PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ne olacak bu Fener'in hali? Küme düşer mi?

ibrahim06
05/07/2011, 12:07
90ların sonunda Galatasarayın şampiyonuklara ambargo koyduğu yıllarda taraflı tarafsız herkesin dilindeydi bu söz : Ne olacak bu Fenerin hali? Gelin görün ki sporda deprem etkisi yapan, taraftarını üzen şike skandalıyla gündemde. Bugün kanallarda yayınlanan şikenin görüntüleri var.

Görünen o ki çok büyük laflar edilerek 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü verildi. Hal böyle olunca galiba bazıları kötü işlere bulaşmışlar. Hiç kimsenin şampiyonluk uğruna milyonlarca taraftara bunu yaşatmaya hakkı yok.

Sizce ne olur? eğer kanıtlanırsa Feneri ligden düşürmeyi göze alabilirler mi? Erman Toroğlu böyle şeylerin her sene olduğunu söyleyip dururdu ama demekki yasalar değişince suç oldu.

Ben kanıtlansa bile Feneri ligden düşürebileceklerini zannetmiyorum. Federasyona müthiş baskı gelecektir. en önemli baskı zaneedildiği gibi taraftardan falan değil Digiturkten gelecektir. Fenersiz bir lig Digiturk iiçin intihar demektir.

https://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18174245.asp?gid=381

...

senergurbuz
05/07/2011, 12:11
bunların gerçekliği ıspatlanırsa eğer tabiki tasnif edilemez bir hatalar zinciri.ama tüm fenerbahçe lilerin bildiği bişey varki bu hatalar zirnciri de FENERBAHÇE için yapılmıştır.
H er hatasında bile taktir edilecek bişey var bence aziz başkanın

ibrahim06
05/07/2011, 12:14
bunların gerçekliği ıspatlanırsa eğer tabiki tasnif edilemez bir hatalar zinciri.ama tüm fenerbahçe lilerin bildiği bişey varki bu hatalar zirnciri de FENERBAHÇE için yapılmıştır.
H er hatasında bile taktir edilecek bişey var bence aziz başkanın

Çok yanlış bir yaklaşım.Suç işlemenin nesi takdir edilebilir?

GP COSKUN
05/07/2011, 12:23
senelerdir hangi takımlar şike yapmıyorki hepsi aynı
ama
sonuçta artık biryerden temizlenmeye başlanmalı
fenerbahçeli olduğum için üzülüyorum ama türk futbolunun bu tür şeylerden temizlenmesi lazım
yargı süreci boyunca herkes suçsuzdur yapılacak yorumlarda kişi ve şahısları hedef almamaya dikkat edelüm arkadaşlar

krm1983
05/07/2011, 12:24
Galatasaray'lı olmama rağmen Fb nin suçlu olduğuna inanmak istemiyorum.

ultraslan33
05/07/2011, 12:25
benim hırsızım senin hırsızından iyidir mantığıyla gidersek askeere biraz zor alırız teskere....

Galatasaray'lı olmama rağmen Fb nin suçlu olduğuna inanmak istemiyorum.
bende istemem ama pis kokular olmasa savcılarımız harekete geçmezdi ....italya da eminim o koca juventus milan ın da taraftarları inanmak istememiştir ama acı bi gerçek vardı bence sonuç buna doğru gidiiyor..ben gs taraftarıyım hem de çok koyu ama gs böle bişi yaparsa o da cezasını çekmeli

StrawBeeRy
05/07/2011, 12:33
aziz yıldırımın bir lafı vardı bir gün bütün dünya bizi konuşacak diye,işte bütün dünya feneri konuşuyor helal olsun

ykaya1983
05/07/2011, 12:44
Şu anki yapılan soruşturmaları yargı sürdürüyor ve yapılan yargılamalar sonucunda işlenen suçlar kesinleşirse verilecek cezalar da tututuklanan kişilere yönelik yani şahsi olarak verilecekmiş.Eğer suç kesin olarak ıspatlanırsa kişilerin şahsi olarak ceza alacağından şüphem yok.Yalnız kulüplere verilecek cezayı yani küme düşürme veya şampiyonlukların alınması gibi cezalara karar verecek olan federasyonmuş.İşte işin en önemli tarafı burası.Yani bu soruşturmanın sonucu ne olursa olsun fenerbahçe hakkında kararı verecek olan federasyon ki ben de arkadaşların söylediklerine katılıyorum.Bu federasyonun fenerbahçe gibi kodamanların olduğu bir kulübe küme düşme cezası vermeyi göze alacağını hiç zannetmiyorum.Bu federasyon dedikleri bu kadar adeletli bir kurum değil bence.(Not:Bir gs li olarak aynı suçu gs yapsaydı yine aynısını düşünürdüm)

GP COSKUN
05/07/2011, 13:24
bunun yanında yayoncı kuruluşun uğrayacağı zarar doğrultusunda fb nin küme düşürülmemesi için yapacağı baskı muhakkak olacaktır

Birkan61
05/07/2011, 15:21
Ben Trabzonluyum, Trabzonsporluyum.

Taraftar olarak ister istemez gerek etraf olsun gerekse güncel muhabbetler olsun bir çok sebepten bende Fenerbahçeyi pek sevmem. Taraftarıyla hele hiç anlaşamayız :)

Fakat bu konuda olayın başı Aziz Yıldırım. Tamam belki adam Türk futboluna iyi şeylerde yaptı, ama gördüğünüz üzere dünya basınına taşındı bu olay. Ayriyetten örgüt kurmak yardım etmek gibi şeylerlede suçlanıyor. Kısacası bence Aziz Yıldırım Fenerbahçeye başkan olarak yakışmıyor kendisinden ben nefret ederim. Aziz Yıldırım Trabzonspor başkanıda olsa aynı tepkiyi koyacağıma emin olabilirsiniz.

Bakın şunuda diyim, kendim Trabzonluyum. Aziz Yıldırım olmasaydı ben Fenerbahçeyi sevebilirdim belkide :D Ama adamın adı çıkmış artık, ve şuan gerçekten takımı çok kötü karaladı. Hele bank asyaya düşerse futbolcuların çoğuda gitmek isteyecek takım dağılacak. Toparlıyacak zamanla illaki ama tarihinde kara bir leke olarak kalacak.

krm1983
05/07/2011, 15:38
Biraz da bu olay gündem değiştirme çabası olarakta geliyor bana.

Scottie
05/07/2011, 15:42
bence eğer şike yapılmışsa ve kanıtlanırsa... kim olursa olsun ligden düşürülmeli.... şimdi bazı gazeteleri okuyorumda digitürk üyelerinin digitürk ü iade edecekleri yazıyorlar... futbol temiz olsun da bıraksın az para kazansınlar...

gemlikli_55
05/07/2011, 16:26
bu olayların %50 doğru olsa bile (tamam yanlış işler olmamalıydı ) %50 sevgili türk medyamızın abartması. bence bunlar ergenekon - millet vekillerinin yemin krizi -tutuklu vekiller siyasi krizler için hazılanmış kılıftır bu yıllardır şike olayı vardıda simdimi engel olunuyor. 9 ay önce başlatılan bır soruşturmada kocaman bir sezon geçmiş takım sampiyon olmuş belki aziz yıldırım o tarafa doğru cekildi şimdide suçlanıyor aziz yıldırım o kadar herseyi ayarlayabiliyorsa 2 yıl son anda sampiyonluğu vermezdi.parayı verirdi sonmaçlarda hallederdi demek ki olmuyor.
dikkatinizi cekeyim arkadaşlar 9 ay önce başlatılan bir olay mı bu iş
bence komplodan ibaret

ERDEM1907
05/07/2011, 16:31
iyi günde kötü günde takımımızın yanınızdayız. Suç varsa cezasını en ağır şekilde verilmeli. Şu anda Fener bütün maçlarda şike yapmış gibi gösteriliyor söz konusu 2-3 maç. Bu ülke de sadece Fener in bu tür olaylara karışmadığı bilinmektedir.

Mentor
05/07/2011, 16:31
yenı yasanın cıkması ıcın ugrasan bı adamın bunu yapacagını zannetmıyorum bıle bıle.kanıtlanırsa ve fener lıgden duserse lıg tv ıcın sonucları daha kotu olacak marka degerı denılen sey dusecek..sıke olayı kanıtlanamazsa lıgın temız oldugu ve fenerbahcenın bısey yapmadıgı kanıtlanacak yargı bızde yavas ısledıgınden dolayı carsambaya kadar bısey ogrenemıyecez orası ayrı bı dava

ultraslan33
05/07/2011, 16:38
bu olayların %50 doğru olsa bile (tamam yanlış işler olmamalıydı ) %50 sevgili türk medyamızın abartması. bence bunlar ergenekon - millet vekillerinin yemin krizi -tutuklu vekiller siyasi krizler için hazılanmış kılıftır bu yıllardır şike olayı vardıda simdimi engel olunuyor. 9 ay önce başlatılan bır soruşturmada kocaman bir sezon geçmiş takım sampiyon olmuş belki aziz yıldırım o tarafa doğru cekildi şimdide suçlanıyor aziz yıldırım o kadar herseyi ayarlayabiliyorsa 2 yıl son anda sampiyonluğu vermezdi.parayı verirdi sonmaçlarda hallederdi demek ki olmuyor.
dikkatinizi cekeyim arkadaşlar 9 ay önce başlatılan bir olay mı bu iş
bence komplodan ibaret
yargının peşine düştüğü savcıların titzlik ve gizlilikle üzerine düştüğü bir iş bu..somut delillere ve mahkeme kararı ile alınmış binlerce dinleme kaydına dayanan bi süreç...nasıl oluyo da b ukadar gevrek bi şekilde komplo diyebiliyosunuz?madem böylesine çok özel bilgilere sahipsiniz verin savcılığa da aydınlansın..eğer söylediğinin arkasındaysan git bu olayı soruşturanlara bunun komplo olduğunu söyle bi bakalım ne cevap alacaksın...yurdum insanına herşey kolay..ergenekon daavasına ise hiç girme..sonuçlanmamış davalar hakkında yorum yapmak asılsız bilgi vermek manipüle etmeye çalışmak tck nın ilgili hükümlerine göre suç olup en az 3 yıl hapis cezasını gerektirir. sanal medyanın da savcılıklar tarafından filtreleme ile izlendiğini ve bu konuda kimsenin sınırsız konuşma yetkisinin olmadığınız hatırlatmak isterim. sözün özü bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamalı ve yargı sürecindeki olaylar hakkında yorum yapmamalıyız. Bir sabah polis kapınıza gelir ve dediğim sebeplerden dolayı sizi tutuklayabilir...bi dost tavsiyesi...koskoca FB camiası bile olayları sonuçlanana kadar saygı ile izliyoruz dedi düşün o kelli felli adamlar bile bi yorum yapamadılar komplo diye..çünkü derlerse başlarına ne geleceğini iiyi biliyorlar...

