PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beynimi sulandı acaba? :(

mavigitar
18/05/2007, 20:46
Offf ya arkadaşlar yine ben arabamla ilgili sıkıntı yaşıyorum.:icon_smile_disappro

2 gündür deniyorum saatin ayarı bozuldu galiba. Tam ayarlıyorum kontağı kapatıp açtıktan sonra yine saat değişiyor. Bir türlü ayarladığım saatte kalmıyor. Bunun yanında bugün sabah ilk kez gösterge panelinde sarı bir ikaz ışığı yandı.

"Check the handbook" yazısı ile birlikte bebek koltuğu ışığı yandı. Daha doğrusu bu sarı ışık yanıp sönüyordu. 5 dk yandı yandı söndü sonra duruludu. Bir daha da böyle bir uyarı almadım. Noluyo acaba? Beynin de bir sorun olabilir mi?

Yarın sanırım sabah ilk işim servise götürmek olacak. Ama yine de sizinle de paylaşmak istedim ve aranızda aynı durumlarla karşılaşan oldu mu bilmek istedim.

h k
18/05/2007, 21:08
saatin yaninda teyp ayarlari da bolzuluyor mu ?
aracin aküsü biterse bazi ayarlar bozuluyor , muhtelif hata mesajlari da verebiliyor. bebek koltugu dediginiz hava yastigi ikazi sanirim . aküsü biten fiatlarda airbag ikazi ciktigini gördüm.

tabi baska nedenleri de olabilir , en güzel servise gidip bilgisayara baglatmak. orada ne derdi var gözükecektir.

GaladrieL
18/05/2007, 21:13
bence de aküyle ilgili bi problem gibi.. hiç benzer bişey yaşamadım ama etrafımdakilerden de araştırıcam canım.. yine de hemen servise götür, kolayca hallolur bence...geçmiş olsun şimdiden..

mavigitar
18/05/2007, 21:14
Aracım henüz 5 aylık bi bebek akü hemen biter mi yaww?
Teyp ayarları bozulmıyor ama bir ara kendi kendine search yaparak kanal aramaya başlamıştı sanırım bu da bir sorun . Bunu unutmuştum.
Evet bebek koltuğu hava yastığı ışığı demek istedim....(?)

Yarın servise gitmek en doğrusu bu durum pek hoşuma gitmemeye başladı

mavigitar
18/05/2007, 21:16
bence de aküyle ilgili bi problem gibi.. hiç benzer bişey yaşamadım ama etrafımdakilerden de araştırıcam canım.. yine de hemen servise götür, kolayca hallolur bence...geçmiş olsun şimdiden..

Akü hemen biter mi böle olabilir mi acaba?
Neyse yarın gidicem...sağol ....:(

GaladrieL
18/05/2007, 21:24
Akü hemen biter mi böle olabilir mi acaba?
Neyse yarın gidicem...sağol ....:(
Rica ederim canım da akü bittiğinden değil, akü kaynaklı bi arıza olabileceğinden dedim ben.. tabii yine servis anlar, bilir.. sıkma canını sakın tamam mı..

h k
18/05/2007, 21:26
arac fazla kullanilmiyorsa yada sarj donaniminda sorun varsa 1 günlük akü bile bitebilir :)

siz bir servise gidip bilgisayarda baktirin , ne derdi var orada belli olur.

mavigitar
18/05/2007, 21:29
Aracı hergün kullanıyorum işe onunla gidiyorum. Ama haklı olabilirsiniz akü ile alakalı (şarj olayı) bi durum olabilir. ....

Bu gece uyuyamayacağım her halde....Neyse sabah ola hayrola...Gidelim bakalım...

Misafir2
18/05/2007, 22:40
üzücü bır durum servıste çözulur gıbı
geçmışolsunn arkadaşım

mavigitar
19/05/2007, 10:24
Evet...servisten yeni geldim. Tüm sorunlarımı anlattım. Korkulacak hiçbir şey yokmuş arkadaşalar:)

Kıbrıs'ı bilenler bilirler Vatan Radyo diye bir kanal var bu frekans aracın saatini vs...donanımlarını etkiliyormuş. Kanalı iptal ettiler. Saati ayarladılar...Göstergeleri kontrol ettiler şimdilik sorun ortadan kalktı. Yaşasınnnn:)
Bir radyo frekansının böyle bir etki yapacağı hiç aklıma gelmemişti. İlginç doğrusu. Neyse önemli olan akü ile ilgili bir durumun olmaması... Bilgi vermek istedim:)

