PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP'nin Mazot Göstergesi

Ersal
17/05/2007, 21:50
Arkadaşlar ben 3 gün önce depoyu opette doldurdum.Mazot ibresi full gösteriyordu şehir içinde 70 km yaptım ve ibre hafif kımldadı.Bugün aracı yana doğru eğimli bir yere park ettim.Aracı çalıştırdım fakat mazot ibresi fulun altındaki çeyreğin az altında gösteriyordu.Pek umursamadım araç düze gelince ibre düzelir diye düşündüm.Fakat ibre hala orada duruyor.Aracı stop ettim tekrar kontağı açtım fakat ibre tekrar fulun altındaki çeyreğin az altına geldi yani eğimli bıraktığımdaki gibi gösteriyordu.Galiba mazot şamandırası takılı kaldı.Servise götüreyemmi?Yoksa mazot azalınca ibre düşer tekrar eski haline dönermi?Bilgisi ve önerisi olan arkadaşlarımın mesajını bekliyorum..Herkese kazasız belasız ve arızasız GP kullanmak dileğiyle...

Korhan
17/05/2007, 22:43
Biraz yol yapınca veya tekrar yakıt alınca düzelir. Normaldir, problem yok.

Ziyaretçi047
17/05/2007, 23:02
Bence de olabilir bazen.

ABNEW
17/05/2007, 23:09
Benim araçta da yol durumuna bağlı aynı şeyler olabiliyor ama belirli bir süre gittikten sonra eski haline dönüyor.Ancak dediğim gibi biraz beklemek gerekiyor...

TEZEL PUNTO 45
17/05/2007, 23:31
Insallah problem yoktur :)

Misafir2
17/05/2007, 23:35
kardeş çok normalbır durum bazen bendede oluyor

@
TEZEL PUNTO 45
aslansın tezel kesın bır yorumu vardır dedım ve burdasın yıne benden önce yazmışsın senı ayrıca özel olarak kutlarım kardeşim

Ersal
17/05/2007, 23:51
Ama bunun düzeltmek gerek çünkü yapacağım km yol bilgisayarında eksik km gösteriyor.Düşünün depo dolu fakat gösterge eksik gösteriyor.Ne kadar can sıkıcı bir durum ama ben fikirlerinize katılıyorum.Artık bekleyelim bakalım belki düzelir..Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...

Ziyaretçi047
18/05/2007, 00:37
Ya olabilir. Bazen de pompada hava sıkışıyor. Bu da şamandranın yukarı kalkmasına sebep oluyor. Yani aslında depo full değil ama sen full görüyorsun. Sonra ibre normale geliyor. Aslında gördüğün normal de olabilir.

HKNZHR
18/05/2007, 07:39
gecmis olsun ersal kardes insallah sorun yoktur :) bendede hep ışık yanıyor.. ama benzin olmadıgından :) bende bi başlık atım kafam bişiye takıldı.. bi bakarsanız sevinirim..

Alp
18/05/2007, 08:28
sorun yok normal bir durum

Mısafır
18/05/2007, 08:35
benım basımada geldı aynı olay sorun degıl duzelıyor...

ufuk61
18/05/2007, 08:47
benim başımada geliyor kafaya takılacak bir proplem değil rahat ol

Reddline
18/05/2007, 08:59
bişey olmaz yükselmesede daha sonra yavaş bir şekilde azalmaya devam ediyor:) arabadan mazot sızmadı yani:D

Lewent
18/05/2007, 11:05
Ben her sabah arabayı eğimli bir yere park ediyorum we akşamları bindiğimde aynı durumla karşılaşıyorum, lakin bu yaklaşık 15 km. sonra felan düzeliyor!
Eski aracımda da böyleydi, eğime göre en az 1/4 gibi bir sapma oluyor ibrede.
Ben bunu şuna bağlıyorum: Bu eğimden dolayı şamandıra yakıtın o anki durumuna göre yansıtıyor yakıtı fakat araç düz olunca da o durumu hemen algılayıp ibreye aktaramıyor gibi geliyor bana...
Normal diye düşünüyorum.

ufukbzk84
18/05/2007, 11:13
Ayni şey Benm Başimada Gelmişti önce çok şaşirmiştim (sola Bayaği Eğimli Bi şekilde Birakmiştim) Sona 10 Km Filan Gittikten Sona Yavaş Yavaş Artti Servise Sordum Sorun Yok Dediler Normal Dediler Eğimli Birakildiği Zaman Böle Sorunlar Olabiliyo Ama Bu Bi Sorun Da Deil Aslinda...

