PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devir sensörü arızası

yaykilic
11/06/2011, 12:18
8,5 aylık evom 10100km. de. Uzun süreli dur kalklı youn trafikte seyahat ettikten sonra üçgen içinde "!" işareti çıkıp vitesi kontrol ettirin yazdı. Servise götürdüm bilgisayara bağladıar hataları silip vites ayarlarını yenilediler. (resetledieler) hatalı değerleri kayıt ettiler. Sensörlerde sorun olabilir gene aynısı olursa getir dediler. Gene uzun yol yapınca aynı olay oldu servise götürdüm "Devir sensörü" arızalı değişicek dediler.

Sıfır aracın sensörü bu kadar kısa zamanda nası bozulur merak ettim. Başka bir sorun olabilir diye içime kurt düştü. Acaba şanzımanda sorun olabilirmi? Bu arıza ile karşılaşan varmı?

Arıza vermesin, sorun olmasın diye sıfır araba aldım. Gene olmadı gene olmadı :-( Canım çok sıkıldı.

zoomes
11/06/2011, 22:44
Ekranda hata vermiş olabilir ama mekanik olarak araç hareket halindeyken nasıl bir şikayet yaratıyor acaba ? Mesela araç vitesteyken ilerlemiyormu,gaz mı yemiyor,yada gazı alıp araç harekete mi geçmiyor gibi ? Büyük ihtimal şanzıman değildir,sıfır araçlarda oluyor bende ilginç bir olay meydana gelmişti benim sıfır aldığım bir linea vardı sağ difüzörden hava gelmiyordu ön panelden bir iki yer söküldü baktılar olmuyor aracın komple kokpitin sökülmesi gerek denmişti şok olmuştum km daha 57 idi,yazık günah söktürmedim tabi (teslim almadan önce hiç aklımada kontrol etmek gelmedi )