MOZDİ
19/05/2007, 10:30
hallolduğuna sevindim :) ama gerçekten çok ilginç bi durum :)

Ryu
19/05/2007, 11:27
basit bişey olduğuna sevindim oylum. eviniz radyo istasyonunamı yakın o yüzden mi etkileniyor acaba

mavigitar
19/05/2007, 11:47
basit bişey olduğuna sevindim oylum. eviniz radyo istasyonunamı yakın o yüzden mi etkileniyor acaba

sağol Akif.
Yakınlıkla uzaklıkla pek alakası olduğunu sanmıyorum çünkü son 2-3 gündür bu durum meydana geldi . Öle bişiy olsa taaa başından olurdu diye düşünüyorum. Çok da yakın sayılmaz zaten.

femoli
19/05/2007, 12:44
Bİr dakka ya ben anlamadım vatan radyonun frekansımı aracı etkilemiş bu nasıl iştir yaw anlamadım ne komik bir şey inanasım gelmiyor valla, bşka bişi yapmadılar öle değilmi eminsin :):)

mavigitar
19/05/2007, 18:12
Evet mehmet bence de ilginç ve komik bi olay ama gerçek. Adam daha bakmadan kesin Vatan Fm den dolayı oluyor dedi. Daha önce de bu sorunla gelen gp ler olmuş. 5 dk içinde kanalı silip hallettiler..Onun dışında başka bişiy yapmadılar arkadaşım...:icon_smile_sleepy:

ABNEW
19/05/2007, 20:44
Garip bir durum Oylum:) Geçmiş olsun...

batuhan
20/05/2007, 18:58
enteresan bir olay önemli bir sey olmadığına sevindim

mavigitar
20/05/2007, 19:32
Bence de garip & enteresan:)
.....sağolun:)

volkanxxx
21/05/2007, 16:11
Garip ve entresan bi durum yok arkadaşlar paniğe kapılmayın hemen :clever:
radyo ayarlarında bazı ayarları değiştirmiş olabilir arkadaşımız çogu radyo teyp cd bu tip cihazlarda RDS (RADİO DATA SYSTEM) özellikleri mevcuttur bu özllikler acık konumda oldugu zaman o an dinlediği istasyonun belirli verilerine rds tarıfından ulaşılır mesela saat tarih şarkı adı vs.. yani arkadaş dinlediği radyonun saatini otomatik algılıyor ve aracın saati değişiyor (bkz.) fiat ses sistemi sayfa 16:super:

ufuk61
21/05/2007, 16:29
neyse oylum sorunun düzeldiğine sevindim

Lewent
21/05/2007, 18:00
@volkan
Mümkün kanımca, wardı da öle bi şey ama genede ilginç, herifler radyo frekansıyla arabanın bazı werilerini değiştirebiliyor a?
Brawo walla :)

Geçmiş olsun...

mavigitar
24/05/2007, 21:55
Arkadaşlar yine saat ayarı uçtuuuu!
sinirlerim bozuluyor ya anlamıyorum servisten geldim geleli radyo bile dinlemiyorum yine ayar gitti. Bi de bugün kontağı ilk çevirdiğimde 1 saniyelik
gösterge ibreleri sallandı. Noluyor anlamıyorum. Cumartesi yine servise gidicem bu radyo frekansıyla alakalı değil galiba....offf offff

mavigitar
12/07/2007, 21:56
Arkadaşlar merhabalar...
Uzun bir süredir yoktum forumda. Gp m ile aram iyi değil moralim çok bozuk arkadaşlar. Biliyorsunuz gp me aşık bir insanım hala da öyle ama beni çok üzüyor. Yukarıda açmış olduğum problem hala devam etmekte. En son konuyu açtığımdan bu yana araç 4-5 defa servise gitti gitti geldi. Bugün yine bıraktım yarın sabah alıcam.
Servisin demesine göre (daha önce radyo frekansı gibi saçma sapan bişiy söylemişlerdi) son surum= sigortadan kaynaklanan bir problem tam olarak daha nesi var öğrenemedim aracın soğumasını bekliyorlarmış dolayısıyla yarın sabah son bir kontrolden geçecekmişşşş. Bakalım bekleyip görücez ama çok sinirliyim. Parça değişimine gidebiliriz falan dediler ama sanırım değişlim olmadı. gerekirse yapıcaklar ama bu son gidişim gerekirse dava açıcam arkadaşlar. Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum. Hangi durumlarda bayii dava edilebilir?, araç 7 aylık henüz garanti kapsamında zaten. Araç, yeni bir gp ile değişim olabilir mi?
Onların demesine göre hiç bir gp de bugüne kadar böyle sorunla karşılaşmamışlar. Benim ki ilkmişşşşş.......işte böyle sevgili dostlarım...:(

h k
12/07/2007, 23:41
tekrar geçmiş olsun ancak araç değişimi bekleme.

ne yapar eder sorunu bular , gerekirse beyin dahil tüm elektronik aksam degisir sen moralini bozmadan arizanin giderilmesini talep etmeye devam et.

