PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaput Koruma Filmi - Yorumlar

k0d3r
29/06/2011, 19:25
Arkadaşlar merhaba,

Aracıma kaput filmi yaptirmaya karar verdim, 3M marka, 350 TL ye malolacak.
Bir arkadaşım pek önermedi. Kaputun tamami yapilmadiği için bir çizgi oluyor o da hoş görünmüyor filan dedi. Sizin yorumlariniz nelerdir kaput filmi hakkinda. Elzem birşey midir.Koruma sağliyor mu. Genelde farlardan başlayip 45 cm genişlikte yapiliyormuş. Kaputun tamamina yapma şansi olur mu. Siz hangisini önerirsiniz. Bir de hali hazirda aracina kaput koruma filmi yaptirmiş arkadaşlar memnunlar mi, varsa araçlarinin resimlerini koyabilirler mi?

Teşekkürler

Scottie
29/06/2011, 19:30
evet çizgi oluyor.. fakat çok yakından belli oluyor...
tamamını kaplatmaya gerek yok.. genelde taştan korumak için 45 cm lik yer yeterli geliyor..

k0d3r
29/06/2011, 19:35
evet çizgi oluyor.. fakat çok yakından belli oluyor...
tamamını kaplatmaya gerek yok.. genelde taştan korumak için 45 cm lik yer yeterli geliyor..

Araç kirlendiğinde, ya da zamanla, filmli olan bölge görünüş itibariyle diğer kaporta aksamindan farkli bir görüntü oluşturuyor mu.

izoci
29/06/2011, 19:42
aynen uzun süre kalırsa olur diğer boya açıkta olduğu için eskicek çünkü..:)

Scottie
29/06/2011, 19:51
aracın gri pek olacağını sanmıyorum...

femoli
29/06/2011, 19:57
45 cm lik 350 tl mi ?

takres
29/06/2011, 20:01
aracın tamamının bile kaplandığını gördüm ankarada isterseniz tüm kaputu kaplarlar...
3m bu konuda çok iyidir...

k0d3r
29/06/2011, 20:02
45 cm lik 350 tl mi ?

Evet

aracın tamamının bile kaplandığını gördüm ankarada isterseniz tüm kaputu kaplarlar...
3m bu konuda çok iyidir...

kaplarlar muhtemelen ama, fiyat iki katina çikar mi. mesele bu.
örneğin tüm kaput 600-700 derlerse :)

By_HaNNibaLL
29/06/2011, 21:23
Dayim yapiyor benim komple ön tarafi bile kapladiğimiz oluyor işe yarar mi konusuna gelince cok fazlasiyla işe yariyor söküldüğünde kaputu pasta cila ile orjinal görüntüsüne getirebilrsiniz.

Söylede bi sıkıntısı var eğer kaplanacak yer daha onceden boya görmüşsün yani orjinal olmayan bir boya varsa sökülürken boyanin verniğini alabiliyor böyle bi sorun yapabilir

k0d3r
29/06/2011, 22:10
Dayim yapiyor benim komple ön tarafi bile kapladiğimiz oluyor işe yarar mi konusuna gelince cok fazlasiyla işe yariyor söküldüğünde kaputu pasta cila ile orjinal görüntüsüne getirebilrsiniz.

Söylede bi sıkıntısı var eğer kaplanacak yer daha onceden boya görmüşsün yani orjinal olmayan bir boya varsa sökülürken boyanin verniğini alabiliyor böyle bi sorun yapabilir

Kaputumda boya yok, araç 40 günlük.

Ne diyorsunuz şimdi arkadaşlar yaptirayim mi. Aracinda uygulamiş olanlar varsa foto gönderebilirler mi

ibrahim06
29/06/2011, 22:52
ben eski gri putomda yaptırmıştım. 3 Mdi. Taşlar için korumada ideal. Renk farkı yıllar sonra olur. Yaptırmazsanız ve çakıltaşları kaputu mahvedince keşke renk farkı olsaydı da yaptırsaydım dersiniz. Şuan elimde foto yok.olsada resimde pek belli olmaz. işin kısası yaptırmanızı tavsiye ederim.

k0d3r
29/06/2011, 22:57
ben eski gri putomda yaptırmıştım. 3 Mdi. Taşlar için korumada ideal. Renk farkı yıllar sonra olur. Yaptırmazsanız ve çakıltaşları kaputu mahvedince keşke renk farkı olsaydı da yaptırsaydım dersiniz. Şuan elimde foto yok.olsada resimde pek belli olmaz. işin kısası yaptırmanızı tavsiye ederim.

Ya aslinda ben de yaptirmaya kesin kararliydim, bugün bir arkadaşimla muhabbet ettik baya bir caydiriciydi söyledikleri :) Bir de bu 45 cm olayi kafama takiliyor. Kaputun yarisina kadar olmasindansa kaputun tamamina olsa daha güzel olur. Hem o filmin bittiği yerdeki çizgi görüntüsü olmaz hem de tamamini korumuş olurum. Ama fiyat da iki katina çikar mi acaba. Zaten 45 cm liği 350 TL.

