PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüm sesleri kestim derken...

deor
23/06/2011, 09:02
Arkadaşlar tam arabadaki bütün sesleri kestim derken şimdide bu radyonun üstündeki yerden klima çıkışlarının olduğu yerden elle bastırınca çatır çutur sesler geliyor.Bu sesler çukura girincede geliyor böyle birşey başına gelen var mı?O üstteki paneli sökmeyede çalıştım fakat başaramadım.

smartengineer
23/06/2011, 10:35
bitmez hocam bitmeeeeeez inanın ben bıktım artık servise gidiyorum onlarda çözemiyor daha 10000 km de aracım son derece dikkatli kullamama rağmen heryerinden sesler geliyo.artık servise gitmeye utanır oldum.

deor
23/06/2011, 11:41
Bende çok dikkatli kullanıyorum şuan kadar 3 yerinden ses geldi hepsini kestim bu radyonun üstündeki parça güneşten ısınınca genleşiyor ver ses çıkarıyor serviste bu parçayı değiştirirler mi acaba?

Du Hast
23/06/2011, 17:42
Bende çok dikkatli kullanıyorum şuan kadar 3 yerinden ses geldi hepsini kestim bu radyonun üstündeki parça güneşten ısınınca genleşiyor ver ses çıkarıyor serviste bu parçayı değiştirirler mi acaba?
aynı ses bende de var. kışın sıcak havalandırmayı açıncada yapıyor. oradaki parçalar genleşince ses yapıyor.
orayı sökmedim ama baktım nasıl sökülür diye. önce teypi sökeceksiniz. sonra metal teyp kızağını vidalarını sökerek çıkartacaksınız. sonrası kolay zaten. sesi tam olarak ne yapıyor bilmiyorum ama sıcak silikon ve çift taraflı yapışkanlı bant işi halleder diye düşünüyorum

egeevo
23/06/2011, 18:32
aynı ses bendede var ancak yoğun değil :S başka bir ses olmadığı için ve rahatsız etmediği için umursamıyorum bunu...arkadaşlar aracımın her yerinden ses geliyor diyenler nerelerden ses geldğini yazabilirmi merak ediyorum? benim aracımda en ufak ses yok çünkü bu yazdığım ve kol dayamaya abanınca çıkan az ses dışında...

deor
24/06/2011, 08:08
Hocam şu ana kadar benim kalorifer borularından arkada koltuktan ve stop lambalarından ses geldı ama hepsi yapıldı en son bu ses başladı fakat dün 2010 model bmw 1 e bindim 7000 km de aynı torpido sesini duyunca yapacak birşey olmadığını anladım malzeme genleşiyor.

smartengineer
24/06/2011, 10:39
egeevo kardeş ses gelen yerler 1-kalorifer borularından2-sağ ön kapının hoparlöre yakın bir yerinden3-sağ arka kapıdan4-sağ arka stoptan 5-bazen sol arka kapıdan 6-ön tekerleklerden tık tık tık tık diye bi ses geliyo camı açıp dinleyince çok bariz duyuluyo tüm bunlar için servise gitmedim mi hemde kaç defa ama nafile olmuyo çok üzülüyorum çook

SRDR KRKC
24/06/2011, 10:48
Arabanın Yarısı Plastik Onları Kesmen İmkansız Yaz Kış Genleşme V.s Bitmezzz Bitmezz :) Aç Müziğin Sesini Keyfine Bak :)

izoci
24/06/2011, 11:01
benim arka amörtisör patladı o ses yapıyo 500 tl mastaf halinize şükredin :D :D

egeevo
24/06/2011, 21:28
egeevo kardeş ses gelen yerler 1-kalorifer borularından2-sağ ön kapının hoparlöre yakın bir yerinden3-sağ arka kapıdan4-sağ arka stoptan 5-bazen sol arka kapıdan 6-ön tekerleklerden tık tık tık tık diye bi ses geliyo camı açıp dinleyince çok bariz duyuluyo tüm bunlar için servise gitmedim mi hemde kaç defa ama nafile olmuyo çok üzülüyorum çook

ya dostum cidden okurken bende çok üzüldüm, sonuçta emek verip alıyoruz bunları ve kendi aracıma olmuş gibi içerledim...kalorifer boruları benzinlilerde olmuyormuş hani o konuda bişey diyemiyorum ama diğer yazdıklarında hiç yok...hani sanırım biraz şans olmuş şu ana kadar ama bakarsın benim aracımdada başlar :S umarım çözebilirsiniz veya ilerde başka bi aracınız olursa sorunsuz olur inşallah...çok yakın bir abim var çok büyük bir firmada satış müdürü ve şirket aracı olarak 2010 model focus var, araç 11 aylık ve aracın ses gelmeyen yeri yok, abim her bindiğinde benim aracıma senin araban fordlardan çok çok daha sessiz diyor, 11 ayda 57000 km o araca binen biri olarak bunu diyor...yol sesi çok az diyor, tıkırtı zaten hiç yok ve çok tok bir araba diyor...yazmak istedim biraz uzattım ama umarım sesler çözülür arkadaşlar...ses çok can sıkıcı bunu çok iyi bilen biriyim ve çok takıntı yaparım araçta sesi...yinede allah kaza bela vermesin...