PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eksik Parça

BugattiV
04/07/2011, 15:31
Merhaba arkadaşlar.

Aracımın ön takımına baktırmak için ustama gittiğimde motora bağlantılı olan bir parçanın olmadığını söyledi. Yenisini alalım takalım dediğimde ise çok da önemli değil, olmasa da olur diyerek geçiştirdi. Ancak benim içime bir kurt düştü. Aracı alırken servise götürdüğümde servis de uyarmamıştı.

Aracımda eksik olan parçayı bulduğum fotoğraflarda kırmızı ile işaretledim. Bu parça nedir acaba? O parçanın olmaması halinde aracım bir zarar görür mü? Parçayı kaç liraya, nerden temin edebilirim, bilgi verirseniz sevinirim.

tayfux
04/07/2011, 15:40
Hava filtre borusu o ucuz birşeydir de nasıl olmaz onu anlamadım..o yoksa motordan sıcak hava alır motorun performansı düşer..

maccoder
04/07/2011, 15:42
o parça sanırım hava filtresine giden kaputun önünden soğuk hava almasını sağlayan parça olması gerek bence gerekli bir parça o parça olmazsa motora sıcak hava gidecektir buda çekişin düşmesine neden olacaktır.

asukasan
04/07/2011, 15:50
bu parça olmasa da aracınız çalışır, fakat motorun sağlıklı çalışabilmesi için serin bir hava alması gerekmektedir, ne kadar soğuk hava o kadar performans ve az yakıt tüketimidir. bu parça motorunuzun hava filtresinin dışarıdan soğuk hava alması için gereklidir. olmasında fayda vardır. maliyetinin de çok fazla olacağını zannetmiyorum, servise gitmeden önce sanayide araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

aliserhanuyar
04/07/2011, 16:01
Burak arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar, o parçayı almanı tavsiye ediyorum motorun selameti açısından. Serviste yaptırman yerine, istersen bi sanayiye git, fiat parçacılarından parça fiyatını öğren, fiyat yüksekse hurdacılara bi uğra derim,bulamazsan parçacıdan parçayı al sen tak derim ben. Kolay birşey.

usaymaz
04/07/2011, 16:17
yedek parcacıdan temin edebilirdin hava filtresi borusunu kendinde taka bilirsin takması zor bi parça deil hava filtresi girişinin orda 2 adet altlı üstlü tırnak var yerine oturtursun bide boru başının yanında sifri bi uç var oda şase üzerinde onu tutmasını ve ses yapmısını engelleyen yuvası var oraya oturtuğun zaman aracından performans alırsın hemde arkadaşların dediği gibi araçta rahatlamış olur benim tavsiyen parçayı temin edip takmam ustanda seni başından sağmış bilgin olsun gerekli bir parça sonuçta o

BugattiV
04/07/2011, 18:13
Çok teşekkürler arkadaşlar. Umarım uygun bir fiyata bulabilirim. Aracı ikinci el aldım. Benden önceki sahibi pek bilgili ve ilgili bir insan değilmiş anlaşılan. Ekspertizde de yetkilli servis beni nasıl uyarmaz onu da anlamadım.

Ustama gelince; beni genç görünce herhalde bu parçaya para vermek istemeyeceğimi düşündü.

Ancak aracın performansının ve sesinin bir günden diğer güne farklılık göstermesi ve aracımın normalden fazla yakması sanırım bu parçanın eksikliğinden.(Tabi başka eksik parçaları yoksa:hmm:) Uygun bir fiyata bulabilirsem hemen alıp takacağım. Haftasonu bana yine Maslak Sanayi yolları gözüküyor. :-(