PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CD çalardaki sıkıntı

pardahun
22/06/2011, 22:43
Merhaba arkadaşlar ben 2008 model fire active punto sahibiyim,arabayı yeni aldım ve cd çaları kullanmak istiyorum fakat müziklerin formatını düzgün yapamadım sanırım.CD yi taktığım zaman CD ERROR diyor ve CD yi çıkartıyor.Windows media player dan yazdırdım ilk olarak müzikleri.Hangi formatta atmalıyım nerde yanlış yapıyorum acaba yardımcı olursanız sevinirim.

ZAK1980
22/06/2011, 22:47
Arac içerisinde bırakılan cdler ısıdan dolayı cabuk bozuluyor bılgınıze .Benim cd 1 hafta sonra bozuldu cd de sıkıntı vardır dıye dusundum bundan dolayı aynı pc ve sartlar altında yenıden cd yazdım calıstı

pardahun
22/06/2011, 22:51
CD yi az önce hazırladım yeni almıştım yani araç içerisinde kalmadı hiç.Hangi formatta olmalı CD nin içine atacağım müzikler acaba? Bildiğim kadarıyla 2008 model fire active ler MP3 çalmıyor.

tayfux
22/06/2011, 22:54
nero yazma programı ile yazman yeterli olacaktır diye düşünüyorum ama mp3 değil audio tabiki..

pardahun
22/06/2011, 23:05
Şimdi de nero ile yazdım ses/müzik dosyası kısmını seçerek fakat yine CD ERROR verdi.

ZAK1980
22/06/2011, 23:15
Windows media player ile yap
W.M playerı ac sonra sagda YAZ kısmını sec parcaları surukle bırak yontemıyle bırak 15 adet parca alıyor zaten ne kadar kaldıgınıda gosterıyor ısın bıtıncede yazmaya basla de kendısı yazıyor (CD audio olarak yazıyor) araca tak kullan.
Önerim bir AUX kablosu alıp mp3 player ıle kullan cd lerın kalabalıgı ortadan kalkıyor

E_N_D_E_R_
22/06/2011, 23:16
Arkadaşım merhaba,
media playerden yine aynı işlemi yapıp ses kaybı olmadan seçeneğiyle çekersin gerçi cd az alır şarkı adedi olarak ama sonuç alırsın. Trac olarak en iyi şekilde böyle olur....şayet çok sayıda istiyorsan eğer mp3 formtında çekersin çalışır.dikkat etmen gereken şey şarkılarını direkt seçip yazdırman dosya içinde değil yani...birde cd lerin compact dısk olanlarından tercıh etmelisin her cd uygun olmuyor....kolay gelsin iyi forumlar.

pardahun
22/06/2011, 23:23
Arkadaşlar an itibarı ile bütün formatları denedim.MP3 formatındaki müzikleri direk yazdırdım denedim olmadı,windows media player ile yazdım yine olmadı.Nero ile müzik/ses dosyası olarak yazdırdım olmadı ve son olarak orjinal cd takıp çalıştırmayı denedim o da işe yaramadı.Hepsinde CD ERROR veriyor.Klasör içinde atmıyorum müzikleri.Elimde son 1 adet boş cd kaldı ''iomega'' markalı bir cd.Boş cd ile alakalı olduğunu zannetmiyorum çünkü normal şartlar altında orjinal müzik cdsini çalması gerekmez miydi arabanın?Birde 2008 punto fire active ler mp3 çalıyor mu ki?

Bu arada CD butonuna 2 kere basınca AUX yazısı çıkıyor ama arabada AUX girişi göremedim ben?

ZAK1980
22/06/2011, 23:26
Arkadaşlar an itibarı ile bütün formatları denedim.MP3 formatındaki müzikleri direk yazdırdım denedim olmadı,windows media player ile yazdım yine olmadı.Nero ile müzik/ses dosyası olarak yazdırdım olmadı ve son olarak orjinal cd takıp çalıştırmayı denedim o da işe yaramadı.Hepsinde CD ERROR veriyor.Klasör içinde atmıyorum müzikleri.Elimde son 1 adet boş cd kaldı ''iomega'' markalı bir cd.Boş cd ile alakalı olduğunu zannetmiyorum çünkü normal şartlar altında orjinal müzik cdsini çalması gerekmez miydi arabanın?Birde 2008 punto fire active ler mp3 çalıyor mu ki?
Mp3 player olacagını sanmıyorum 2009 actıvde yok 2008 de varsa yuh dıyom fiata orjınal cd de calmıyorsa cd calar da sıkıntı vardır.PC lerın cd romlarını temızlemek ıcın cdler var onu bır dene belkı kafası tozlanmıstır.Cd ye ıkıkez bastıgında aux cıkıyormus yanı teyp aux desteklı.
Aux kablosu alıp teyıbı yerınden cıkartıp teyıbın arkaya taktıgında calısıyor.Mehmet abi forumda satıyor ve ne sekılde baglanacagını resımlerle anlatmıstı forumda bır ara

servt
22/06/2011, 23:27
fire active mp3 çalmıyor malesef

tayfux
22/06/2011, 23:27
mp3 çalmıyor activeler..sadece audio cd çalıyor cd kalitesi ile de alakalı tabi biraz ama dediğin gibi orjinali de çalması lazımdı..

pardahun
22/06/2011, 23:31
Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için.Garantisi var aracın 2013 e kadar,en iyisi ben yarın bi servise götürüp baktırayım.

