PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sesli çalışma

ademc
27/06/2011, 22:28
sinrilerim alt üst oldu ya halüsülasyonlar mı görüyorum gaipten sesler mi duyuyorum derken bu gün rot balans ayarı yaptırırken ustada senin arabanın sesi çokmu geliyo ne dedi yıkıldımm... klima kasnağındaki sorunu biliyorum ama motorun sesini bu kadar etkiler mivede aracın çekişinde gidişinde bir sorun yok ama gel görki ses çok nedir bu sorunu aslı astarı bir bilen araıyorum.....

byspayn
28/06/2011, 20:26
ah o klima kompresörü...

emirozal
29/06/2011, 14:55
klimayı açmadığın sürece sesin kompresörden geleceğini sanmıyorum. kompresörün kasnak bilyası sorunu bende de var. klimayı açınca oluyor bende o ses.

ademc
29/06/2011, 19:33
klimayı açmadığın sürece sesin kompresörden geleceğini sanmıyorum. kompresörün kasnak bilyası sorunu bende de var. klimayı açınca oluyor bende o ses.

benim ses klimayı açmadığımzamanda var usta klima kasnağı dedi klima çalışmasa bile çeviyormuymuş neymiş... başka neden olabilir. aracın performansında gram eksiklik yok yapıştırıyor sadece ses ::@

GP COSKUN
30/06/2011, 01:04

bilya tamamen dağıldıysa kasanağa yük binmedende ses yapar
bilyadaki hasar yada bozulma az ise sadece kompresör devreye girip kasnağa yük bindiğinde ses yapar

ademc
30/06/2011, 08:28
bilya tamamen dağıldıysa kasanağa yük binmedende ses yapar
bilyadaki hasar yada bozulma az ise sadece kompresör devreye girip kasnağa yük bindiğinde ses yapar

Peki bu aracın performansını etkiler mi bilyanin dağılması

GP COSKUN
01/07/2011, 01:48
Peki bu aracın performansını etkiler mi bilyanin dağılması

illaki etkiler ama sürücünün hissedebileceği kadar değil
daha çok kullanıcı sesten şikayet eder

ademc
01/07/2011, 08:51
Şikayetlerimin ardı arkası kesimlerinde servise gittim ustaya dinlettirdim. Fakat bir önceki gün klima kasnağının icinde bilyayi değiştirdim dağılmıştı. Ses yine fazla geldiginden gösterdim bu ses normal dedi peki dedim ben şirket araçlarımız olan 2011 puntolarida kullandığımda böyle bir sesle karşılaşmıyorum dedim. Onlar Euro 5 dedi klima kompresorude farklı dedi. Senin Euro 1 dedi onlarım enjektorleri falan filan farklı dedi. Motorda ve sesinde bir sorun yok dedi. Bir nebze rahatladım.

gokhanay1
08/07/2011, 22:40
Bence yalan söylüyorlar! O inleme sesi bende de var. Aracımı sıfır aldım kasımda ama klimayı açtığımda fren pedalını bile titretiyor gelen ses. Serviste ustaya bir kere dinlettim, baktı bu normal değil dedi. Sonra bi ara getir dediler, gittiğimde aynı usta baktı bu sefer ses normal abi dedi. Linea ve GP lerdeki kompresör böyle çalışıyo dedi. Bence garantideki arabayı yapmak istemiyorlar :(

ademc
09/07/2011, 00:22
Bence yalan söylüyorlar! O inleme sesi bende de var. Aracımı sıfır aldım kasımda ama klimayı açtığımda fren pedalını bile titretiyor gelen ses. Serviste ustaya bir kere dinlettim, baktı bu normal değil dedi. Sonra bi ara getir dediler, gittiğimde aynı usta baktı bu sefer ses normal abi dedi. Linea ve GP lerdeki kompresör böyle çalışıyo dedi. Bence garantideki arabayı yapmak istemiyorlar :(

benimkinde garantide yok bana neden öyle diyorlar :S:S:S