PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto geç çalışıyor

valment
28/06/2011, 22:06
merhabalar arkadaşlar 13 multijet puntomu servise götürüp 110 bin bakımı yaptırdım filtreler falan değişti ondan sonra araba sabahları birinci marşda çalışmamaya başladı marşa basma süresi uzadı mazotuda hep aynı yerden alıyorum mazot filtresini değiştirdi servis 5 gün durdu gene başladı bu sorun ne oaki arkadaşlar

tayfux
28/06/2011, 22:14
eğer ki aküden elektrik alan birşeyin bozuktu da düzelttirdiysen yada değiştirttiysen mesela kızdırma bujileri falan muhtemelen akün zayıf kalıyordur..bu arada aracın kaç model bilmiyorum ama akü ömrün de zayıflamış bitmeye yakın olabilir..

Ziyaretci046
29/06/2011, 00:14
mazot filtresinden bi ihtimal hava yapıyosa ya da aküden şunu dene kontagı 2 3 sefer aç kapa yap sistemde hava varsa alsın 1 marşda çalışıyorsa mazotr filtresinden yapar düzelmiyosa aküden olabilir elektirk çeken birşeyden şüpheleniysan kutup başını gece sök sabah tak öyle çalıştır çalışırsa birşey elektirik çekiyodur

valment
11/07/2011, 00:37
teşekkürler arkadaşlar herzaman yapmıyor ama dün gene yaptı aküyü alalı bir yıl oldu kutup başlarını akşamdan söktüm kontağıda iki kere açıp kapıyorum bugün huysuzluk etmiyor çok ters yerde oturuyorum niğde ulukışlada hafiften mazottan kıllanmaya başladım

GP COSKUN
11/07/2011, 10:31
teşekkürler arkadaşlar herzaman yapmıyor ama dün gene yaptı aküyü alalı bir yıl oldu kutup başlarını akşamdan söktüm kontağıda iki kere açıp kapıyorum bugün huysuzluk etmiyor çok ters yerde oturuyorum niğde ulukışlada hafiften mazottan kıllanmaya başladım

ulukışlamı mazottan kıllanmakta haklısın
mazot aldığın yeri değiştir tabi şimdiye kadar kullandığın mazot enjektörlerin canına okumadıysa
durumun elverişli ise enjektörlerini söktrüp temizlet daha sonra mazot aldığın yeri değiştir düzelir diye düşünüyorum aracın
malum kamyoncu çok oralarda benzinliklerde ucuz ve kalitesiz yakıt çok