vantuz var cama anında yapışıyor. Ürünü ŞİDDETLE tavsiye ederim... :)

sunas
06/07/2011, 15:18
Merhaba arkadaşım,

Ben aşağıdaki ürünü aldım çokta güzel kapatıyor ön camı. Fiyatıda uygun. Tavsiye ederim.

Hepsiburada.com : Automix Balonlu Metalize Oto Güneşlik Büyük Boy | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=20037833&productid=otsv1000900000505)

Arkadaşlar teşekkürler tavsiyelerinize ama özgür bey sizin bu ürün büyük gelmiyormu puntoya

krm1983
06/07/2011, 16:00
Fiyat çok fazla sparco olduğu için.Ben de aynı ürünün desensizini kullanıyorum.Standart zaten boyutları.ama yapışkanı tutmuyor belli bir süre sonra.
Bauhaus dan almıştım ben de 4-5 lira birşeydi.

dunesea
06/07/2011, 16:57
bauhaus'da 5 tl filan. yanlız benim gibi gidip standart boyunu almayın camı kapamıyor çünkü :) araçlarımızın camı sandığımızdan daha büyük...Van tipi olanlardan almak lazım

Moosty
06/07/2011, 17:40
Arkadaşlar teşekkürler tavsiyelerinize ama özgür bey sizin bu ürün büyük gelmiyormu puntoya

Gelmez, cam açılı durduğu için pek belli olmuyor ama kamyon camı gibi cam var bizim arabalarda. HepsiBurada dan aldığım standart boy güneşlik benim camda peçete kadar kalmıştı.

Bu sene güneşliğim yok, bir ara fırsatım olursa ya battal boy güneşlik bakacağım ya da evdeki çarşaflardan kullanacağım, anca kapatır.

ozgurse
06/07/2011, 17:58

Mustafa beyinde dediği gibi araçlarımızın camı bir hayli büyük. Bende daha önce bu sitedeki araştırmalarım sonucu linkte gönderdiğim büyük güneşliği aldım. Yanlardan çok az büyük gelsede katlandığı için hiçbir sorun teşkil etmiyor. Küçük kalmasındansa büyük gelip katlı durması bence daha iyidir :)

k0d3r
06/07/2011, 20:45
Gelmez, cam açılı durduğu için pek belli olmuyor ama kamyon camı gibi cam var bizim arabalarda. HepsiBurada dan aldığım standart boy güneşlik benim camda peçete kadar kalmıştı.

Bu sene güneşliğim yok, bir ara fırsatım olursa ya battal boy güneşlik bakacağım ya da evdeki çarşaflardan kullanacağım, anca kapatır.
:D:D

Ben de standart güneşliklerden almıştım, çok küçük geldi. camı kapatamadan öylece göğüsün üstüne örtüyorum.

sunas
06/07/2011, 22:13
evet anlaşıldığı üzere büyük almak lazım,3-5 tl lik bişey değilde kaliteli bişey alıp uzun süre dayanıklı kullanmak isterim ben..

PuntoMan
07/07/2011, 08:39
Merhaba arkadaşım,

Aynı üründen ben de aldım ve puntomda kullanıyorum. Yükseklik olarak tam oturuyor genişlik olarak biraz büyük geliyor ama problem olmuyor camı tamamen kapatıyor. Parlak olması ve camı tamamen kapatması sebebiyle de ciddi fayda sağlıyor. Tavsiye ederim. Kartonla falan uğraşmayın.

projist
07/07/2011, 12:24
hepsiburadada verdiğiniz ürün torpidoya sığmaz sanırım

krm1983
07/07/2011, 16:05
evet anlaşıldığı üzere büyük almak lazım,3-5 tl lik bişey değilde kaliteli bişey alıp uzun süre dayanıklı kullanmak isterim ben..
Pahalı alacağınız da aynı malzeme.Çok para vermeye gerek yok bence.

k0d3r
17/07/2011, 23:42
Aynı üründen ben de aldım ve puntomda kullanıyorum. Yükseklik olarak tam oturuyor genişlik olarak biraz büyük geliyor ama problem olmuyor camı tamamen kapatıyor. Parlak olması ve camı tamamen kapatması sebebiyle de ciddi fayda sağlıyor. Tavsiye ederim. Kartonla falan uğraşmayın.

Yükseklik olarak nasıl tam oturuyor anlamadım. Az önce arabanin yanina inip ön camın ölçüsünü aldım:

Genişlik: 113 cm
Yükseklik: 83 cm

Sizin belirttiğiniz güneşlik 70 cm. Nasıl tam kapatıyor?

