PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mini Stepne Bilgi

usaymaz
06/07/2011, 11:39
Arkadaşlar sitede reklamı olan mini stepne kullanan var mı bizim araçlar içinde ideal bişey mi bu acaba. Aracım Lpg li olduğu için bu stepne ile ilgili araştırma yapıyorum.

cck1
06/07/2011, 11:41
bu stepne takılıyken 40-45 km. süratin üstüne çıkmadığız zaman bi zararı olmaz.

macsea
06/07/2011, 13:40
fiyatının yüksek olduğunu duymuştum, bilgisi olan varmı acaba ?

usaymaz
06/07/2011, 15:05
250,00 tl diyorlar ama temmuz sonuna kadar 200,00 tl diye kampanya yapmışlar.

ürüne burdan bakabilirsiniz.

Mini Stepne Shop (https://www.ministepne.com.tr/index.php?route=common/home)

asukasan
06/07/2011, 15:18
250,00 tl diyorlar ama temmuz sonuna kadar 200,00 tl diye kampanya yapmışlar.

ürüne burdan bakabilirsiniz.

Mini Stepne Shop (https://www.ministepne.com.tr/index.php?route=common/home)

ben daha önceki aracıma 140 tl ye ikinci elini almıştım, bunun kadar sağlam ve ufak değildi, bence fiyatı ve kalitesi çok iyi

krm1983
06/07/2011, 16:01
Lpg li araçlar için mantıklı.

synx
06/07/2011, 18:01
Bende var arkadaşlar daha kullanmadım ama sağlam birşeye benziyor bagajda yer kaplamıyor fiyatıda ucuz geldiği için almıştım 150TL ye. Ama 3 ay falan oldu alalı şimdi fiyat nedir bilemem.

usaymaz
07/07/2011, 15:03
herkese verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Ama biraz daha bekliyicem bu ürün için biraz bekliyicem ürün bana biraz pahalı geldi ürünü biraz daha araştırıcam.

cck1
07/07/2011, 15:13
daha uygun bulursan paylaşırmısın?

usaymaz
08/07/2011, 09:27
tabiki neden olmasın inşallah bulabiliriz. eger sizde bulursanız burdan bilgi verirmisiniz.

hidroliq
08/07/2011, 11:28
arka tekerlekte kullanırsan düz gittiğinde hız sınırlaması yok ama ciddi fren yapman gerektiğinde tutuş çok ama çok az olacaktır takılı olduğu tarafta, ön tarafa takarsan 40 ve üzeri hızlarda kendi tekerleğiyle aynı hızda dönmeyeceği için, aşınma problemi olacaktır. ve yine fren problemi olacak, tekerlek boyutu küçük olduğundan kendi tekerleği 1 tur attığında stepne 1.5 tur gibi bir tur atması gerekiyor, ama ön tarafta aks kolları iki tekerleğide aynı hızda döndürmek isteyeceği için, (diferansiyel gibi) bütün gücü bu küçük tekerleğe verecektir daha hızlı ve kolay döndüğünden, eğer arabanda ESP varsa araba sürekli kendini kayıyormuş gibi hissedecek ve esp yi devreye sokacaktır 4 lülerin yanabilir ve esp diğer tekerlekleri bu tekerleğin hızına düşürmek için frenleyecektir, ama diğer tekerlekler yavaşlayınca stepnede yavaşlayacağından yine diğer tekerlekler i frenlemeyi devam ettirecektir. stepneyi kullanırken ESP yi devre dışı bırakman gerekebilir. bu stepneyi alacağına gelişmiş lastik basınç sistemlerini incelemeni öneririm, orman yolu gibi yollarda çok gitmeyeceksen lastik patlamasını engelleyen sistemler mevcut, 4 lastiğe uyguluyorsun ve lastik ufak tefek patlama yapan çivi gibi dış etkenlere dayanabiliyor, lastiğin yarılsa bile yoluna belli bir süre devam edebiliyorsun bagajında boşuna yer kaplamıyorsun. ama tabi böyle bir stepne bize bişey olmaz deyipte yolda kalma durumunda hayat kurtarabilir, ama kullanırken yukardaki mevzulara dikkat etmelisin.

Scratch
08/07/2011, 12:10
Arkadaşlar bu şekilde stepne wv nin polonun eski modellerinde vardı 2000 modele kadar olanında. Hep araba pazarında görüyordum komigime gidiyordu çok ince diye :D Onlarda orjinal stepne sanırım çünkü 3-4 tane poloda görmüştüm.