ultraslan33
05/07/2011, 16:45
sevgili moderatörlerden konunun kapatılmasını talep ediyorum zira dava süreci devam eden olaylar veya alınmış,alınacak olan yargı kararları hakkında beyanatta bulunmak, manipüle etmeye çalışmak, kamuoyunu yanlı bilgilendirmek ve bunu yazılı,görüntülü medya-yayın kuruluşları ile halka ulaştırıp yanlış yönlendirmek TCK göre suçtur...benden söylemesi.

Birkan61
05/07/2011, 17:05
Edit o zaman :D

GP COSKUN
05/07/2011, 17:05
arkadaşlar bu konuda yorum yaparken kurum ve kişileri suçlayacak şekilde yazı yazmayın
şu anda gözaltındakilerin hiçbiri suçlu değil mahkeme karar vermeden bize ne oluyor
bizim forumumuzda bilişim dairesi tarafından incelenmekte yarın öbürgün bilişim suçu işlemişsiniz gibi şeylere maruz kalmamak için konuyla ilgili yorum yaparken
kişi hak ve özgürlüklerini dikkate alın
benden uyarması
burada yazılan her mesajda grandepuntotr yönetimi değil bizzat üyenin kendisi sorumludur yasal yollardan bize bir başvuru olursa üyenin özel bilgilerini ilgili kurumlara bildirmekle yükümlüyüz bunuda unutmayın

ibrahim06
05/07/2011, 17:16
Burada kişileri direkt hedef almayalım ancak kocaman bir kanayan yarayı da görmezden gelemeyiz. Futbol en sevdiğimiz şeylerden biri değilmi? Yeri geldi mi hükümete bakana başbakana sövmüyor muyuz burda benzin zamlarında. Şuan burda yazılanlar benzin zammında sıvadığımız adamlara yazdığımızın yanında hiçbirşey. Bence bu konuyu kapatmak yakışık almaz. Saygılı olduğumuz sürece.

Ben de büyük bir öğretmen sitesinde yöneticiyim. Başbakanlığa yazdığım hakaret içermeyen ancak hoşlarına gitmeyecek o kadar çok şey yazdım ki? Yakında içeri girerim herhalde

izoci
05/07/2011, 17:44
moruk sen kendi haline bak mjeti daha yollamadın ahahah :D

sedini
05/07/2011, 17:47
Arkadaşlar koyu bir fenerbahçe taraftarı ayrıca genç yaşıma rağmen kulübün kongre üyesiyim.. şu konuya bir açıklık getirmek ve aklı selim düşünmek gerek..

Aziz Yıldırım gibi büyük bir işadamı bu kadar mı acemice iş yapacak ki gidip de 'böyle bir iş yapmış olsa dahi' kendisi olayların içinde bulunup resmedilecek.. Aziz yıldırımı kişilik olarak sevmediğimi belirterek devam edeyim.. Ben bu olayın yapılsa dahi başkanın bu işlere bulaşacak kadar acemi olduğunu düşünmüyorum.. kişisel görüşüm Aziz yıldırım ın adının kullanıldığı ve Türk futboluna fazlasıyla hakim duruma gelmesi nedeniyle bir şekilde farklı olayların devreye girdiği..

Bu davayı ve bu olayı biraz da ergenekon davasına benzetiyorum.. Biri bir suç işlemiş diğeri onun yöneticisiymiş bir diğeri o ortamda bulunmuş.. ötekiyle telefonda konuşmuş hepsini toplayın durumları olmuş..Belkide Bu olaya bulaşanlar aziz yıldırım istedi o yaptırdı diyerek bence onun kudretiyle kurtulabileceklerini düşünürken aiziz yıldırımı da aşağı çekmişlerdir.

Ha bi bakıma iyi olmadı mı derseniz bence iyi oldu çünkü aziz yıldırım artık devam etmez.. Tesisleşme konusunda ve diğer spor dallarına yaptığı yatırımlar ile türkiyenin gelmiş geçmiş en başarılı başkanı olmasına rağmen ben artık Aziz Yıldırımın oluşturduğu Kötü imajdan arınılması için Ali Koç.. veya affedilerek yeniden üyeliğinin sağlanması durumunda Saadettin Saran gibi bir başkan istiyorum..

Trabzonsporun hakkını veriyorum çünkü bi bakıma yarı memleketim trabzon gerçekten iyi oynadılar ve şampiyonluğu onlarda haketti. Fakat Fenerbahçe geçen sezon özellikle 2. devre 3 maç hariç mükemmel bir futbol ortaya koymuş ve şampiyonlar ligindede başarılı olabilecek bir kıvama gelmiştir. bu olaylar klubün transfer konusunda önünü tıkarken bir de lig düşme mevzusu ve avrupa kupalarından men durumu söz konusu..

Temiz futbol açısından iyi oldu belki ama Türk futbolu açısından hoş olmayan bir durum..
Ayrıca keşke önceki yıllar da didiklenebilse.. emin olun Galatasaraylısı - Beşiktaşlısı hepsinin bir şekilde bir görüşmesi bir parmağı var bu olaylarda.. Her ne kadar objektif olamayan taraftarlar inkar etse de..

Fenerbahçe bu konudada bir ilk olacaksa olsun Lig gerçek mana da temizlenecek se gerekirse küme düşsün bizler razıyız..

ayrıca bu konuda bundan fazla da yorum yapmak doğru olmaz sonucta sürec devam ediyor davanın sonuclanmasını beklemek gerek.

pdr42
05/07/2011, 20:40
Herşey bir yana eğer şike olduğu ortaya çıkarsa ŞAmpiyonluk Trabzonspora verilmeli FEnerde ligden düşürülmeli

krm1983
05/07/2011, 22:23
Suçu ispat edilene kadar herkes masumdur.

bahadir77
05/07/2011, 22:28
boyle bır suclamayla bıle karsı karsıya kalmak cok kotu bır durum.
eger olaylar sonucunda ceza alırsak ve kume dusulursek gercekten cok yazık olacak. keske 10. olsaydıkta bu leke alnımıza suruleseydı dıyecegım.
he bu arada ben öğlene kadar değil ölene kadar FENERBAHÇELİYİM...
kume dustu dıye takımımdan destegımı cekecek bır ınsan da degılım. tam aksıne kulubun bu kotu gunlerınde cıkartacagı 2011-2012 formalarından 2 tane alacagım. en azından maddı ve manevı destegı yapmıs olurum kendı adıma.

burdan tum fenerbahcelılere seslenmek ıstıyorum...
su kara bulutların dolastıgı gunlere takımımıza maddı manevı destegımızı gostereleım.unutmayalım kı altın camura da dusse altın altındır.

krm1983
05/07/2011, 22:31
Ben GalataSaray'lıyım ama fbnin bunları yaptığını düşünmüyorum.Yarı bitene kadar da masumdur.

bahadir77
05/07/2011, 22:37
bahsı gecen macların ozetlerını defalarca ızledım.. eger boyle maclar sıkelı ve alınmıs mac ıse.
bence bunlar mac satın almayı bılmıyorlar yuregımızın agzına geldıgı dakıkalar oldu. hatta buca macından umıdı kestıgımız dakıkalar oldu. sıvas macında 3 gol yedık ya-- 5 dk daha olsa belkıde 4 golu yerdık. takım kotu oynuyordu cunkı...
ankaragucu macında 3 penalltı var hangısı penaltı degıl kımse ıtıraz edemez bence.
mehmet yıldız sıvas macında asıst yapıyor. bucaspor da bahsedılen musa aydın gol atıyor asıst bıle yapıyor ya...hele kı su eskısehır macında 80 kusuruncu dakıka da batuhan vuruyor kafayı dırekten donuyor hadı dırege vurdurdu desen volkanın elıne carpıpta gırebılır top. nasıl sıke bu ya 90 dakıka yusuf yusuf cektırıyorlar bıze...

shellcininabisi
05/07/2011, 23:46
fanatik galatasarylıyım. geldiğinden beri de ilk kez ünal aysalı bu kadar takdir ettim.

