PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : amfii

kara kız
23/06/2011, 10:35
arkadaşlar 3-4 gündür aracımda soyle bir sorun var..daha doğrusu muzik tesısatımda..muzık dınlerken arada basın etkısını kaybettığnı farkettım ..daha sonra hiç calmamaya basladı.bu sabah amfıde belkı soğuk lehım vardır dıye muzık çalarkar bırkaç yumruk darbesi vurdum amfıye ama bısey değişmedi..soketlerı ve baglantıları kontrol ederken bırseyı farkettım..benım amfı 4 kanallı standart orta dereceli sony marka sadece bassa bağlı arac ıcı kolonlar orjınal ve teybın arkasından dırekt olorak cıkmakta..amfı sadece bassa guc vermekte..alt tarafta 4 adet amfii kablo gırısı var 2 beyaz ve 2 kırmızı olmak suretıyle ..şimdi bu gırıslerı kontrol ederken soyle bıseyı farkettım..bu beyaz uclu kabloları yerınden cıkarttıgım zaman bassım devreye gırıyo yerıne taktığımda ıse sadece kısık bır ses gelıyo gucsuz ve zayıf calıyor ..sokuyorum eskısı gıbı gumbur gumbur..çok ıyı bılıyorum o beyaz gırısler hep orda baglı ıdı..bu sorun neden kaynaklanıyor olobılır bır fıkrı yada bılgısıs olan varsa yardımcı olsun..

cck1
23/06/2011, 10:38
Sigorta kutusu yanmış olabilir benzer bişeyi bende yaşamıştım.

santiago
24/06/2011, 09:46
1-kablolardan kaynaklanabilir iyi bir kablo kullanılmadıysa
2-jack girişlerinde bir problem olabilir oksitlenme vs
3-sigortadan kaynaklanıyor olabilir iyi bir elektrik desteği alamıyorsa
4-amfi dirençlerinde güçsüzlük olabilir

çözüm:
1-iyi bir ses sistemim var güçlü diyorsan 1 faratlık kopozitör tak kafan rahatlar eğer elektriksel bir problemse
2-kablodan kaynaklıysa 1-2 lira farkına bakma sağlam kablo çektir kafan ağrımasın

blackhawk
24/06/2011, 16:15
Subwoofer mono olarak çalışır bu yüzden amfide bağlı olduğu kanal hangisiyse o kablo takılı olmalı. Biraz önce bahsettiğiniz hangi kablo takılıyken ses alıyorsanız sadece onu takın başka kablo bağlamayın. Teypten çıkan diğer ucları birbirne değip kısa devre yapmaması için güzelce bantlayın. İyi günlerde güzelce dinleyin. Geçmiş olsun...