PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yağ lambası

krakercocuk
02/07/2011, 16:32
arabayı her çalıştırdığımda yağ lambası sönmüyor ve hata msjı veriyor..nezaman bıraz gaz versem o zaman sönüyor..bu ne anlama gelir

krm1983
02/07/2011, 17:04
Yağ pompasında sorun sanırım.

izoci
02/07/2011, 17:04
Geçmiş olsun abi...

operatormurat
02/07/2011, 18:40
arabayı her çalıştırdığımda yağ lambası sönmüyor ve hata msjı veriyor..nezaman bıraz gaz versem o zaman sönüyor..bu ne anlama gelir
fırat öncelikle yağ filtreni bir değiştir,filtren uygun olmayabilir yada şişmiştir akabinde yağ pompasından şüphelenebiliriz...

GP COSKUN
03/07/2011, 01:36
fırat bu çok önemli bir sorun
bir kaç nedenden dolayı yapar
akla ilk gelen yağ filtren şişmiş olup rolantide görevini yapamıyor gaza bastığında basınçtan dolayı bir miktar yağı filtre dedbiliyor olabilir
ayrıca yağ pompasından kaynaklanan bir sorun da olabilir
motor bloğundaki yağ kanallarında tıkanıklık da olabilir
yağ müşirinde bir arızada olabilir
bence a derhal git bir kontrol edip sorununa çözüm bulsun

alicanveliy
03/07/2011, 01:48
Verdiği hatayı not alıp buraya yazsanız belki net olarak bilenler çıkar sizi yönlendirirler... Punto kullanım kılavuzuna da bakabilirsiniz, orda verilen uyarı ve hataların ne anlama geldiği yazabiliyor...

femoli
03/07/2011, 11:35
Firat oncelikle yag filitreni degistir buyuk ihtimalle bundan kaynaklaniyordur gaza bastiindaki basinc duzeltiyor olabilir ..

krakercocuk
05/07/2011, 09:23
yorumlar için teşekkürler herkeze...dediğim gibi kontağı cevırıyorum ışıkların sonmesını bekledıkden sonra marşa basıp (tabiki gaz vermeden) çalıştırıyorum..yağ lambası kalıyo sadece dııt deyip ötüyo tabi hemen:) 3000 - 3500 devire kadar şöyle bi kere gaz veriyorum sonra sönüyor...bu sadece arabayı çalıştırınca oluyor, normalde seyir halınde iken sorun yok

xnode
05/07/2011, 10:09
Yağ pompanızda sorun var.

Punto_Can
05/07/2011, 10:21
Bende de motor sogukken aracı çalıştırdığımda birkaç saniye yanıyor ve gaz falan vermeden ve uyarı çıkmadan sönüyor. Servise gittim bunun için, sonunda sonuyosa sorun yok dediler :)

operatormurat
05/07/2011, 10:28
yorumlar için teşekkürler herkeze...dediğim gibi kontağı cevırıyorum ışıkların sonmesını bekledıkden sonra marşa basıp (tabiki gaz vermeden) çalıştırıyorum..yağ lambası kalıyo sadece dııt deyip ötüyo tabi hemen:) 3000 - 3500 devire kadar şöyle bi kere gaz veriyorum sonra sönüyor...bu sadece arabayı çalıştırınca oluyor, normalde seyir halınde iken sorun yokfırat koro halinde önce bir yağ filtresini değiştir diye ısrar ediyoruz,filtreninde iyisini taktır ona göre...

krakercocuk
05/07/2011, 16:51
tamam tamam halledecez:) bu kadar heyecanlanmayın sonucları bıldırıcem:D

krakercocuk
05/07/2011, 23:52
sonuç= yağfiltresi:)

GP COSKUN
06/07/2011, 01:47
dedik sana koro halinde yağ filtresi diye
hadi geçmiş olsun fırat
bundan sonra filtreni her ne kadar yağcılar iki seferde bir de dese
sen her yağ değişiminde değiştir kardeşim
15 tl lik filtreden kaçmayın herkese her yağ değişiminde filtresini değiştirmeyi tavsiye ediyorum
şahsen ben her seferde değiştiriyorum kafam rahat motorum rahat olsun

h k
06/07/2011, 12:04
benimde sabahları ilk marşta lamba geç sönmeye başladı , filtre serviste yağla beraber değişeli 5000 km oldu , akü zaten yeni . nedir derdi bilmiyorum.

krakercocuk
07/07/2011, 09:14
dedik sana koro halinde yağ filtresi diye
hadi geçmiş olsun fırat
bundan sonra filtreni her ne kadar yağcılar iki seferde bir de dese
sen her yağ değişiminde değiştir kardeşim
15 tl lik filtreden kaçmayın herkese her yağ değişiminde filtresini değiştirmeyi tavsiye ediyorum
şahsen ben her seferde değiştiriyorum kafam rahat motorum rahat olsun
abi benim yeni değişmişti zaten filtrem.. ama sanırım pislik falan oldu değiştirir değiştirmez hemen söndü beklemedi bile 1-2 saniye..şükür yağ pompası değilmiş:)