"Spor dünyamız açısından en büyük yanlış bu tür olaylara rekabet duygusuyla yaklaşmaktır. Tüm Galatasaray camiasından gelişmeleri büyük bir olgunluk ve soğukkanlılıkla izlemelerini ve Türk futbolunun bu süreçten zarar almadan çıkmasını dilerim. Hukuka ve genel ahlak anlayışına aykırı herhangi bir davranış gerçekleştiyse – ki bunu düşünmek bile istemem - bunu kanıtlamak adalet sistemine düşer, bizlere değil."

GP COSKUN
06/07/2011, 01:54
konunun başlığına itafen de bir cevap vereyim
bu akşam bütün haberleri yorumları izledim
eğer bunlar ispatlanırsa fenerbahçeye verilecek ceza
benim şahsi fikrim
şampiyonluk elinden alınır ve takdir edilecek cezaya göre - puanla lige başlatılır
avrupa kupalarından men edilir diye düşünüyorum
küme düşürmeyi göze alamazlar buna karar verecek merci olan federasyonunda bazı elini kolunu bağlayan faktörler var
yayıncı kuruluşun gelirlerinden tutunda anadolu takımlarına ödenecek paraya kadar gidiyor iş bugün fenerbahçe ligden düşürülse yayıncı kuruluşun ödemeyi taahüt ettiği bedeli fenerbahçe taraftarına paket satmadan nasıl karşılayacağına kadar derin mevzular var
bunlar benim kendi düşüncelerim

burhankutlu
06/07/2011, 02:47
Bir fenerbahçe taraftarı olarak o kafa vurdu top direğe çarptı neden top girmedi şike var ibrahim akın neden dışarı vurdu şike var benim anlamadığım giden gelen girmeyen toptan bile şike iddası çıktı bu kadarına pes kaldı son beş maç trabzonspor ile fenerbahçenin karşılaştığı maçlara bakarsak asıl olayın ne oldugu belli olacaktır diğer tüm taraftarlar fenerbahçe şampiyon olmasın diye maç yaptıklarımız futboluyla öldü öldü dirildi diğer taraflarda onlara destek için sahaya gittiler ama kimse trabzonsporun nasıl kazandığına bakmadı, geçen yine bişey okudum bi takım neden fazla seyirci sayısını fenere vermiş adam zaten mali krizde yılda bir piyango vurmuş senin şikenin derdindemi sahanın derdindemi fenerbahçe seyircisinden aldığı koltuk parası derdindemi pes bukadarına. uzun lafın kısası şikeyi onu bunu bilmem tüm takımlar sevmediği takımlara karşılık birbirine maç kazandırdıgını gördük buna fenerbahçede diğer büyük küçük tüm takımlarda dahil en güzeli süper ligi alsın bank asya ligine bank asyayıda alsın süper lige ancak böyle hal olur sucun buyugu kucugu olmaz suc suctur.

acRep
06/07/2011, 03:28
İnşallah..

kukart
06/07/2011, 04:26
FB kümeye düşürülürse...
3 yabancısı hariç tüm yabancıları elden çıkarmak zorunda,
şampiyon olunca aldığı ve ş.ligine katılacağı için alacağı paralarıda düşünür, digitürk ün baskısıda göz önünde bulundurulursa... şuç sabitlensede ceza düşme olmas: ....
sonuç olarak
hiç sevmediğim bence Türk futbolu adına hiç bir artı sağlamayan asis başkan gerçekten suçlu ise belki cezasını çekecek ama kalemle yazılan kanun ve kurallar yine para ve rant nedeniyle yani şike nin yapılma nedeniyle aynı nedenle gerçek cezalar yerine hafifletilen, acıtmayan cezalara dönüştürülecek.. çünkü bugüne kadar böyle oldu...

Scottie
06/07/2011, 09:02
keşke Futbol federasyonu basiretli karar verebilse... ama hiç sanmıyorum...
nasıl başkan olduğunu biliyoruz.. kimin ve kimlerin desteği ile...

ykaya1983
06/07/2011, 09:26
Eğer şike suçu ispatlanıp bu suçun yeni kanunda karşılığı olan küme düşürme cezası fenerbahçeye uygulanmazsa bundan sonra türk futbolundan birşey beklememek gerekir diye düşünüyorum.Bu suç ıspatlandığı takdirde dıgıturk yayın gelirleri futbolcular avrupa kupaları vs..hiçbirinin kanunun uygulanması için engel teşkil etmemesi gerekir.Artık ok yaydan çıkmış demektir.İnşaallah bu federesyon korkup herşeyi yüzüne gözüne bulaştırmaz.

sedini
06/07/2011, 09:35
Eğer şike suçu ispatlanıp bu suçun yeni kanunda karşılığı olan küme düşürme cezası fenerbahçeye uygulanmazsa bundan sonra türk futbolundan birşey beklememek gerekir diye düşünüyorum.Bu suç ıspatlandığı takdirde dıgıturk yayın gelirleri futbolcular avrupa kupaları vs..hiçbirinin kanunun uygulanması için engel teşkil etmemesi gerekir.Artık ok yaydan çıkmış demektir.İnşaallah bu federesyon korkup herşeyi yüzüne gözüne bulaştırmaz.

Kanun a göre küme düşürme gibi bir ceza zaten yok fakat TFF nin yönetmeliğinde bu var.. tam karşılığı bir alt lige düşürmek değil bir alt lig veya puan artı para cezası olarak futbol federasyonunun insiyatifindedir..

Alt lige düşmesi durumunda Lig TV sözleşmenin iptalini isteyip yeniden ihaleye çıkar o açıdan bi problem yaşanmaz. Sadece diğer klüplerin alacağı para düşer. Çünkü ihale bedeli düşecektir.

pdr42
06/07/2011, 10:20
böyle bir durum juventusun basınamı gelmişti acaba

ibrahim06
06/07/2011, 10:36
böyle bir durum juventusun basınamı gelmişti acaba

Juventus ligden düşürülmüş. Milan, Fiorentina eksi puanlarla başlatılmıştı. Ve sanırım ellerinden birkaç şampiyonluk da alınmıştı.

Federasyon savcılarla görüşmelerinden aldıkları kanaate göre 15 Temmuza kadar kararını açıklayacakmış.Zira Avrupa kupaları var. Tahminim Coşkun beyinki gibi: Şampiyonluk alınır ve eksi puanda başlatılır.

macsea
06/07/2011, 11:16
juventusun suçu tam kanıtlanmamasına rağmen savcılar olayı fazla şüpheli bulduklarından dolayı, 2 şamp. geri alındı, ligden düşürüldü ve eksi 17 puanla başladı. milan ve inter takımlarınada eksi 11 ve eksi 15 puanla mevcut liglerinde oynama cezası verildi hatırladığım kadarıyla.

Honor COOPER
06/07/2011, 11:38
Suç sabitlenirde olması gereken ceza (bir alt lige düşürülme v.s) verilmezse ligde şikeyi legalleştirmiş olurlar.

mix
06/07/2011, 13:05
şimdilik Fenerbahçe Cumhuriyeti =0 Türkiye Cumhuriyeti =1

bakalım neler olacak

GP COSKUN
06/07/2011, 13:07
bir şeyi gözden kaçırıyoruz zrkadaşlar
suçun cezai müeyyidesinin karşılığı direk ligden düşürme değil
eksi puan şampiyonluğu alma avrupa kupalarından men gibi cezalarda var
işin içine ekonomi girdiği için ligten düşürme cezasını federasyon göze alamaz
dijitürkün ihaleyi iptal etme hakkı doğar bununla birlikte bütün kulüplerin alacağı para düşer reklam gelirleri yarı yarıya düşer süperligin marka değeri düşer
bütün bu taşları birleştirdiğinizde ortaya bir canavar çıkıyor
bu canavara hangi federasyon nasıl direnirr nasıl bu yükün altına girer
bu işler öyle basit değil kaldıki bunun uanında fb li taraftarlardan dijitürle karşı baskı başlamış durumda 400bin üyeliğin iptali söz konusu esnaf olarak maç seyrettirip dijitürk üyesi olan işyerleri fb olmadan lig tv ücretlerini ödeyemeyecekleri için üyeliklerini iptal edebilir
fb klübünün resmi açıklaması değil ama akşam dinlediğime göre fb ye küme ddüşme cezası verilirse klüp takımı tüm branşlarda müsabakalardan çekebiliriz gibi bir düşüncesi varki bu tamamen sporu bütün dallarında bompa gibi patlar işler çığrından çıkar tüm bunları düşününce bence verilecek ceza eksi puan ve şampiyonluk iptali ve belki bazı gelirlerün iptali olur kanısına varıyorum

krm1983
06/07/2011, 16:06
GalataSaray taraftarı olup fb yi sevmesemde.O da ülkemizin takımı.Suçu isptlanana kadar da masum.

