PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP'nin torpido kilidi kırılırsa ne olur?

gurik
14/06/2011, 01:38
Evet. Geçen hafta ters bir hareketle torpido kilidinin elimde kalmasıyla iki üç gün düzeltmek için uğraştım. İçime sinmedi ve parçanın fiyatını araştırdım. Grande punto torpido kilit seti tam 86 tl.
Ben ne yaptım, Lineanın torpido kilidini 23 tl ye aldım iş bitti. Biri gümrük vergili birisi değil.
Aynı parça koduyla fiyat farkı bu kadar nasıl olur demeyin? Burası vergi cenneti Türkiye. Bizi yönettiğini sananlar utansın.

Uyumlu tüm trim parçalarda Linea yedek parçalarını tercih edeceğiz anlaşılan.

GP COSKUN
14/06/2011, 01:43
cevap basit torpido açık kalır =))))
anlattığın fiyat farkı doğru gerçekten benimde depo kapağım kırıldığında sormuştum
grande punto kapak 85 tl
linea kapak 30 tl
aradaki fark vergi den oluşuyor maalesef

xnode
14/06/2011, 01:50
Aslında Punto ile Linea'nın hangi parçalarının birbirine uyduğunun listesini hazırlasak birçok kimse için çok yararlı bir döküman olacaktır.

xcruelx
14/06/2011, 08:46
Arkadaşlar aradaki farkı sadece vergi oluşturmuyor lütfen. Hayır vergi yok yada az demiyorum. Ama bizde yan sanayi olarak bazı parçaları üretiğimize biliyorum. Mesela elimde saç bir parça var yeni dobloda biz üretiyoruz. Aynı parçayı başka bir araba için italyada üretiyor. parçalarımız aynı. Aynı parça linea da da kullanılıyor, eski doblodada. Fakat bu parça sadece yeni dobloda bize tanımlandığı için sadece yeni dobloda bizden alıyorlar. Linea da falan italyan getirtiriyorlar. Biz onlara teklif götürdük. maden biz bu parçayı yeni doblo da üretiyoruz neden eski doblo yada linea için de bizden almıyorsunuz diye. Bizim fiyatımız italyanın fiyatının nerde ise yarısı. Tofaş bizden alıcaktı tam italyanlar ....lik yaptı engel oldular. Anlıyacağınız o fiyatın fazla olmasının diğer sebebide italyanlar ın üretimi olduğundan dır. Bizim burda o kilit 25 lira mal olur. Ama italyanlar onu 50 lira ya mal eder. + nakliye + vergi oldu 85 lira. Lütfen herşeyi hükümete yormayalım.

Abarth_GP
14/06/2011, 08:52
Benimde kırılmıştı ruhsatı verdim saseden parca cıktı 26TL dedi acaba parcacı tıpıme bakarak parasız oldugumu anladıda direk linea mı verdi :D

PuNTo
14/06/2011, 09:08
Peki Lineanın klima kompresörü grande puntoya olurmu?Aslında punto ile lineanın uyumlu parçalarının bir listesi olsa harika olur.

takres
14/06/2011, 10:51
forever linea :D

byspayn
14/06/2011, 10:57
zorla puntoyu sattırıp linea aldıracaklar :D

tayfux
14/06/2011, 11:16
vallahi olaya bak lineanın parçası daha ucuz ikiside aynı marka:S bu arada konuşmalardan anladığım kadarıyla lineanın torpido düzeneği kapağı ve parçaları bizim gp ler ile aynı mı?

k0d3r
14/06/2011, 11:56
Aslında Punto ile Linea'nın hangi parçalarının birbirine uyduğunun listesini hazırlasak birçok kimse için çok yararlı bir döküman olacaktır.

Kesinlikle..

krm1983
14/06/2011, 21:46
Evet hangi parçalar uyuyor buna bir liste hazırlamak lazım.

HarbiAslan
16/06/2011, 09:45

bence doğru bir yaklaşım.
Arkadaşlar gp araçlarımıza uyan parçalar varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Mesela ben aynalı güneşlik alacağım yolcu tarafına servisin biri 135 tl dedi diğeri 85 tl'ye veririm dedi. Linea için istesek fiyat düşermi? ve gp'ye uyarmı ?

2. parça ise Kolçak. Gp için 250 tl istiyorlar, linea içinde aynımıdır ? alan yada bilen varsa yardımlarını rica ederim.

Kazasız , belasız günler dileğiyle...

ahdcgg
18/03/2014, 23:31
torpido gözünü tutan o demiri lazım ara biraz açık kalıyor düzeltebilirmiyim

Eagle34
19/03/2014, 00:11
%90 parçaları uyar