Bu arada bizim puntolarin kaputu toplam kaç cm ?

usaymaz
30/06/2011, 08:49
45 cm lik 350 tl mi ?

söyledikleri fiyat bana çok fazla geldi mehmet abide onu kastet ti heralde

ibrahim06
30/06/2011, 09:55
Ya aslinda ben de yaptirmaya kesin kararliydim, bugün bir arkadaşimla muhabbet ettik baya bir caydiriciydi söyledikleri :) Bir de bu 45 cm olayi kafama takiliyor. Kaputun yarisina kadar olmasindansa kaputun tamamina olsa daha güzel olur. Hem o filmin bittiği yerdeki çizgi görüntüsü olmaz hem de tamamini korumuş olurum. Ama fiyat da iki katina çikar mi acaba. Zaten 45 cm liği 350 TL.

Bu arada bizim puntolarin kaputu toplam kaç cm ?

yanlış bilmiyorsam eğer 3M in kaputu tamamen kapatacak filmi yok. fiyat konusuna gelince 3 M'i en düşük 300 Tlye bulursunuz. Kavaklıdereyle bi görüşün derim.

1ocak2011
30/06/2011, 10:02
Meguiars'da yaptırmada istediğin yerde yaptır, yaptırdıktan 3 hafta sonra ön taraftan balonlar oluşturup kalkmaya başladı.

kara kız
30/06/2011, 10:08
geri götür tekrar yapsınlar..

1ocak2011
30/06/2011, 10:22
geri götür tekrar yapsınlar..

Meguiars Ankaraya Geri gitti balon yapan en ön uç taraftı t bıçağı ile şöyle ucundan kesip tamamdır, dediler bende sinir küpü ile ayrıldım oradan, Birde yalıtım yapmıştım, alt taraftaki zivtleri temizleme zahmetinde bile bulunmadılar...

ibrahim06
30/06/2011, 15:24
Meguiars Ankaraya Geri gitti balon yapan en ön uç taraftı t bıçağı ile şöyle ucundan kesip tamamdır, dediler bende sinir küpü ile ayrıldım oradan, Birde yalıtım yapmıştım, alt taraftaki zivtleri temizleme zahmetinde bile bulunmadılar...

Bahsini ettiğiniz yer ekar sokaktaki Kavaklıdere otoya bağlı İbrahim beyin yeri değil mi? Çok şaşırdım.

1ocak2011
30/06/2011, 16:01
Bahsini ettiğiniz yer ekar sokaktaki Kavaklıdere otoya bağlı İbrahim beyin yeri değil mi? Çok şaşırdım.

Evet, zivtler marşpiyel altı ve tampon alt tarafları temizlenmedi bile (Paslanmaz oralar işte diye basit birde yorum yaptılar) Elinizi sürdüğünüzde tabaka elinize geriyor. Bize yakışmadığı için şimdiye kadar bu konuya değinmedim.

k0d3r
30/06/2011, 19:03
yanlış bilmiyorsam eğer 3M in kaputu tamamen kapatacak filmi yok. fiyat konusuna gelince 3 M'i en düşük 300 Tlye bulursunuz. Kavaklıdereyle bi görüşün derim.

Evet bugün ordaydim, 3M in tüm kaputu kaplayacak filmi yokmuş. Öyle olunca ben de vazgeçtim şimdilik.

ykaya1983
30/06/2011, 20:37
8 ay önce benim aracın kaputunu çocuklar kötü bir şekilde çizmişlerdi.Çizilen yer belli olmaması için bir de kaputun yeni çzilmelere ve darbelere karşı korunması için 40 tl ye gidip reklamcıda komple folyo kaplattım.Folyo kaplandıktan sonra da kaputu çizme girişimleri olmuştu fakat folyo olduğu için herhangibir zarar söz konusu olmadı.Okullar kapanınca artık zarar gelmeyeceği için 2 hafta önce söktüm.8 ay aracın kaputunda duran folyo çıkarırken kesinlikle yapışkan izi bırakmadı ve kolayca çıkarıldı.Çıkan folyonun durumuna bakılırsa değil sekiz ay artı 1 yıl daha dursa bile aynı korumasını yapmış bir şekilde çıkarılacağına emindim.Çünkü folyoyu sökünce altta tertemiz kaplattığım günki gibi bir kaput çıktı.

ultraslan33
30/06/2011, 21:24
bence çok gerekli bişi ama elim sıkışık olduğundan yaptıramıyorum o ayrı...imkanınız varsa asla vazgeçmeyin..ne kadar faydalı olduğunu bi iki sene sonra anlarsınız...

1ocak2011
30/06/2011, 22:34
Evet bugün ordaydim, 3M in tüm kaputu kaplayacak filmi yokmuş. Öyle olunca ben de vazgeçtim şimdilik.

İsabetli bir karar olmuş:)

Mugen_punto
30/06/2011, 22:42
Komple kaputu kaplatmak zararlı diye duymuştum... kaza esnasında kaplanan film kaputun araç içine doğru gitmesine sebep oluyormuş. tabiki nekadar doğru onu bilmiyorum.. bende aracı aldığım yerde yaptıracaktım 45 cm dediler bende komple olmazmı diye sorunca yukarıda bahsettiğim durumu söylediler bende vazgeçtim..

k0d3r
30/06/2011, 23:15
İsabetli bir karar olmuş:)

Ama kaput haritaya dönünce nabicaz onu bilmiyorum :)