PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yol bilgisayarı ekranı...

askin
24/06/2011, 00:13
gp 1.3 mjet active dizel aracın 2 satır olan yol bilgisayarı ekranı 3 satır(hava sıcaklığı göst. v.s.) yapılabilir mi acaba?...

fawori
24/06/2011, 01:20
sanmam bunun için verinin geleceği body computer değişmesi lazım olabilir hatta derece ölçümü yapan sensöre kadar donanım değişikliğine gidilmesi gerekir diye düşünüyorum.

OzzY
24/06/2011, 03:17
göstergeyi komple 3 satırlıyla değiştirebilirsiniz ancak tüm özellikler çalışmaz(sensör vs gerektirenler) mesela otomatik kapıların kitlenmesi, uyarıların yazılı olarak ekranda çıkması vs çalışır. forumda arama yaparsanız bu konuda istemediniz kadar bilgiye ulaşırsınız.

halils2
24/06/2011, 20:29
mantıken yapılır fakat emin olun astarı yüzünü geçer ve harcadığınız zaman da cabası. bunun yerine aracı değiştirmek daha mantıklı geliyo bana. hazırı var ne olsa bi dahaki aracınız dynamic olur sıkıntınız olmaz :)

askin
24/06/2011, 20:58
mantıken yapılır fakat emin olun astarı yüzünü geçer ve harcadığınız zaman da cabası. bunun yerine aracı değiştirmek daha mantıklı geliyo bana. hazırı var ne olsa bi dahaki aracınız dynamic olur sıkıntınız olmaz :)
dynamic değil ama active olarak 3 satır olmuyor mu acaba.... galeri çıkışı bir arkadaşım yaptırmıştı.. galerici daha sonrada yapılabilir demişti. ama köprünün altından çoook sular geçti ve aynı yere gitmem çok zor...

halils2
24/06/2011, 22:35
yeni modellerde hepsi 3 satır olarak üretiliyodu yanlış hatırlamıyosam. dediğim gibi illaki olur ama nekadar fonksiyonel olur bilmem. merakımdan soruyorum acaba neden 3 satır istiyosunuz?? 2satırda da yolla ilgili olarak bana göre yeterince bilgi sunuluyo. ha hata bilgi msj radyo ekranı, dış ısı yok ama olmasa da sorun deil benim için tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz :)

FPT
24/06/2011, 22:49
Active araçların 2009larında Linea Emotion vari bir gösterge ve 3 satır ekran var 2010da evo ile beraber gelenler tekrar 2 satıra döndü. Eğer bulabiliyorsanız gösterge gayet basit bir olay bence anca ısı sensörü gerekebilir

askin
24/06/2011, 22:55
active araçların 2009larında linea emotion vari bir gösterge ve 3 satır ekran var 2010da evo ile beraber gelenler tekrar 2 satıra döndü. Eğer bulabiliyorsanız gösterge gayet basit bir olay bence anca ısı sensörü gerekebilir
evet haklısınız. Bayi çıkışı az daha 3 satır yaptırıyordum.. Keşke o zaman yaptırsaymuşım...:(

askin
24/06/2011, 22:57
yeni modellerde hepsi 3 satır olarak üretiliyodu yanlış hatırlamıyosam. Dediğim gibi illaki olur ama nekadar fonksiyonel olur bilmem. Merakımdan soruyorum acaba neden 3 satır istiyosunuz?? 2satırda da yolla ilgili olarak bana göre yeterince bilgi sunuluyo. Ha hata bilgi msj radyo ekranı, dış ısı yok ama olmasa da sorun deil benim için tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz :)
zaten en son yapılacak iş 3 satıra çevirmek.. Ondan önce sis farı taktırıcam... Yaz sonu gibi hallederim sis farını.. Seneye yazada 3 satır olayını halledebilirim. Acelem yok.. Bol bol zamanım var :)

Du Hast
25/06/2011, 04:45
zaten en son yapılacak iş 3 satıra çevirmek.. Ondan önce sis farı taktırıcam... Yaz sonu gibi hallederim sis farını.. Seneye yazada 3 satır olayını halledebilirim. Acelem yok.. Bol bol zamanım var :)
çıkmacıya gidin, elinizdekinide saydırarak 70 - 80 tl fark ödeyerek alabilirsiniz.