ZAK1980
22/06/2011, 23:33
Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için.Garantisi var aracın 2013 e kadar,en iyisi ben yarın bi servise götürüp baktırayım.
Kavaklıdereye götür bir baksınlar

pardahun
22/06/2011, 23:42
Kavaklıdereye götür bir baksınlar
Tamam teşekkür ediyorum.

byspayn
23/06/2011, 01:10
en düşük hızda (4x ya da 8x gibi) yazmayı deneyin tekrardan... ;) Büyük ihtimal sorun çözülecek.

pardahun
23/06/2011, 01:42
en düşük hızda (4x ya da 8x gibi) yazmayı deneyin tekrardan... ;) Büyük ihtimal sorun çözülecek.
Sorun CD çalardan kaynaklanmıyor olsa orjinal müzik CDsini okuması gerekmez miydi ama?

tmac_fuat
23/06/2011, 09:06
Mp3 player 2010 ve 2011 activelerde var sanırım, benim aracım 2011 bende mevcut...

byspayn
23/06/2011, 12:35
Sorun CD çalardan kaynaklanmıyor olsa orjinal müzik CDsini okuması gerekmez miydi ama?

özür dilerim ben gözden kaçırdım orjinalleri okuduğunu. O zaman servis yolu gözüküyo sanırım...

pardahun
23/06/2011, 17:03
Arkadaşlar bugün sabah araçta tekrardan CD leri denedim.Orjinal CDleri okuyor araç ama ara sıra okuyor onları da.Bir sıkıntı olduğu ortadaydı yani,ben de bunun üzerine kavaklıdere servisine götürdüm orda çıkardılar radyoyu emek 4.cadde de imiş radyonun servisi oraya göndereceklerini söylediler bugün içinde.Araç garantide olduğundan değiştirilip veya tamir edilip ücretsiz bir şekilde sorunu çözeceklerini söylediler.Bu arada ilk defa gidiyorum kavaklıdere servisine,gerçekten çok ilgililer çok memnun kaldım.

Birde sizlere birşey sormak istiyorum,önceden de söylediğim gibi aracım 2008 model 1.4 fire active.Bu modellerin radyosu kopya cd çalıyor mu?(evde kendimizin track haline getirip audio CD si yaptıklarımızdan) benim radyo kopya CD leri hiç bir şekilde çalmıyordu ama radyodaki sıkıntıdan dolayı olabileceğini düşünüyorum.

ZAK1980
23/06/2011, 21:17
Arkadaşlar bugün sabah araçta tekrardan CD leri denedim.Orjinal CDleri okuyor araç ama ara sıra okuyor onları da.Bir sıkıntı olduğu ortadaydı yani,ben de bunun üzerine kavaklıdere servisine götürdüm orda çıkardılar radyoyu emek 4.cadde de imiş radyonun servisi oraya göndereceklerini söylediler bugün içinde.Araç garantide olduğundan değiştirilip veya tamir edilip ücretsiz bir şekilde sorunu çözeceklerini söylediler.Bu arada ilk defa gidiyorum kavaklıdere servisine,gerçekten çok ilgililer çok memnun kaldım.

Birde sizlere birşey sormak istiyorum,önceden de söylediğim gibi aracım 2008 model 1.4 fire active.Bu modellerin radyosu kopya cd çalıyor mu?(evde kendimizin track haline getirip audio CD si yaptıklarımızdan) benim radyo kopya CD leri hiç bir şekilde çalmıyordu ama radyodaki sıkıntıdan dolayı olabileceğini düşünüyorum.
2009 model herseyı calıyor kopya ,evde yapım olarak mp3 degıl track calıyor .Bu arada sana tavsıyem nasıl olsa teyp yerınden cıkmıs bır aux kablosu alıp aracında mp3 player ıle muzık dınlemen olacaktır.Mp3 player acayıp rahat ve kolaylık onsan sonra cd nın yuzune dahı bır daha bakmazsın

pardahun
23/06/2011, 21:38
2009 model herseyı calıyor kopya ,evde yapım olarak mp3 degıl track calıyor .Bu arada sana tavsıyem nasıl olsa teyp yerınden cıkmıs bır aux kablosu alıp aracında mp3 player ıle muzık dınlemen olacaktır.Mp3 player acayıp rahat ve kolaylık onsan sonra cd nın yuzune dahı bır daha bakmazsın
Serviste o AUX kablosunu takıyorlar mı acaba? 2009 model kopya çalıştırıyorsa 2008 de çalıştırır diye düşünüyorum.Zaten ilk defa görüyorum kopya CD çalıştırmama olayını.Zannetmiyorum böyle bir şey olduğunu.

krm1983
23/06/2011, 21:44
Kopya değil de kaliteli cd istiyordur.

ZAK1980
23/06/2011, 21:58
Servıse bır sor varmı kablo dıye.Benımkı herturlu cd yı calıyor kalıte farkı yok yeterkı cızık olmasın

pardahun
23/06/2011, 22:16
Tamam teşekkür ediyorum.

lostface
25/06/2011, 10:55
fiatın bu 2008 yılındaki gp lerde sadece track mevcut active modelerinde