PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oto yıkamacıda araç su almış bagaj tarafına.

fawori
27/06/2011, 21:30
Selam arkadaşlar bugün akşam aracımı tavanında çok fazla kuş pisliği olduğu için oto yıkamacıya götürüp sadece dış yıkama yaptırdım kurulamasız sonra eve geldim park ettim bir baktım ki bagaj rafınının üstü ıslak sanırım arkadan araç su almış kapılar camlar kapalıydı su nasıl girdi anlam veremedim :(
Telefonla konuşuyordum o sıra ama dikkatimi çeken sanki su kompresörleri fazla basınçlı gibi geldi bana epey mesafede olmama rağmen su geliyordu bana ses de. Ucuz etin yahnisi ekşi olur diye boşa dememiş atalarımız sonradan resmen kireç lekeleride oluştu bir daha asla götürmem oraya ama normal midir arkadan su alması yoksa sıkıntımı var:( yorumlarınızı bekliyorum.

Onur.t-Jet
27/06/2011, 21:34
bence sıkıntı var ne olursa olsun su almaması lazım öyle

FPT
27/06/2011, 21:37
Kendi basınçlı makinamda kaporta birleşim aralıklarından tutta cam köşelerine falan heryere su tuttum bir damla bile girmiyor. Antenin oradan sızmış olabilir eğer tavan döşemesinde de nem varsa. Onun haricinde büyük ihtimalle arka cam falan aralık kalmıştır pek fark edilmiyor :)

xnode
27/06/2011, 21:51
Geçmiş olsun, muhtemelen camlar hafif aralık kalmıştır.

egeevo
27/06/2011, 22:03
geçmiş olsun, camlar açık kalmıştır veya farkında olmadan bagaj tam kapanmamış olmasın, yoksa su içeri giremez...arkadaşın dediği gibi antenin tavana yapışan kısmında sıkıntı olmasın oradanda alabilir sorun varsa...

Scottie
27/06/2011, 22:09
sıkıntı var... her suda kireç vardır.. kurulatmadın ise mutlaka iz kalır...

sadece_erhan
28/06/2011, 00:13
Benim stepne yuvası su dolmuştuda ara tara zor bulmuştum. kaynatmayı unuttukları tırnak kadar bi yrden giriyomuş su meğer. :) ararsan benim konuyu bulursun çözümlü anlatmıştım...

Lionissimo
30/06/2011, 22:13
Hocam selam, geçmiş olsun, kuyu suyu kullanıyor her yer bedava olduğu için. Kompresörün güçlü olması da daha fazla elektrik tüketimi aslında. Adam için dezavantaj belki sana sesi fala gelmiştir.

Camların tam kapalı olduğundan eminsen takipte olmalısın. Ha emin değilsen camdan girmiştir
Eğer camdan girmiyorsa antendir büyük ihtimalle, çünkü bildiğim kadarıyla bunun dışında tavan yekpare sacdan oluşuyor. Zaten bence Fiat içeri su alma konusunda mimli. Geçmiş olsun.