PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri viteste dişli vurma sesi

BLUEMAN
27/06/2011, 23:40
Arkadaşlar geri vitese bu gün taktığımda dişli vurma sesi duydum tabi bu arada heral de gaza fazla yüklendim ama her zaman olmuyor şimdiye kadar aracı 6 aydır kullanıyorum 2 defa yaptı bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?ARACIM DUOLOGİC.

ErdmG
28/06/2011, 00:21
Bende sıklıkla yaşıyorum o sesi hatta tam basmıyomuyum debrıyaja dıyede kaç kez tekrardan bastım.

48punto
28/06/2011, 01:58
Arkadaşlar bu geri vites sorunu tofaş ve fiat marka araçlarda vardır normal
şahinden tut paliodan puntoya hepsinde rastlanmıştır.

cunsuz
28/06/2011, 02:06
Aracım dualogic diyor adam yahu, ne debriyajı :)

takres
28/06/2011, 10:16
dualogici bilmem ama manuel de olan bir durum...

GP COSKUN
28/06/2011, 13:33
robot vitesi geri ye geçirmeden gaza bastığın için bu ses gelir
geri vites komutunu elle verdikten sonra robotun bir iki saniyeye ihtiyacı var vitesi tam olarak geçirmek için sen bu süreden önce gaza basarsan robot vitesi geçirmeye kalktığında grup dişlisi ile vites dişlisinin üzerine otururken bu sesi yapar
gayet zararlı bir kullanım hatası robota biraz zaman tanıyarak kullanın aracınızı

BLUEMAN
28/06/2011, 20:24
robot vitesi geri ye geçirmeden gaza bastığın için bu ses gelir
geri vites komutunu elle verdikten sonra robotun bir iki saniyeye ihtiyacı var vitesi tam olarak geçirmek için sen bu süreden önce gaza basarsan robot vitesi geçirmeye kalktığında grup dişlisi ile vites dişlisinin üzerine otururken bu sesi yapar
gayet zararlı bir kullanım hatası robota biraz zaman tanıyarak kullanın aracınızı

vitesi geçirdikten sonra gaza bastım fakat belkide olmuş olabilir vermiş olduğun bildirme için çok teşekkür ederim bir dahakine bu şekilde deneyeceğim ,bütün arkadaşların değerli yorumları için teşekkür ederim .