GP COSKUN
06/07/2011, 16:49
bana göre türkiyede maalesef masum takım yok
hepsi suçlu hepsi kirli

krm1983
06/07/2011, 17:02
Çürüme her yer de var sadece futbolda değil.Her yerde.

ykaya1983
06/07/2011, 17:09
dijitürkün ihaleyi iptal etme hakkı doğar bununla birlikte bütün kulüplerin alacağı para düşer reklam gelirleri yarı yarıya düşer süperligin marka değeri düşer
bu işler öyle basit değil kaldıki bunun uanında fb li taraftarlardan dijitürle karşı baskı başlamış durumda 400bin üyeliğin iptali söz konusu esnaf olarak maç seyrettirip dijitürk üyesi olan işyerleri fb olmadan lig tv ücretlerini ödeyemeyecekleri için üyeliklerini iptal edebilir
fb klübünün resmi açıklaması değil ama akşam dinlediğime göre fb ye küme ddüşme cezası verilirse klüp takımı tüm branşlarda müsabakalardan çekebiliriz gibi bir düşüncesi varki bu tamamen sporu bütün dallarında bompa gibi patlar işler çığrından çıkar tüm bunları düşününce bence verilecek ceza eksi puan ve şampiyonluk iptali ve belki bazı gelirlerün iptali olur kanısına varıyorum

Valla ümit bey canavar da olsa vampir de olsa adalet herkes için var.Güçlüyü koruyan adalet adalet değildir.Her ne kadar yayın geliri marka değeri olsa da korkmadan böyle bir suça bir daha cesaret edilmemesi için ibretlik bir ceza mutlaka verilmelidir.Artık devletide kanunu da hiçe sayıp ligden takımlarımızı çekeriz bir daha dönmeyiz asarız keseriz diyorlarsa yavaş kessinler derim.Yargıyı futbol federasyonunu ve kamuoyunu bu şekilde tehdit edecek bir takımdan zaten ülkeye yarar gelmez.Bizim ülkemizde herkes kendine göre kabadayı takılıyor.İşine geldiği zaman adaletten haktan hukuktan bahsederler işlerine gelmedikleri zaman da herşeye isyan eder kendisini mazlum durumunda gösterir yapmam gelmem etmem ne haliniz varsa görün diyerekten ortalığa taş atar tehdit eder boykot eder vs.Sözlerim yanlış anlaşılmasın bütün bu söylediklerim olması muhtemel durumlar için söylenmiş sözlerdir.

Fenerbahçe Galatasaray Trabzonspor Beşiktaş vs hiçfarketmez.Nerde haksızlık nerde hukuksuzluk ve yolsuzluk varsa hiçbirine taviz verilmemesi gerekir.Bence ne kadar futbol takımalarını tutup onlara karşı bir duygusal bağ kursak da konu kanunsuzluk yolsuzluk olduğu zaman hiçbirini vazgeçilmez görüp devletten ve milletten üstün görmemeliyiz.

Honor COOPER
06/07/2011, 19:58
Ozaman yarın GS'de-BJK'de-TS'de yapsın nasıl olsa yayıncı kuruluş ihaleyi iptal eder korkusuyla ligden düşürme yok.
Bence burda suç sabitlenirse federasyon herşeyi göze alıp ligden düşürmeli nasıl Juventus düştüğünde İtalyada futbol bitmediyse Türkiyedede bitmez ama verilecek en küçük taviz ülkede spor ahlakına karşı yapılmış bir sabotaj olacaktır.

ibrahim06
06/07/2011, 21:41
Akşam yorumları dinledim tvde. Şampiyonluk elinden alınırsa ligden mecburen düşürülür diyorlar. Trabzonsporluyum ama Fenerin ligden düşürülmesini istemiyorum. başka türlü cezalandırılsa keşke. Fenersiz lig olmaz. Düşse de artık 1 sene katlanacağız.

GP COSKUN
06/07/2011, 21:42
Valla ümit bey canavar da olsa vampir de olsa adalet herkes için var.Güçlüyü koruyan adalet adalet değildir.Her ne kadar yayın geliri marka değeri olsa da korkmadan böyle bir suça bir daha cesaret edilmemesi için ibretlik bir ceza mutlaka verilmelidir.Artık devletide kanunu da hiçe sayıp ligden takımlarımızı çekeriz bir daha dönmeyiz asarız keseriz diyorlarsa yavaş kessinler derim.Yargıyı futbol federasyonunu ve kamuoyunu bu şekilde tehdit edecek bir takımdan zaten ülkeye yarar gelmez.Bizim ülkemizde herkes kendine göre kabadayı takılıyor.İşine geldiği zaman adaletten haktan hukuktan bahsederler işlerine gelmedikleri zaman da herşeye isyan eder kendisini mazlum durumunda gösterir yapmam gelmem etmem ne haliniz varsa görün diyerekten ortalığa taş atar tehdit eder boykot eder vs.Sözlerim yanlış anlaşılmasın bütün bu söylediklerim olması muhtemel durumlar için söylenmiş sözlerdir.

Fenerbahçe Galatasaray Trabzonspor Beşiktaş vs hiçfarketmez.Nerde haksızlık nerde hukuksuzluk ve yolsuzluk varsa hiçbirine taviz verilmemesi gerekir.Bence ne kadar futbol takımalarını tutup onlara karşı bir duygusal bağ kursak da konu kanunsuzluk yolsuzluk olduğu zaman hiçbirini vazgeçilmez görüp devletten ve milletten üstün görmemeliyiz.

benim öyle gördüğüm falan yok zaten az çok hepimiz türkiyede işler nasıl yürür biliriz yapmasınlar düşürmesinler demiyorum dikkat edin
yapamazlar düşüremezler diyorum
yapsınlar o federasyonu tebrik eder baş tacı yaparım

ultraslan33
06/07/2011, 22:45
ya sevgili dostlar, siz işin çok hafif tarafından görüyorsunuz gerçek mesele digitürk satış havuz bedeli ihale ligden düşürme şampiyonluk alma mevzularından çok daha derin, bazı şahsiyetler 37 ayrı suçtan yargılanıyor ki bunlardan biri silahlı terör örgütü kurmak ve bunu maddi menfaat doğrultusunda kullanmak...sadece bunun cezası 19 yıl hapisten başlar...şu an 9 kişi Metris Cezaevine alındı ve 20 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi siz bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz??olay şike olayından çok daha derin ve tehlikelidir..gökdenizin eşinin arabasının kurşunlanması olayının bile cezası(eğer ispatlanırsa, şu an itibariyle masumiyet karinesi vardır)9 yıl hapistir...bence bunları düşünerek hareket edin ..FB li kardeşlerime seslenmek istiyorum sizi anlıyorum ancak adalet herkes için var...o yüzden olayı yargıya bırakalım kaldı ki savcılık elindeki delilleri TFF başkanı ile kısmi olarak paylaşmış ve o da olayın çok vahim olduğunu savcılığın son 5 lig maçının sonucunu bildiğine dair somut deliller göstermesi karşısında donduğunu ifade etmiştir..size tavsiyem kendi iyiliğiniz için bu mevzuda serinkanlı olmanız..hepinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum

ahmet_erzurumlu
06/07/2011, 23:12
inşallah fenerbahçe aklanır da bu tatsızlık biter

samprik
06/07/2011, 23:22
kimse şehrinin takımını savunmassa bu düzen böyle devam eder

TÜRKİYE'de en temiz şampiyon BURSASPOR!

ultraslan33
06/07/2011, 23:29
sana bişi diyeyimmi ben bursanın şampiyon olmasını kalpten istedim bi Gs li olmama rağmen çünkü muhteşem bi taraftarı vardı ve yürekli adamlardı..

ykaya1983
07/07/2011, 00:15
''Arkadaşlar emniyetin resmi açıklamasına göre 19 maçta şike yapıldığı belgelenmiştir''açıklaması yapılmıştır.Üstelik hangi maçlarda kimler aracılığıyla nasıl şike yapıldığı hangi futbolcularla ne gibi telefon konuşmalarının yapıldığı belgeleriyle birlikte tespit edilmiş.Şimdi telegol ü seyrediyorumm.Neler varmış neler...

E artık buradan çıkan sonuç bir takım kirli oyunlar dönmüş olduğuna yönelik gözüküyor.Eğer bu suç kesinleşip dıgıtürkün yayın geliri reklam anlaşması falan fistan işlerden çekinilip bu takıma küme düşme cezası federasyondan verilmezse gerçekten türk futbolundan birşey beklememek gerekir diye düşünüyorum.

methko
07/07/2011, 00:52
bursanın sampiyonlugundan sonra yapılan bi röportaj.Temiz bi şampiyonluk mu?Kirlenmek güzeldir..

Video: Bu video tartışılır!.. Burayı kes şikeye girer! - Timsah.com (https://www.timsah.com/Bu-video-tartisilir-Burayi-kes-sikeye-girer/CT0VP4Q3WHF)

Birkan61
07/07/2011, 01:04
kimse şehrinin takımını savunmassa bu düzen böyle devam eder

TÜRKİYE'de en temiz şampiyon BURSASPOR!

