PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teyp nasıl sökülüyor.

asukasan
24/06/2011, 19:57
arkadaşlar merhaba, forumda araştırdım ama yeterli bir bilgiye ulaşamadım. aracımın teybini sökmek istiyorum, bunun için u şeklinde 2 adet çelik telde hazırladım ama denememe rağmen çıkartamdım, torpidoya zarar vermemek için zorlama ve kanırtmak istemedim. varmıdır tecrübeli ve bana yardımcı olabilecek bir usta :) ilginize şimdiden teşekkürler.

sadece_erhan
24/06/2011, 20:04
o deliklerden içeri çivi bile soksan azcık çekince teyp mutlaka gelir. önemli olan deliklere tam uyacak kalınlıkta çubuklar uydurmak. ben nalburdan uygun çivi bulup onları sokmuştum :D

asukasan
24/06/2011, 20:06
o deliklerden içeri çivi bile soksan azcık çekince teyp mutlaka gelir. önemli olan deliklere tam uyacak kalınlıkta çubuklar uydurmak. ben nalburdan uygun çivi bulup onları sokmuştum :D

deneyeceğim, iyi fikir haklısın çelik tel biraz ince kaldı.

halils2
24/06/2011, 20:13
hasan abi işi çözersen bana da haber verir misin?? ben de teybi sökecem de :)

By_HaNNibaLL
24/06/2011, 21:58
6lik civimiydi neydi tam hatirlamiyorum ama 4 tane civiyi takiyorsunuz ve ittirdiğinizde teyp atiyor zaten cekin gelsin :D

burhankutlu
24/06/2011, 23:31
herhangi ford fiesta,focus tarzı aracların ince teyp tırnaklarını alın hemen hemen hepsi uyuyor zaten içine sokun ve ittirin sonrada kendinize doğru çekin dikkat edin çizmeyin etrafı. oyle rasgele sokulan civiler çizik yapıyor denemeyin .

JASMINE
25/06/2011, 01:15
Biz ince uçlu tonovidalar ile yaptık bu işlemi. Hafifçe bastırmak yeterli zaten hemen atıyor kendini dışarı.

asil
25/06/2011, 02:21
2.5 nya koblo ile ne çizilir nede bişi olur herhangi bir elektirikçiden 1 liraya temin edebilirsiniz...

asukasan
25/06/2011, 09:48
Evet öneriler doğrultusunda sökümü çokta kolay olmayan Teybi söktüm :) en azından benimki zor söküldü, tavsiye üzerine ayarladığım 4 adet 6 lık inşaat çivisini 4 delikten sonuna kadar sokuyoruz maksat teybi sabitleyen kulakları bastırmak, çiviler sokulduktan sonra teyp biraz hareketleniyor, parmaklar inceyse kenarlardan parmaklarınızla dışarı doğru alıyorsunuz, ek' te resimler mevcut, yardımcı olan tüm değerli forum arkadaşlarıma çok çok teşekkürler. Gerçekten bilgi paylaşınca güzel oluyor çok sağolun...:Ç

lostface
25/06/2011, 10:29
teybi yerine takarken altına yan kenarlarına bir parca kagıt veya onun gibi bisey koyarsan iyi olur aga cunku fark etceksin teyp biraz daha iceri dogu basık olcak panoya gore biraz iyi gozukmicek farkı anlıcaksın

asukasan
25/06/2011, 10:53
teybi yerine takarken altına yan kenarlarına bir parca kagıt veya onun gibi bisey koyarsan iyi olur aga cunku fark etceksin teyp biraz daha iceri dogu basık olcak panoya gore biraz iyi gozukmicek farkı anlıcaksın

sökmeden önce böyle bir problemim yoktu, taktığımdada sanırım olmaz ancak yinede tavsiye için teşekkürler. bir kontrolünü yaparım.

asukasan
25/06/2011, 21:14
evet teybi sabah sökmüştüm, daha sonra teybin üzerindeki şemaya göre 9 pin iso konnektör ayarladım ve kablo dizilişini yaptıktan sonra kablomu hazırladım, daha sonra dişi stereo jak alarak montajı yaptım, resimlerde görüldüğü üzere torpido içerisine kablo bağı ile tutturdum. müsait bir zamanımda orta konsolda iki bardaklık arasına montaj yapmak istiyorum, böyle kullanımı daha pratik olacak sanırım. ayrıca korkmayın teybi yerine oturtunca herhangi bir görüntü bozukluğu olmadı hepsi aynı seviyede söktüğüm gibi oturdu. yardımcı olan forum arkadaşlarıma tekrar teşekkürler.

asukasan
25/06/2011, 21:15
resimlerin devamı

krm1983
25/06/2011, 21:28
Güzel paylaşım emeğine sağlık Hasan :)

asukasan
25/06/2011, 21:41
Güzel paylaşım emeğine sağlık Hasan :)

teşekkür ederim kardeşim, uğraşmak hoşuma gidiyor ne yapayım, hele akşam o teybi sökemedim ya gözüme uyku girmedi yaw :) şimdi sıra farlarda...

krm1983
25/06/2011, 21:49
En güzeli insan kendi yaptı mı bambaşka oluyor.Maalesef elimden gelmiyor benim.
Farlar yakışacak.Ben karartmaya geçtim o bile bambaşka bir hava kattı araca gerçi kaput yamuk kaldı amaç