PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otoya Soru (Forumdaki Diğer Arkadaslarada )

ZAK1980
19/06/2011, 15:07
merhaba,
benım farlar ıle sıkıntım var seninlede konuşmustuk daha önce çözümünde ne oldugunu tahmın edebılıyorum fakat yınede sana danısmak ıstedım.Sağ far 100m ılerıyı aydınlatıyor fakat sol far 80m de kalıyor sol far sankı asagıya bakıyor menuden ayarladım yıne duzelmedı sen rotbalanscıya gotur demıstın gıtmeyede fırsatım olmuyor Müslüm abiyede gıdemıyorum zaman yok daha 4 bın km var 20 bınede asagıdakı resımde kırmızı daıreler ıcerısndekı oynuyormu dıye bıraz oynadım donuyormuş saga sola dıye buradan ayar yapılabılırmı 1numara yukarıda 2 numara asagıda hangısınden ayar oluyor oluyorsa sagamı solamı cevırem
özelden resım atılamıyormus bundan dolayı foruma konu açtım.
Uzunlarda sıkıntı yok bu arada

erdiyilmaz
19/06/2011, 15:28
sol farlar karsidan gelenin gozunu almasin diye genelde ustten isigi kirpar, bu nedenle saga gore daha az ileri gider,
uzaklik bakimindan genelde sag far ile aralarinda mesafe oluyor (sagin 100mt solun 80mt de bitmesi gibi) ancak aydinlatma bakimidan eger bir sikinti yoksa esittirler

ZAK1980
19/06/2011, 15:34
sol farlar karsidan gelenin gozunu almasin diye genelde ustten isigi kirpar,
uzaklik bakimindan genelde sag far ile aralarinda mesafe oluyor (sagin 100mt solun 80mt de bitmesi gibi), ancak aydinlatma bakimidan eger bir sikinti yoksa esittirler
Erdi ikisi eşit değil sıkıntı olanda bu zaten daha önce esıttı sımdı degı

xnode
19/06/2011, 15:39
Benim bildiğim sağ far sol fara göre daha ileriyi gösterir. Sol far ışığının geride kalması normal ??

erdiyilmaz
19/06/2011, 15:45
abi esitlikten kastim aydinlatma miktari bakimindan esitlik, yoksa solun kisa mesafeye gitmesi, sagin uzun mesafeye gitmesinde bir sikinti yok, olmasi gereken o zaten. onu demistim

erdiyilmaz
19/06/2011, 15:52
arabayi duvara 10mt kadar yanastirinca suna benzer bir aydinlatma sekli gorulmesi lazim (sol taraflar karsidan gelenin gozunu almasin diye kirpildigindan, yolda sag taraf biraz daha uzun mesafe aydinlaniyor);

ayarsiz:

https://www.davulanahtari.com/clio3/garaj/farayari/devrim_clio3_farayari-1.jpg

ayarli:

https://www.davulanahtari.com/clio3/garaj/farayari/devrim_clio3_farayari-5.jpg

OzzY
19/06/2011, 16:00
Zeynel abi bence durum normaldir ama sen yinede farlarını bilgisayarlı ayar yapan biyere göster, öyle çeviriyim ayarlıyım dediğin kadar kolay değil iş. oynayıpta boşuna küfür yeme trafikte :)

StrawBeeRy
19/06/2011, 17:12
bende diyorum benim farlar neden hep sağdaki tabelaları gösteriyor meğer normalmiş :D :D

ZAK1980
19/06/2011, 21:15
Galıba benımkıde normal mıs

Du Hast
19/06/2011, 22:31
Galıba benımkıde normal mıs
yarın akşam iskitler tarafından geçerken çevik kuvvetin arkasında mega oto var oraya uğra hallederiz abicim