TRABZONSPOR'un kirli bir şampiyonluğu olduğunu nerden gördünüz, duydunuz, biliyorsunuz? :)

gorkem kaan
07/07/2011, 02:01
herşeyi geçtimde fenerbahçe hissesi almalımı sizce ???

ultraslan33
07/07/2011, 21:40
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'in, soruşturmanın gizliliğini ihlal eden haberler ve sızdırılan belgelere ilişkin suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından yürütülen futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında, basın yayın organlarında yer alan soruşturmanın gizliliğini ihlal edici haberler,yorumlar, fotoğraflar ve belgelerle ilgili suç duyurusunda bulunulacak. Buna göre, Soruşturma savcısı Mehmet Berk, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının basın savcısı olan İsmail Göktürk aracılığıyla Fatih Cumhuriyet Başsavcılığına soruşturmanın gizliliğini ihlal eden haberler ve emniyetten sızdırıldığı iddia edilen belgelerle ilgili suç duyurusu yapacak.
aman dikkat, dediğinize dikkat edin..uyarmıştım önceden de

krm1983
07/07/2011, 21:42
Korku toplumuna dönüştük resmen.

ibrahim06
07/07/2011, 21:52
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'in, soruşturmanın gizliliğini ihlal eden haberler ve sızdırılan belgelere ilişkin suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından yürütülen futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında, basın yayın organlarında yer alan soruşturmanın gizliliğini ihlal edici haberler,yorumlar, fotoğraflar ve belgelerle ilgili suç duyurusunda bulunulacak. Buna göre, Soruşturma savcısı Mehmet Berk, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının basın savcısı olan İsmail Göktürk aracılığıyla Fatih Cumhuriyet Başsavcılığına soruşturmanın gizliliğini ihlal eden haberler ve emniyetten sızdırıldığı iddia edilen belgelerle ilgili suç duyurusu yapacak.
aman dikkat, dediğinize dikkat edin..uyarmıştım önceden de

Ya duydunuz mu Türkiye adlı bir ülkede galiba şampiyon olan bir takım hakkında şike mi şeker mi öyle bişey bir soruşturma gibi bir şey yapılmaktaymış:)

Hocam naaptın şurda görüşlerimizi bildiriyoruz. Emniyetten bilgi sızdrıdığımız falan yok. Gazetecilere ve medyaya gözdağı o.

kifanhom
09/07/2011, 02:03
https://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/002011/TFF/Talimatlar/Futbol-Disiplin-Talimati-12-08-2010.pdf

talimatlar açık, hangi duruma hangi ceza verilecek harfiyen yazılmış
şu dakikadan sonra bu talimatta değişiklik olmaz

Scottie
09/07/2011, 08:12
MADDE 55 – MÜSABAKA SONUCUNU ETKİLEME
(1) Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna
teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik pirimi verilmesi de bu
kapsamdadır.
(2) Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak
mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin
ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.
(3) İhlalde sorumluluğu bulunan kişi veya kulüplere ayrıca para cezası verilir.Futbol Disiplin Talimatı
12
(4) Anılan yasağın hakemler tarafından ihlali halinde sürekli hak mahrumiyeti cezası verilir.

açık şekilde yazılmış...

GP COSKUN
09/07/2011, 10:41
evet evet
bencede artık düşürmeleri lazım
iş ayyuka çıkmış bu saaten sonra ne fb ne türk futbolu falan dinlemeden
gereken yapılmalı bu işin için içine giren tüm takımlar hatta kalkışan tüm takımlar dahil
şeriatın kestiği parmak acımaz

mix
09/07/2011, 11:10
ben olayların aksine Türk futboluna zarar değil yarar sağlayacağı kanısındayım bakın italya ya şike olayından sora takımları gitti şampiyonlar ligi kazandı geldi... bu olaylar ve verilecek cezalarda bize ders olur bidaha hiçbi takım futbolcu bu işlere kalkışmaz oturur çalışır kazanır

ozdem
09/07/2011, 23:43
Bir de futbolculara ödenen uçuk rakamların adaletsizliği
gözden geçirilebilseydi keşke...
Bir öğretmenden, bir doktordan, bir mühendisten, bir bilim adamından,
bir askerden, bir başbakandan, bir cumhurbaşkanından
vs. daha mı fazla katkıları ve emekleri var ki topluma, ülkeye acabaa...

Hem aldıkları parayı hakkıyla oynamadan kazanıp, üstüne bir de yetmez
gibi fazlasını cukkalayacaklar... Bizde hala çocuklarımız onu okusun, şöyle
çalışsın diye dirsek çürütelim, ömür tüketelim...

ykaya1983
10/07/2011, 00:06
Bir de futbolculara ödenen uçuk rakamların adaletsizliği
gözden geçirilebilseydi keşke...
Bir öğretmenden, bir doktordan, bir mühendisten, bir bilim adamından,
bir askerden, bir başbakandan, bir cumhurbaşkanından
vs. daha mı fazla katkıları ve emekleri var ki topluma, ülkeye acabaa...

Hem aldıkları parayı hakkıyla oynamadan kazanıp, üstüne bir de yetmez
gibi fazlasını cukkalayacaklar... Bizde hala çocuklarımız onu okusun, şöyle
çalışsın diye dirsek çürütelim, ömür tüketelim...

Söylediklerinize bire bir harfiyen katılıyorum özdem hanım.Kendim bizzat futbolu seven takip edip izleyen biri olarak bazen bu söylediklerinizden hareketle özeleştiri yapıyorum.Acaba bu kişilere gereğinden fazla mı önem veriyoruz.Bunları bu seviyelere bizler mi getiriyoruz yoksa birileri böyle bir düzen kurmuş sürekli böyle gider mi diyorum.

ozdem
10/07/2011, 00:35
Söylediklerinize bire bir harfiyen katılıyorum özdem hanım.Kendim bizzat futbolu seven takip edip izleyen biri olarak bazen bu söylediklerinizden hareketle özeleştiri yapıyorum.Acaba bu kişilere gereğinden fazla mı önem veriyoruz.Bunları bu seviyelere bizler mi getiriyoruz yoksa birileri böyle bir düzen kurmuş sürekli böyle gider mi diyorum.

Ben de futbolu seven, takip eden bir GS taraftarıyım...
Spora ve sporcuya tabiki saygım sonsuz ancak bu şike soruşturması içerisinde
bulunan 8 adet ruhsatsız silah, sonra menajerlik sınav soru
kağıdı ve bu soruların 15.000 euro dan başlayan fiyatlarla adaylara yapılan satışları...
Şimdi spor bunun neresinde diye soruyor insan...
Aldıkları paralar, yaşam standartları ne derece adildir...

Bu arada söylediklerim kesinlikle FB ye hitaben değildir, tüm takımları
kastediyorum, kimse yanlış anlamasın lütfen...

uzuncocuk
10/07/2011, 14:04
yıllardır herkesın basbas bagırarak konustugunu ılk kez( kanunun cıkıs yılı bu yıl oldugundan) polıs konusmaya basladı bu yılın sanssızı fb. yarısta sampıyonlugu kovalayan tek uc buyuktu bu yıl. yoksa dıgerlerı potada olsalar emın olun onlarda yaparlardı... kabak fb ye patladı( bjk lıyım bu arada)
alı sen demıskı--- fb tarıhınde bır ılk yazıklar olsun---- ya sen barı yapma alı sen
azız yıldırım ıcerı alınan general sendromuna kapılmıs... hastane kapıları arsınlıyor.
en cok uzuldugum konu ıse- 30 mılyon taraftarının oldugu soylenen bır klup. taraftar azız baskana yaptıkları ıcın tesısler ıcın profosyonellesme ıcın bu kadar guvenırken, yıllarını bu forma ıcın terletmıs onca buyugumuz hala hayattalarken, azız bey 30 mılyon taraftarın emek vermıs ve vermeye devam eden futbolcuların hakkını gercekten bu paralara satmıssa yazıklar olsun... bırde olaylı maclara bakıyorum ya fb sıvası gecen sezon sıvasta 5 gol atarak yenmıstı. yanı sankı prım verılmese yenılmeyecek. ıbb macında ı akın az oynasınmıs gol atmasınmıs. bu fb ıbb yı yenemeyecek takımya baskan ısın ıcıne para sokuyor. fb- arsenal macında ver van persıe ye prımı kabul edelım:) olaya bak. fb sıvaslı kalecıye para vermıs. yazık ya. 85 model eskı kasa dogana evo ıle yarıs yaparken aman gozum cok basma dıye tesvık vermeye benzıyor:)
yazık yazık yazık.

ykaya1983
11/07/2011, 14:17
İşlediği bütün suçlar somut delillerle tespit edilmiş birini desteklemek için yolları trafiğe kapatıp ortalığı birbirine katıp 10-15000 kişiyle yürüyüş yapıp aziz yıldırım adına slogan atan istanbuldaki fenerbahçeli taraftarları kınıyorum.Demek ki bazen adaletin adil bir şekilde işlemsi de yetmiyor çünkü bu olay gösteriyor ki ne kadar bazı şeyleri düzeltmek için çabalansa da böyle kuru bir kalabalık her zaman iş başında.

GP COSKUN
11/07/2011, 15:11
İşlediği bütün suçlar somut delillerle tespit edilmiş birini desteklemek için yolları trafiğe kapatıp ortalığı birbirine katıp 10-15000 kişiyle yürüyüş yapıp aziz yıldırım adına slogan atan istanbuldaki fenerbahçeli taraftarları kınıyorum.Demek ki bazen adaletin adil bir şekilde işlemsi de yetmiyor çünkü bu olay gösteriyor ki ne kadar bazı şeyleri düzeltmek için çabalansa da böyle kuru bir kalabalık her zaman iş başında.

hatırlatmak isterim
aziz yıldırım halen suçlu değilir ve halen hüküm giymemiştir ve dahada halen masumiyet karinesi esastır
sadece hakkında açılan dava için tutuklu olarak yargılanacak
taraftaron şu an için başkanına destek olması gayet doğal ve duyarlı bir davranış bence
taşkınlıklar hariç tabiki

ERDEM1907
11/07/2011, 15:20
"Türkiye'de Fenerbahçe (https://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbahçe/) Cumhuriyeti sağlıklı, başarılı ve ilkse, bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. Esnafın yüzü güler. Perakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. Tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar, meyhaneler fuldur. Statlar Türkiye'nin her vilayetinde lebaleptir. Fenerbahçe (https://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbahçe/) gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür. Kötü (!) uğurlanmasına rağmen. Fenerbahçe (https://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbahçe/) Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe (https://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbahçe/) büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz."
İslam Çupi

StrawBeeRy
11/07/2011, 15:26
Cumhuriyet İçinde Cumhuriyet Kurmak Kolay Zannettiniz ;) illa söyletiyorsunuz adam