Ben de alacağım güneşlik ama yüksekliği minimum 80 cm olmalı bence.

turker
17/07/2011, 23:44
ben eskı bır beyaz carsafla kapıyorum hem torpıdo hemde dıreksıyon kapanıyor dedıgınız gıbı bızım on cam baya genıs

k0d3r
17/07/2011, 23:46
ben eskı bır beyaz carsafla kapıyorum hem torpıdo hemde dıreksıyon kapanıyor dedıgınız gıbı bızım on cam baya genıs

Abi çarşaf filan çok eğreti durmuyor mu, şu bahsi geçen güneşliklerden yapaydın bi tane yav :)

Du Hast
18/07/2011, 02:23
otobüs ön camı gibi cam yapmışlar.
benzinlikten almıştım geçen ön göğsü ancak kapattı tekrar bir büyüğünü aldım bu sefer yine tam kapatmadı üstten 2 3 karış boşluk kaldı
praktikere falan gidersem en büyüğünden alacam artık

turker
18/07/2011, 09:40
otobüs ön camı gibi cam yapmışlar.
benzinlikten almıştım geçen ön göğsü ancak kapattı tekrar bir büyüğünü aldım bu sefer yine tam kapatmadı üstten 2 3 karış boşluk kaldı
praktikere falan gidersem en büyüğünden alacam artık

bende alıcam en buyugunden sımdılık carsafla ıdare edıyorum

projist
18/07/2011, 10:13
özgür arkadaşımızın 2. mesajda tavsiye ettiği güneşliği sipariş ettim. gelmesini bekliyorum.ona göre yorum yaparım. kampanyalı kargo bedava şeklinde aldım.

k0d3r
18/07/2011, 11:45
özgür arkadaşımızın 2. mesajda tavsiye ettiği güneşliği sipariş ettim. gelmesini bekliyorum.ona göre yorum yaparım. kampanyalı kargo bedava şeklinde aldım.

Keşke ilk mesajda belirtilenden sipariş etseydiniz, çünkü araçlarımızın ön camının yüksekliği 80 cm den büyük. Sizin sipariş ettiğinizin yüksekliği 70 cm. Yine 10 cm açıkta kalacak, ha bu çok sorun değil o ayrı mevzu, vantuzla filan yapıştırırsınız. Ama almışken tam kapatacak birşey almak lazım.

evo_dynmc
18/07/2011, 13:38
Hepsiburada.com : Dreamcar Metalize Güneşlik Balonlu 60X130 Cm 11034 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=20037833&productid=otev11034)
ben bu üründen sipariş ettim hala gelmedi gelse de kullansam artık çok merak ediyorum inşallah uyar

projist
18/07/2011, 16:08
Keşke ilk mesajda belirtilenden sipariş etseydiniz, çünkü araçlarımızın ön camının yüksekliği 80 cm den büyük. Sizin sipariş ettiğinizin yüksekliği 70 cm. Yine 10 cm açıkta kalacak, ha bu çok sorun değil o ayrı mevzu, vantuzla filan yapıştırırsınız. Ama almışken tam kapatacak birşey almak lazım.
valla ben arkadaş kapatıyor dediği için aldım. 165x75 cm yazıyor sitede. ha baktım kapatmıyor arkadaşınkinden biraz alır, ek yaparım napim :D

murti82
18/07/2011, 23:27
Ben bir benzinlikten almıştım metalize-aynalı, minibüs camı için olanlardandı galiba :) güneşliklere sıkıştırınca çok çok az bir boşluk yinede kalıyor. Güneşlik öyle uzun ki arabanın içinde döndürmek vs zor oluyor :)

k0d3r
18/07/2011, 23:58
valla ben arkadaş kapatıyor dediği için aldım. 165x75 cm yazıyor sitede. ha baktım kapatmıyor arkadaşınkinden biraz alır, ek yaparım napim :D

Camlarımızn genişliği de 113 cm civarı. 165 cm nerdeyse yarım metre büyük gelcek, gerçi katlanır çok sorun olmaz ama ilk mesajda verilen 140 cm o yönden de biraz daha iyi :)