Misafır
18/05/2007, 11:32
araca yakıt alırken pompacı arkadaşlar 3. kademede yakıt bastığında köpürüyor.
bu sebeple de şamandıra normalden yukarıya çıkıyor.
araç bir süre kullanıldığında köpük yavaş yavaş azalsa da tamemen yok olmuyor.
araç parkedildiğinde ise köpük ortadan kayboluyor ve şamandıra olması gereken seviyeye geliyor.
asıl sorun burada.

o sebeple yakıt alırken pompacıya 1. kademede yakıt basmasını söylerseniz, bahsedilen sapmanın daha az olduğunu farkedeceksiniz.

sizin yazdığınız duruş açısından dolayı oluşan sapma ile yazdıklarım bir araya gelince göstergedeki fark daha da fazlalaşıyor.

bilginize ;)

batuhan
18/05/2007, 14:55
hesey den kıllanıyoruz artık herkez cok seviyor arabayı galiba gozu gibi bakıyor en ufak bir seyde paniğiz ama guzel bir sey

*C@N*
18/05/2007, 15:42
araca yakıt alırken pompacı arkadaşlar 3. kademede yakıt bastığında köpürüyor.
bu sebeple de şamandıra normalden yukarıya çıkıyor.
araç bir süre kullanıldığında köpük yavaş yavaş azalsa da tamemen yok olmuyor.
araç parkedildiğinde ise köpük ortadan kayboluyor ve şamandıra olması gereken seviyeye geliyor.
asıl sorun burada.

o sebeple yakıt alırken pompacıya 1. kademede yakıt basmasını söylerseniz, bahsedilen sapmanın daha az olduğunu farkedeceksiniz.

sizin yazdığınız duruş açısından dolayı oluşan sapma ile yazdıklarım bir araya gelince göstergedeki fark daha da fazlalaşıyor.

bilginize ;)

e bi sorum olacaktı.Aslında dediğiniz çok mantıklıda birinci kademe dediğimiz pompanın ilk attığı anmıdır ?

anvil
18/05/2007, 15:50
e bi sorum olacaktı.Aslında dediğiniz çok mantıklıda birinci kademe dediğimiz pompanın ilk attığı anmıdır ?
yok atış hızı 1. kademe

dejavu
18/05/2007, 16:52

bahsetiği kedeme olayı şudur..
pompacının pompayı tuttuğu ve yakıt heznesine koyduğu bölümde musluk kolu var. yani tutamağın altında (cinsine göre değişir) 2 veya 3 kademeli hız ayarı var.. pompacı görevliye en yavaş hızda doldur dersen o anlar.. geneldede en hızlı şekilde doldururlar.. işilerini çabuk yapmak için..

Ersal
20/05/2007, 00:42
Herkese teşekkür ederim arkadaşlar.Sağolun

*C@N*
20/05/2007, 13:15
bahsetiği kedeme olayı şudur..
pompacının pompayı tuttuğu ve yakıt heznesine koyduğu bölümde musluk kolu var. yani tutamağın altında (cinsine göre değişir) 2 veya 3 kademeli hız ayarı var.. pompacı görevliye en yavaş hızda doldur dersen o anlar.. geneldede en hızlı şekilde doldururlar.. işilerini çabuk yapmak için..

Hİç bilmediğim ve dikkat etmediğim bi olaydı bu ya çok teşekkür ederim çok işime yarayacak