ERDEM1907
11/07/2011, 16:01
İslam Çupi'nin sözleridir. Cumhuriyet içinde cumhuriyet kurmak bölücülüktür. Ordaki Cumhuriyet camia benzer bir anlamda kullanılıyor veya ben böyle biliyorum bende bu anlamda kullanıyorum. Yazının tamamı okursan ülkeden ayrılma gibi bir talebin olmadığını anlarsın.

mix
11/07/2011, 18:09
eh madem fener bank asyaya düşsünde birazda izmir esnafı sevinsin

bahadir77
11/07/2011, 20:21
dusuremedıler. beklemeye karar verdıler. hadı gecmıs olsun 1 haftadır bızı oyaladılar.. hıc bırsey degısmedı....

sampıyonlugumuzun içinde herhangibir şike olmaığını dusunuyorum...
cunkı ben bılırım her macın son dudugunu duymadan macın bıtmedıgını . ben bılırım cektıgım yusufları...

mesutf
11/07/2011, 20:36
Basın tarafından bir haftadır yapılan haberlerin TFF'ye acele bir karar aldırmamış olması sevindirici.

ykaya1983
11/07/2011, 21:18
hatırlatmak isterim
aziz yıldırım halen suçlu değilir ve halen hüküm giymemiştir ve dahada halen masumiyet karinesi esastır
sadece hakkında açılan dava için tutuklu olarak yargılanacak
taraftaron şu an için başkanına destek olması gayet doğal ve duyarlı bir davranış bence
taşkınlıklar hariç tabiki

Yalnız ümit bey destek olmak ayrı bir şey.Adliyenin önünde slogan atıp aziz yıldırımın götürüldüğü aracın önünü kesmek ayrı birşey.Hukuk hep yanlış yapıyor da bütün yanlışları taraftar mı düzeltiyor sanki.Bence bir adamın hakkında suç teşkil edecek deliller mevcutsa hastalığını bahane edip binbir yoldan su getirmesine rağmen savcı tutuklanmasını talep ediyorsa o adam suçludur.Yoksa aziz yıldırım gibi adamı sabah erkenden evinden alıp götürmek eften püften sebeplerle yapılacak birşey değil.Zaten günlerdir gazete ve telvizyonlarda yapılan usülsüzlükler çarşaf çarşaf sergileniyor.Allahtan biraz devlet otoritesini belli etmeye başladı da bu kendini ayrıcalıklı zanneden soylular sınıfına ayağınızı denk alın diyebildi.

Yoksa 10 yıl önce bu olaylar olsaydı başbakanı istifa ettirirlerdi.

Scottie
11/07/2011, 21:26
Federasyon radikal kararlar alacak baslreti gosteremedi....

ykaya1983
11/07/2011, 21:28
"Türkiye'de Fenerbahçe (https://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbahçe/) Cumhuriyeti sağlıklı, başarılı ve ilkse, bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. Esnafın yüzü güler. Perakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. Tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar, meyhaneler fuldur. Statlar Türkiye'nin her vilayetinde lebaleptir. Fenerbahçe (https://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbahçe/) gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür. Kötü (!) uğurlanmasına rağmen. Fenerbahçe (https://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbahçe/) Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe (https://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbahçe/) büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz."
İslam Çupi

Bence islam çupi saçmalamış.Neredeyse ülkede yaşanan her olumlu gelişmeyi fenerbahçeye mal etmiş.Neymiş bu fenerbahçe yahu kıymetini bilememişiz demek ki.Öyle abartmış ki fenerbahçe olmasaymış milli mücadeleyi kazanamazdık diyecekmiş neredeyse.Evet fenerbahçenin bereketi var.Ama memlekete değil.Brezilyalılara karşı gayet bereketli takım.Bu fenerbahçeden her ülkede bir tane olsaymış.Brezilya dünyanın en güçlü ekonomisi olurmuş.E tabi bu zamana kadar yapılan transferlerle milyonlarca dolar yatırımıyla berezilyayı bayağı ihya etmiştir tabi.

GP COSKUN
11/07/2011, 22:02
yunus tartışmak istemiyorum
gözlükleri çıkart bence
taşkınlık yapanlar hariç dedim okumadın galiba
suçlular cezasını çeksin kesinlikle hemfikirim ama illaki bunu taraftarların labullenmesi zaman alacaktır
hiç bir şey olmamış gibi koyun gibide bakmaz taraftar dediğimiz topluluk
hangi takımın taraftarı olırsa olsun

ykaya1983
11/07/2011, 23:08
BENİM İÇİN ARTIK TÜRK FUTBOLU BİTMİŞTİR...

Ya Allah aşkına arkadaşlar elinmizi vicdanımıza koyup bir düşünelim.Nasıl bir aldatmacanın peşinde bizleri senelerdir sürüklüyorlar diye.Yıllardır taraftarından tutun bütün spor yorumcularına o sahtekar kulüp başkanlarına futbolculara kadar taraflı tarafsız herkes bu lig de şaibe var hakkımız yeniyor yok işte hakemler puanlarmızı gaspediyorlar o takıma bu takıma teşvik veriyorlar demiyorlar mıydı?Günlerdir şikeyle ilgili bilgi ve bulgular gazete sayfalarında yer almadı mı?Emniyet 19 maçta şike ve teşvik primi verildiği belgelerle tespit edilmiş denilmedi mi? Bugün adı geçen takımın hakkında iddianamelerle suç delili teşkil edecek belgelere göre başkanı iki yöneticisi gözaltına alınıp tutuklanmadı mı?Madem suçu yoktu da kafanıza göre mi içeriye alıyorsunuz bu adamları.Uefa en ufak bir şüphe varsa da gerekeni yapın demedi mi?Hadi diyelim kesin suç kanıtlanmadı en ufak şüphe dahi mi yok.

Bir de bugüne bakalım;TFF denilen federasyon bzuntusu ve 18 kulüp yöneticisi toplantı yapıyor.Yıllardır hakemler bizim hakkımızı yiyor.Federasyon nerede maçlar masada kazanılıyor.Şu şuna teşvik veriyor diyen kulüp başkanı bozuntuları türk futbolunda şike yoktur.Aman var demeyin.Paracıklarımız,reklam gelirlerimiz düşecek biz koyun gibi peşimizden giden taraftarı nasılsa kandırırız diyorlar.Tff müsveddeleri sonra çıkıp açıklama yapıyor:Ligler 5 ağustos ta başlayacak fb avrupa kupalarına katılacak.lig tescil edilmiştir.Siz hukuka bakmayın nasılsa biz yine bildiğimizi yaparız dediğimiz dedik çaldığımız düdük diyrolar.Efendim işte herkesi memmun edecek karar alamayız bari bizi besleyn fb yi ve başkanını memmun edelim.Bu nasıl vurdumduymazca cahilce sorumsuzca bir açıklamadır anlamış değilim.Bunlar milleti akılsız mı zannediyor?

Kimse çıkıp da suçluluğu ispatlanmadı dava süreci devam ediyor teranesini okumasın.Bu kadar delil bu kadar gözaltı bu kadar kamera kayıtları ve ses kayıtları süs olsun diye yayınlanmadı.

BAKIN ARKADAŞLAR!!! İtalyada juventusun içinde bulunduğu şike soruşturması hala devam ediyor.Orda juventusun suçu kesinleşmediği halde olay üzerinde şüpheler bulunduğu için juventus küme düşürüldü.Uefa %1 şüphe varsa gereğini yapın diyor yoksa biz yaparız diyor.Bizim üçkağıtçı şikeci tff %1 bile şüphe görmüyor demek ki.
Bundan sonra hiçbir kulüp başkanı,hiçbir spor yorumcusu,hiçbir futbolcu ve hiçbir taraftar hakemler hakkında klüpler hakkında hakkımız yeniyor.Adaleletli yönetim istiyoruz demesin.Çünkü buna hiç hakları yok.Yılladır hakkımız yeniyor diye ekranlarda ağlayanlar iş paraya maddiyata geldiği zaman kimlerin yalakalığına soyunuyorlar herkes gördü.

Benim için bu saatten sonra türk futbolu bitmiştir.Demek ki şike yapılsa da birşey olmayacağı kesin.Bundan sonra maç da izlemeyeceğim.Hepsinin Allah belasını versin.Zaten futbol oynadıkları yoktu şimdi şikenin ligi oldular.Bence ligin adı değişmeli.En uygun isim SPOR TOTO ŞİKE LİGİ.

Bu basiretsizler adil karar verecek cesareti gösteremedi.İnşaalah gerekeni yapacağız diyen uefa şike de adı geçen takımları avrupa kupalarından men eder.İster ki hepsini men etsin.Zaten bi halta yaradıkları yok.

GP COSKUN
11/07/2011, 23:37

41 nolu mesajda ne olacağıno yazmışım

türkiyede bütün takımlar şike ve teşvik yapar
kanlarında var alavere dalavere
olan bizim gibi taraftarlara oluyor
sadece kendimizi kandırıyoruz bile bile hemde yıllardır

GP COSKUN
11/07/2011, 23:41
arkadaşlar bu konuda yorum yaparken kurum ve kişileri suçlayacak şekilde yazı yazmayın
şu anda gözaltındakilerin hiçbiri suçlu değil mahkeme karar vermeden bize ne oluyor
bizim forumumuzda bilişim dairesi tarafından incelenmekte yarın öbürgün bilişim suçu işlemişsiniz gibi şeylere maruz kalmamak için konuyla ilgili yorum yaparken
kişi hak ve özgürlüklerini dikkate alın
benden uyarması
burada yazılan her mesajda grandepuntotr yönetimi değil bizzat üyenin kendisi sorumludur yasal yollardan bize bir başvuru olursa üyenin özel bilgilerini ilgili kurumlara bildirmekle yükümlüyüz bunuda unutmayın

bu mesajıda tekrar kopyalıyorum
yorumlara ve mesajlara lütfen dikkat

Scottie
11/07/2011, 23:42
gerçekten türk futbolu bitmiştir...
fifa ve uefa takımlarımızı hatta milli takımı kupalardan ihraç ederse
hesabını kim verecek...federasyon hiç iyi yapmadı...,

temiz futbol adına bir takım kararlar alınmalıydı...