Firatb
28/07/2011, 23:42
2 sene önce üzerinde "Roadsign Australia" yazan bir güneşlik almıştım. 79 cm x 135 cm ölçülerinde. Bizim araçların camına tam olarak uyuyor. Geçen zaman sonunca güneşlik yıprandı, yenisini almak istediğimde hiçbir yerde bulamadım. Balonlu olan güneşliklerden aldım fakat onlar hem kısa geliyor hem de sıcaktan gevşeyip camdan düşüyorlar. Alacağınız güneşliğin mutlaka büyük ve kalın karton destekli olması lazım.

k0d3r
29/07/2011, 00:35
GRANDE PUNTO ÖN CAM İÇİN GÜNEŞLİK ALICAM.
ARACIM SÜREKLİ GÜNEŞTE DİREKSİYON FALAN EL VURULMAYACAK ŞEKİLDE YANIYOR.
KARTONDAN BİR GÜNEŞLİK VARDI ARACI ALDIĞIMDA FİAT KOYMUŞ AMA ÇOK DA GÜZEL KAPATMIYOR.
BAZI ARAÇLARA BAKIYORUM KOMPLE ÖN CAMI KAPLAYACAK ŞEKİLDE KAPANMIŞ, ARTIK İÇERDEN NASIL BAĞLIYORLARSA İÇERİ ÖNDEN AZ DA OLSA GÜNEŞ SIZMIYOR.
HEPSİBURADA DA BİR ÜRÜN VAR ONU ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA BOYUTUNU BİLMİYORUM. BİZİM GRANDE PUNTOLARIN ÖN CAM BOYUTUNU BİLEN VEYA BÖYLE BİR GÜNEŞLİK KULLANAN VARMI TAVSİYENİZ NEDİR?

ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM ÜRÜN :
Hepsiburada.com : Sparco Progetto Corsa Metalize Ön Cam Güneşliği Large 140cmx80cm OPC17170300 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/sparco-progetto-corsa-metalize-on-cam-gunesligi-large-140cmx80cm-opc17170300/ProductDetails.aspx?productId=otevopc17170300&categoryId=20037833#Gorseller)

Arkadaşlar selam, bu ilandaki güneşlikten sipariş ettim, elime ulaştı. Tavsiye ederim yükseklik olarak rahat rahat tam kapatıyor. Genişliği biraz büyük geliyor ama orası hiç sıkıntı değil, kat kat olduğu için bir tane katını açmayıp katlı bırakıyorsunuz tamamdır. Çok güzel örttü ön camı :)

occupyist
09/05/2016, 14:34
Yeni konu açmak istemediğim için buradan sormak istedim. Malum yaz geldiği için artık Grande Punto'ların şu "kronik sorunu" olan "yolcu-airbag çatlağı" olmaması adına güneşlik almayı düşünüyorum. Fakat her yer de standart olan 60X130 ölçülerinde güneşlik var. Ancak alışveriş sitelerinin birinde 58X125 ve 70X140 ölçülerinde de güneşlik buldum. Kullanan arkadaşlarımız yorumları ile katkı sağlayabilirse mutlu olurum.

arenas
09/05/2016, 15:58
Bi üst mesajdaki güneşliği 3 yaz kullandım,geçen kış delinmiş bagajda,pul pul naylonları arabaya döküldü,attım çöpe.süpermarkette denk geldi büyük boy,uygun fiyata aldım kullanıyorum ama sparco iyidi

Sent from my iPhone using

occupyist
09/05/2016, 16:05
Bi üst mesajdaki güneşliği 3 yaz kullandım,geçen kış delinmiş bagajda,pul pul naylonları arabaya döküldü,attım çöpe.süpermarkette denk geldi büyük boy,uygun fiyata aldım kullanıyorum ama sparco iyidi

Ölçüsü ne idi peki? "Büyük boy" demişsiniz fakat.

arenas
09/05/2016, 20:07
Autokit marka 140x70 ölçüsü ama enden kısa geliyor,sparco 140x80 ,daha iyi kapatıyordu.ama fiyat tabi beş katı.10cm için verilir mi o kadar para,kendi tasarrufunuz.iki tane normal boy alınıp üstüste de kullanılabilir.

Emre9110
09/05/2016, 20:19
Bu konuda benimde öneriye ihtiyacım var. Aracı kapalı yere bırakamıyorum. Nasıl bi güneşlik tavsiye edersiniz :)

randall
10/05/2016, 13:58
2 tane üst üste kullanabilirsin. 60x130 kipada 5 tl. yada 1 tane kullanıp açık kalan yeri bezle örtebilirsin. ben öyle yapıyorum.