ABNEW
13/07/2007, 01:23
Geçmiş olsun Oylum.Tr de aracın yenilenmesi için sanırım son bir sene içinde aynı arızanın 3 defa tekrarlaması ya da farklı arızaların sene için de 5 ya da daha fazla olması gerekiyor.Bence de sorun bulunup gerekli parçalar garantiden değiştirilerek sonuca gidilir...

mavigitar
13/07/2007, 07:51
Umarım bu son olur çünkü 4-5 defa aynı sorun nüksetti. Dolayısıyla artık çok sıkıldım ve son olmasını diliyorum . teşekkürler

femoli
13/07/2007, 09:24
oylum nasıl bulamıyorlar anlamıyorum önce radyo dedin benim çok tuhaffıma gitmişti böyle şey olurmu diye demekki olmuyormuş o an kesmiştir servistekilerde rdyo değip geçiştirmiştir .

Şimdide araç soğuyacamı diyorlar buda çok komik geldi sadece motor söküleceği zaman araç soğutulur bunuda anlamış değilim ama sigortalardan yaptığına eminim en kısa zaman da çözerler çözemezlerse fıata yazışmalarını yap kıbrısa bursadan bilir kişi çağırttır ve arıza tespit iste muhakkak ilgileneceklerdir

Şimdiden geçmiş olsun

Misafir2
13/07/2007, 09:33
servıs sorumlusu ustaları toplayıp yenıden adam gıbı bır kursa tabı tutması gerekıyor fıatın yoksa bu şekılde çok prim kaybedek fıat
adamlar doğan / şahın / doblo ustası kardeşlerim anlamıyorlar Gp den bakın demedı demeyın yarın öbürgün lineadada aynı sorunlar olacak ve servisler olayı çözemeyecekler

mavigitar
13/07/2007, 10:28
oylum nasıl bulamıyorlar anlamıyorum önce radyo dedin benim çok tuhaffıma gitmişti böyle şey olurmu diye demekki olmuyormuş o an kesmiştir servistekilerde rdyo değip geçiştirmiştir .

Şimdide araç soğuyacamı diyorlar buda çok komik geldi sadece motor söküleceği zaman araç soğutulur bunuda anlamış değilim ama sigortalardan yaptığına eminim en kısa zaman da çözerler çözemezlerse fıata yazışmalarını yap kıbrısa bursadan bilir kişi çağırttır ve arıza tespit iste muhakkak ilgileneceklerdir

Şimdiden geçmiş olsun

Evet arkadaşım haklısın sigortadan kaynaklı bir problemmiş. :stretche:Nihayet bulabildildiler. Sigorta kutusundaki soketlerde temassızlık varmış ondan dolayı sorun yaşıyordu benim biricik gp m. Bakalım bundan sonra aynı sorunla karşılaşacakmıyım. Bu son dediler. İnşallah....

anvil
13/07/2007, 10:37
geçmiş olsun

femoli
13/07/2007, 12:32
işte bu yaw sorunu nekadar garip yöntemlerle baştan sağma yapıyorlar bunu düşünseler ara ara kesiklik yapıyor hemen sigorta yada soket geçimemeliği olduğunu anlarlar malesef ustalarımız hep kara düzen çalışıyor

Arızanın düzeltildiğine ve aramıza döndüğüne sevindim......

ABNEW
13/07/2007, 17:01
Gözün aydın Oylum...:)

memat
14/07/2007, 12:09
gözün aydın

mavigitar
14/07/2007, 20:43
Teşekkürler arkadaşlar ....
Bu arada ilk kez Kıbrıs'ta ki servis böyle bir sorun ile karşılaştıklarını söylediler. Tek çare olarak Türkiye genel bayiiye telefon açıp sorunu anlatmışlar ve onlar da sigorta kutusuna bakmalarını söylemişler. Yani arkadaşlar Türkiye olmasaydı ben hala servise gidip gelicektim. Nihayet sorun çözüldü. Çok şükür...Neyse tekrar herkese tşkr...