Birkan61
11/07/2011, 23:56
Amcam arabasını bile gündemde tutuyor :D

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/271109_210680615644726_100001083671739_614387_4585 544_n.jpg

Honor COOPER
12/07/2011, 10:24
%1 şüphe < yapılanlar ve deliller = lige aynen devam.

İşallah fifa ve uefa bu denklemi olması gibi çözerde ne yapılması gerekiyorsa onu yapar.yoksa bizde o yürekte adam 1938 de aramızdan ayrıldı.

mix
12/07/2011, 11:15
bu olayların üstü öyle yada böyle örtülürse ülkede futbola ilgi ancak milli maçlarda kalır oda bizi men etmezlerse

macsea
12/07/2011, 13:36
hadi diyelim lig başladı, 10 hafta geçti, fb lider gidiyor.suç sabitlendi ozaman tff kararı uygulayacakmı? ankaraspora yapılan gibi lig sonuna atılıp, aldığı ve alacağı puanlar diğer takımlara dağıtılacakmı? o sezonun sonunda yinede ligden düşürecekmi?

umarım uefa tffnin ezikliğini anlarda milli takımımız dahil tüm uvalardan men ediliriz de aklımız başımıza gelir..

ykaya1983
12/07/2011, 14:21

Ya Allah aşkına arkadaşlar elinmizi vicdanımıza koyup bir düşünelim.Nasıl bir aldatmacanın peşinde bizleri senelerdir sürüklüyorlar diye.Yıllardır taraftarından tutun bütün spor yorumcularına o sahtekar kulüp başkanlarına futbolculara kadar taraflı tarafsız herkes bu lig de şaibe var hakkımız yeniyor yok işte hakemler puanlarmızı gaspediyorlar o takıma bu takıma teşvik veriyorlar demiyorlar mıydı?Günlerdir şikeyle ilgili bilgi ve bulgular gazete sayfalarında yer almadı mı?Emniyet 19 maçta şike ve teşvik primi verildiği belgelerle tespit edilmiş denilmedi mi? Bugün adı geçen takımın hakkında iddianamelerle suç delili teşkil edecek belgelere göre başkanı iki yöneticisi gözaltına alınıp tutuklanmadı mı?Madem suçu yoktu da kafanıza göre mi içeriye alıyorsunuz bu adamları.Uefa en ufak bir şüphe varsa da gerekeni yapın demedi mi?Hadi diyelim kesin suç kanıtlanmadı en ufak şüphe dahi mi yok.

Bir de bugüne bakalım;TFF denilen federasyon bzuntusu ve 18 kulüp yöneticisi toplantı yapıyor.Yıllardır hakemler bizim hakkımızı yiyor.Federasyon nerede maçlar masada kazanılıyor.Şu şuna teşvik veriyor diyen kulüp başkanı bozuntuları türk futbolunda şike yoktur.Aman var demeyin.Paracıklarımız,reklam gelirlerimiz düşecek biz koyun gibi peşimizden giden taraftarı nasılsa kandırırız diyorlar.Tff müsveddeleri sonra çıkıp açıklama yapıyor:Ligler 5 ağustos ta başlayacak fb avrupa kupalarına katılacak.lig tescil edilmiştir.Siz hukuka bakmayın nasılsa biz yine bildiğimizi yaparız dediğimiz dedik çaldığımız düdük diyrolar.Efendim işte herkesi memmun edecek karar alamayız bari bizi besleyn fb yi ve başkanını memmun edelim.Bu nasıl vurdumduymazca cahilce sorumsuzca bir açıklamadır anlamış değilim.Bunlar milleti akılsız mı zannediyor?

Kimse çıkıp da suçluluğu ispatlanmadı dava süreci devam ediyor teranesini okumasın.Bu kadar delil bu kadar gözaltı bu kadar kamera kayıtları ve ses kayıtları süs olsun diye yayınlanmadı.

BAKIN ARKADAŞLAR!!! İtalyada juventusun içinde bulunduğu şike soruşturması hala devam ediyor.Orda juventusun suçu kesinleşmediği halde olay üzerinde şüpheler bulunduğu için juventus küme düşürüldü.Uefa %1 şüphe varsa gereğini yapın diyor yoksa biz yaparız diyor.Bizim üçkağıtçı şikeci tff %1 bile şüphe görmüyor demek ki.
Bundan sonra hiçbir kulüp başkanı,hiçbir spor yorumcusu,hiçbir futbolcu ve hiçbir taraftar hakemler hakkında klüpler hakkında hakkımız yeniyor.Adaleletli yönetim istiyoruz demesin.Çünkü buna hiç hakları yok.Yılladır hakkımız yeniyor diye ekranlarda ağlayanlar iş paraya maddiyata geldiği zaman kimlerin yalakalığına soyunuyorlar herkes gördü.

Benim için bu saatten sonra türk futbolu bitmiştir.Demek ki şike yapılsa da birşey olmayacağı kesin.Bundan sonra maç da izlemeyeceğim.Hepsinin Allah belasını versin.Zaten futbol oynadıkları yoktu şimdi şikenin ligi oldular.Bence ligin adı değişmeli.En uygun isim SPOR TOTO ŞİKE LİGİ.

Bu basiretsizler adil karar verecek cesareti gösteremedi.İnşaalah gerekeni yapacağız diyen uefa şike de adı geçen takımları avrupa kupalarından men eder.İster ki hepsini men etsin.Zaten bi halta yaradıkları yok.

ibrahim06
12/07/2011, 17:55

Umudumuz uefa ve fifa oldu o zaman.İlk başta fbye puan silme cezası verilsin istiyorduma ama artık düşürülmesini istiyorum. Tabi trabzonsporun da böyle işleri çıkarsa o da düşürülsün. Federasyon resmen acz içinde. federasyonun bu acizliği yüzünden umudum uefada.

ERDEM1907
12/07/2011, 18:35
4 yönetici daha gözaltında
Futbolda şike soruşturması kapsamında gözaltında bulunan Trabzonsporlu yöneticilerden dördü daha gözaltına alındı ve sağlık kontrolünden geçirildi.
Adalı ve Havutçu gözaltına alındı

Futboldaki şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Beşiktaş Jimnastik Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı ile Futbol Takımı Teknik Direktörü Tayfur Havutçu gözaltına alındı.

Birkan61
12/07/2011, 18:52
Sadri Şener'in telefon görüşmelerinde şikeye dair bir konuşma bulunamadı.

- HaberTürk -

acRep
12/07/2011, 19:37
Bu sonradan gelen gözaltı dalgası Fenerin ateşini bir nebze söndürmek için yapılan bi tür hedef şaşırtma olayı gibi geliyor bana :)

Birkan61
12/07/2011, 19:39
Bu sonradan gelen gözaltı dalgası Fenerin ateşini bir nebze söndürmek için yapılan bi tür hedef şaşırtma olayı gibi geliyor bana :)

Sadri Başkanımızın ser kalmasıda dediğinizi destekliyor gibi :)

samprik
12/07/2011, 19:49
emek hırsızları düşer inşallah. türkiye'de şike olmasa 3 cücükler diye birşey olmazdı zaten.

biz bursaspor olarak beşiktaşın şikesi sonucu ligden düştük babamı ilk kez ağlarken görmüştüm. bu sene buraspor'a hiç penaltı verilmedi! şikecilere hakkımı helal etmiyorum. biz bunun nedemek olduğunu çok iyi biliyoruz.

mesutf
12/07/2011, 19:54
Fenerbahçe'nin ligden düşürülmesinin ne faydası olacak?

ibrahim06
12/07/2011, 19:57
Ben sadri başkanın ser bırakılacağına inanıyorum. Zira fenerin şimpiyonluktaki RAKİBİYDİ Trabzon. İster istemez bu takıma da bişeyler sormak lazım. Ben bu gözaltının gene Aziz Yıldırım ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Değilse ve başka işler varsa tabiki cezalarını ceksinler. Aylarca bilet alalım, lig tv abonesi olalılm. uçak bileti maç bileti alıp şehre maça gidelim. ve böyle bişeyle karşılaşmak çok üzer. Ama dediğim gibi Sadri başkan ser bırakılcaktır.

Çok şükür dediğim gibi ser bırakıldı.

Birkan61
12/07/2011, 19:59
Fenerbahçe'nin ligden düşürülmesinin ne faydası olacak?

Adalet yerini bulacak ;)

mesutf
12/07/2011, 20:06
Adalet yerini bulacak ;)

:)
Sonra da, sokaklarda adalet arayan 25 milyon taraftar görelim ;)

Öyle ya da böyle, zor bir süreç olacak. Hadi hayırlısı.

StrawBeeRy
12/07/2011, 20:19

Yaparken iyi cezaya gelince kötü adaletmi bu italyada juventusu felan mahkeme sonuçlanmadan düşürdüler hala daha mahkemesi sürüyor.uefa %1 şüphe bile olsa düşürülmesi gerekir diyor.fenerasyon gene gösterdi gücünü inşallah olaya uefa veya fifa el koyarda düşürürler

Birkan61
12/07/2011, 20:59

Yapmayın Allah aşkına, bazı fenerli arkadaşlarda lig tv gelirleri düşecek diyerekten küme düşürülmesin diyor.