usaymaz
08/07/2011, 14:44
arka tekerlekte kullanırsan düz gittiğinde hız sınırlaması yok ama ciddi fren yapman gerektiğinde tutuş çok ama çok az olacaktır takılı olduğu tarafta, ön tarafa takarsan 40 ve üzeri hızlarda kendi tekerleğiyle aynı hızda dönmeyeceği için, aşınma problemi olacaktır. ve yine fren problemi olacak, tekerlek boyutu küçük olduğundan kendi tekerleği 1 tur attığında stepne 1.5 tur gibi bir tur atması gerekiyor, ama ön tarafta aks kolları iki tekerleğide aynı hızda döndürmek isteyeceği için, (diferansiyel gibi) bütün gücü bu küçük tekerleğe verecektir daha hızlı ve kolay döndüğünden, eğer arabanda ESP varsa araba sürekli kendini kayıyormuş gibi hissedecek ve esp yi devreye sokacaktır 4 lülerin yanabilir ve esp diğer tekerlekleri bu tekerleğin hızına düşürmek için frenleyecektir, ama diğer tekerlekler yavaşlayınca stepnede yavaşlayacağından yine diğer tekerlekler i frenlemeyi devam ettirecektir. stepneyi kullanırken ESP yi devre dışı bırakman gerekebilir. bu stepneyi alacağına gelişmiş lastik basınç sistemlerini incelemeni öneririm, orman yolu gibi yollarda çok gitmeyeceksen lastik patlamasını engelleyen sistemler mevcut, 4 lastiğe uyguluyorsun ve lastik ufak tefek patlama yapan çivi gibi dış etkenlere dayanabiliyor, lastiğin yarılsa bile yoluna belli bir süre devam edebiliyorsun bagajında boşuna yer kaplamıyorsun. ama tabi böyle bir stepne bize bişey olmaz deyipte yolda kalma durumunda hayat kurtarabilir, ama kullanırken yukardaki mevzulara dikkat etmelisin.
verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim tolga bey peki bu bahsettiğiniz yolda kalmamak için uygulanan sistem nedir acaba ?

ZAK1980
08/07/2011, 14:51
verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim tolga bey peki bu bahsettiğiniz yolda kalmamak için uygulanan sistem nedir acaba ?
Bu sistem nedır???
'' bu stepneyi alacağına gelişmiş lastik basınç sistemlerini incelemeni öneririm, orman yolu gibi yollarda çok gitmeyeceksen lastik patlamasını engelleyen sistemler mevcut, 4 lastiğe uyguluyorsun ve lastik ufak tefek patlama yapan çivi gibi dış etkenlere dayanabiliyor, lastiğin yarılsa bile yoluna belli bir süre devam edebiliyorsun bagajında boşuna yer kaplamıyorsun.''

hidroliq
08/07/2011, 15:42
bu adrese girip ana sayfada direk açılan videoyu seyredip fikir sahibi olabilirsin. yukarıda telefon numarası var irtibat kurup uygulamalarla ilgili fiyat ve bilgi alabilirsin
Ride-On Trkiye (https://www.kaprol.com.tr/)

her türlü araca uygulanabiliyor.

krm1983
08/07/2011, 16:12
Eğer videodaki doğruysa mükemmel bir olay.

hidroliq
08/07/2011, 16:21
farklı isimlerle aynı tip başka uygulamalarda var, ama ben bunu görüp şahit olmuştum, ilk uygulamada biraz pahalı gibi gelsede, lastiğin ömrü yettiğince kullanabileceğiniz bir sistem. genellikle aklınızda varsa lastiklerinizi değiştirdikten sonra uygularsanız çok uzun bir süre kullanabilirsiniz. eğer ömrü bitmişl lastiğe uygularsanız yine iş görür ama lastik bittiği için kısa vadede fazla para vermiş olursunuz.

usaymaz
08/07/2011, 17:22
bu ne yaaa lastiği perişan etti hala yola devam lastiğe matkapla daldı her şeyi yaptı gerçekten güzel bi uygulama. acaba lastik içi nasıl oluyor ne hale geliyor olduda cocuklar sibopla oynadı havasını indirmeye çalıştı ordan çıkıcak dışarı doğru ve orayı tıkayıcak heralde hava basma imkanımız olurmu acaba o zaman (bu köpük gibi bişey mi acaba ?)

hidroliq
08/07/2011, 17:32
yok köpük gibi değil, bir jel gibi, yuvarlak silindirik bir jel gibi, lastiğin içine elle koyuluyor sanki tek parçaymış gibi, yada lastik tabanına kalın bir katman olarak sürülüyor tabi sadece tabana değil, lastiğin bütün iç yüzeyine, hava basılınca o tabaka lastiğin iç yapısının şeklini alıyor basınçlı bir şekilde, ve darbe aldığı noktayı hemen hava kaçırmasına fırsat bulmadan kapatıyor, sibob konusunu bilmiyorum ordan da çıkarmı hiç denemedim uygulamayı yapanlara sormak lazım. yada denemek lazım :)

bu linkteki videoda 21 nci saniyede hemen hemen nasıl bişey olduğu belli oluyor.
Artk Lastik Patlamasna Son ! | Teknik videolar | Zaplat (https://www.zaplat.com/video/teknik_videolar/70265/Art%C4%B1k_Lastik_Patlamas%C4%B1na_Son_)