Bazıları -30 puandan başlasın ama düşürülmesin diyor. -30'dan başlasa nolur başlamasa nolur, %99 ihtimal bir dahaki sezon küme düşecek :D

Fenerbahçe taraftarı sokaklara dökülecek diye uygulanması gereken kural uygulanmasın mı? Bunumu demek istiyorsunuz :welcome:

Yaparken iyi cezaya gelince kötü adaletmi bu italyada juventusu felan mahkeme sonuçlanmadan düşürdüler hala daha mahkemesi sürüyor.uefa %1 şüphe bile olsa düşürülmesi gerekir diyor.fenerasyon gene gösterdi gücünü inşallah olaya uefa veya fifa el koyarda düşürürler

Federasyon başkanının resmini sana özel yayınlıyorum kardeşim :D

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/264326_241999999162138_126332284062244_918240_1631 291_n.jpg

Scottie
12/07/2011, 20:59
ben geçen seneye kadar her sene Eskişehirspor kombinemi alır maçlara giderdim... 90 dakika hiç susmadan maç izlerdim...sürekli tezahüratta bulunurdum... yine takıma destek olsun diye hersene forma alırdım... ben kısıtlı maaşımdan takıma katkı yapacağım... sonra birileri gelecek maç satın alacak ben de takımım kazansın ligden düşmesin diye destek vereceğim... benim çabam ne oluyor... olan gerçek taraftara oluyor...

StrawBeeRy
12/07/2011, 21:04
Yapmayın Allah aşkına, bazı fenerli arkadaşlarda lig tv gelirleri düşecek diyerekten küme düşürülmesin diyor.

Bazıları -30 puandan başlasın ama düşürülmesin diyor. -30'dan başlasa nolur başlamasa nolur, %99 ihtimal bir dahaki sezon küme düşecek :D

Fenerbahçe taraftarı sokaklara dökülecek diye uygulanması gereken kural uygulanmasın mı? Bunumu demek istiyorsunuz :welcome:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/264326_241999999162138_126332284062244_918240_1631 291_n.jpg

Yok yok photoshop bu inanmam aaa olurmu öyle şey sende

ZAK1980
12/07/2011, 22:23
Federasyon baskanıda Fb lıymıs beyler yonetımdeymıs yada alt kademelerdeymıs zamanında kısacası oda bır fblı.
Bu arada sahsı fıkrım fener kume duser ınsallah herkese ders olur bunlar fenerın kume dusmesı bence zor cunkı bank asyaya duserse 300-500 mılyon $ malı kayıba ugrayacakmıs buna ızın vermezler.
Polis cıddı anlamda calısmıs delıller su goturmez kesın delıller adamlar yapmıs bırseyler .Savcı soruyu soruyormus sanıklar yalan ,bılmem dıyormus o sanıye savcı alsana yalan deyıp delılı onune atıyormus sanıkta ses yok tabıkı.
Fener taraftarıda halen savunuyor neyı savunuyor anlamıyorum adam dala vereyı cevırmıs koseyı donmus cebını doldurmus ama taraftar halen savunuyor sankı taraftarda pay almıs bu ısten temız futbol ıstıyorsak herkes cezasını cekmelı varsa hukuksuzluk

ibrahim06
12/07/2011, 22:37

O resimde aziz yıldırım ve diğer fbli yönetici arasındaki kişi çok tanıdık. Sporla ilgili bişeyin müdürü. fenerin yabancı bir takımla yaptığı karşılaşmadan olabilir bu görüntü.

GP COSKUN
12/07/2011, 23:47
yazık ya
nasıl bu kadar olacakları sezemiyorsunuz şaşıyorum doğrusu
arkadaşlar kardeşler 19maçta şike tespit ettik diyor emniyet
düşürmeye kalkarsanız şu anda emniyete göre 9 takım düşecek
fener
trabzon
sivas
bjk
ibb
bursa
buca
karabük
ankara gücü

eeee şimdi söyldyin nerde süper lig
biraz mantıklı olalım lütfen
hepsini düşürmek için deli olmak lazım

mix
13/07/2011, 00:02
yazık ya
nasıl bu kadar olacakları sezemiyorsunuz şaşıyorum doğrusu
arkadaşlar kardeşler 19maçta şike tespit ettik diyor emniyet
düşürmeye kalkarsanız şu anda emniyete göre 9 takım düşecek
fener
trabzon
sivas
bjk
ibb
bursa
buca
karabük
ankara gücü

eeee şimdi söyldyin nerde süper lig
biraz mantıklı olalım lütfen
hepsini düşürmek için deli olmak lazım

hepsi düşmez yaptıkları şikenin ligin kaderine etkisine göre 2 takım düşer diyerleri -puanla başlarlar mesela italya dada juventus düşürüldü milan fiorentina -puanla başladırlar istedikten sonra ohooo kalemide kırarlar cezayıda keserler

GP COSKUN
13/07/2011, 00:58
hala italya örneği

burası türkiye arkadaş
fenerbahçeyi düşürmek demek kendi ayağına kurşun sıkmak demek
dün toplanan kulüp başkanları neden hep bir ağızdan aman haaa
düşürme falan olmasın diye karar açıkladılar
onlar hepsi birlik olup federasyona baskı yapsalardı bal gibi düşerdi fener
ama hepsinin asıl düşüncesi fenerbahçe düşüp düşmemesi değil
alamayacakları mangırda
işin ekonomik boyutu yüzünden bu konu açıldığında da söylemiştim zaten
FENERBAHÇE Yİ DÜŞÜREMEZSİN
AMA KESİNLİKLE CEZA VERİLİP YAPTIRIM UYGULANSIN
SUÇLULARDA CEZASINI ÇEKSİN

zaten bir dahada kimse kolay kolay böyle şeylere cesaret edemez
sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer

ERDEM1907
13/07/2011, 10:04
Devam eden yargı sürecince istediğimiz gibi yazamıyoruz.Herkesin düşüncesine saygım var. Fenerbahçe'liyim adalet neyse yerini bulsun istiyorum. Burda herkes yorum yaparken benim takımım yapmaz yaparsa Fener yapar tarzı yazıyor. Bizim başkan ve yöneticiler gözaltına alınınca şike yapmış sayılıyoruz ama diğer takımın yöneticileri alınınca sanki emniyete çay içmeye çağırılıyormuş gibi yazılıyor bir-iki kişi hariç. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyorum bende.

macsea
13/07/2011, 11:07
kulupler birliğini toplayıp, bakın feneri düşürürsek hepiniz para olarak bu sene avcunuzu yalarsınız diye tehdit eden tff, ünal aysalın ortama zıt açıklamasından sonra kınama mesajı yayınlamış. hiç şaşırmadım..
en önemliside kulüpler birliğinin ortak açıklamasını yapan ilhan cavcav, yıllar önce fb yi Türkiye düşmanı ilan eden kişi değilmiydi? maç bitince bu hakemler şu hakemler, yok efendim 3 büyükler kayırılıyor diyenler şimdi adeletten hukuktan bahsediyor,,

GP COSKUN
13/07/2011, 12:40
işin ucunda para var işte para bu yüzdn kimse ses çıkaramıyor kardeş

efe mert
09/08/2011, 15:14
O resimde aziz yıldırım ve diğer fbli yönetici arasındaki kişi çok tanıdık. Sporla ilgili bişeyin müdürü. fenerin yabancı bir takımla yaptığı karşılaşmadan olabilir bu görüntü.

bu resim kadınlar voleybol avrupa final four maçlarından. fenerin sponsoru acıbadem ve acıbademin patronuda m.ali aydınlar. o da bir fenerbahçeli. kaldı ki diyelim ki fb li olmasın avrupada final oynayan bir takımın sponsoru kim olsa alınan her sayıdan sonra sevinir..

ibrahim06
22/08/2011, 23:15
Basiretsiz federasyon sonucu açıkladı: 50 kişi suçlu bulundu. Lakin ortada suç yokmuş. Ne olduğunu anlayan var mı? Sanırım UEFA bize gerekli dersi verecek.

StrawBeeRy
22/08/2011, 23:30
suçsuz yere yatırıyorlar işte ergenekon olayına döndü ;) nede olsa savcıları aynı.

neyse siyaset yapmayalım şimdi zaten uyarı aldık sonra şutlamasınlar :D

bahadir77
23/08/2011, 09:05
ya arkadaslar her kafadan bır ses cıkıyor.

yok savcı soyle demıs yok futbolcu ıtıraf etmıs yok bulent uygun ıtıraf etmıs yok ibrahim akın oce ıtıraf etmıs sonra yalanlamıs

kım nasıl uyduruyor anlamadım yaaa..
bizim insanımız her seye inanmaya alıştırılmış.

madem bu kadar kesin deliller var düşürsünler o zaman yaa. bizde kurtulalım herkesde rahatlasın. eğer olaylar doğruysa sadece feneri değil bu işe karışan herkese cezalar verilecek bunuda unutmayalım.

bu arada maçların hepsini 90 dk. pür dikkat izlemiş bir FENERBAHÇE taraftarı olarak. hiç bir maçta şike olduğunu düşünmyorum. ya şikeyi çok güzel yaptılar biz çakmakdık. yada bizimkiler şike yapmayı bile bilmiyorlar...

o yüzden 'EN BÜYÜK DELİLİMİZ, ALINTERİMİZ'

macsea
23/08/2011, 19:50
play-off işine ne diyosunuz peki beyler?