PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çözülemeyen ekzantirik mili sensörü hatası

pfeiffer
11/06/2011, 00:46
arabama milano marka lpg taktırdıktan sonra ekzantirik mili sensörü hatasıverdi, servise gittim sensör değişecek dediler.sipariş ettik parça geldi değiştirdiler ama hata yine gitmedi.triger kayışının diş atlamış olabileceğini ve sente kaçırmış olabileceğini söylediler söküp baktılar yine olmadı.arabayı öylece teslim ettiler.arabamda şuanda gaz yememe, 3000 deviri geçmeme yokuşlarda 10 km hıza kadar düşme, rölantide oynama, istop etme sorunlarım var.ne yapacağımı kime götüreceğimi bilemedim. böyle birşey başına gelen ve sorunun çözümünü bulan varsa yardımcı olabilirmi acaba...

pfeiffer
11/06/2011, 00:47
artık arabayı izmire yada bursaya götürmeye karar verdim. bildiğiniz çok ama çok iyi bir usta var mı?

OzzY
11/06/2011, 00:56
hala ordamı bilmiyorum ama İzmir Enriko Alibertide Şerafettin Usta vardı fiatın en iyi ustalarından biridir gerektiğinde fabrikadan bile çağırıyolar diye duymuştum :) telefonla bi görüşün isterseniz. umarım en zahmetsiz yoldan çözülür.

pfeiffer
11/06/2011, 01:10
teşekkür ederim...

OzzY
11/06/2011, 01:57
sensörün o olduğuna eminmisiniz? ben motorun yan tarafında diye biliyorum egzantirik sensörünü(triger değişirken ustaya sormuştum)

yağ kaçağı üst kapak contasından gibi. değiştimi?

pfeiffer
11/06/2011, 11:21
2 aydır bu parçayla uğraşıyorum. kaç kez temizlettirdim. kaç kez o kabloyu çıkartıp iptal ettim.ama yakıt çok arttığı için geri taktım. yağ problemi yok aracımda, resim alıntı ama sensör o kablonun ucundaki metal parça...

pfeiffer
11/06/2011, 11:23
İzmir Enriko Aliberti yetkili servsi sanırım değil mi?. yetkili servislerin pek parçalarla uğraşmadığını, bilgisayarda hatalı gösteren bütün parçaları değiştirdiğini ve diğer piyasaya göre iki kat fiyat çektiklerini düşünüyorum. sizce öyle değil mi?

eexelanss
11/06/2011, 13:10
arabama milano marka lpg taktırdıktan sonra ekzantirik mili sensörü hatasıverdi, servise gittim sensör değişecek dediler.sipariş ettik parça geldi değiştirdiler ama hata yine gitmedi.triger kayışının diş atlamış olabileceğini ve sente kaçırmış olabileceğini söylediler söküp baktılar yine olmadı.arabayı öylece teslim ettiler.arabamda şuanda gaz yememe, 3000 deviri geçmeme yokuşlarda 10 km hıza kadar düşme, rölantide oynama, istop etme sorunlarım var.ne yapacağımı kime götüreceğimi bilemedim. böyle birşey başına gelen ve sorunun çözümünü bulan varsa yardımcı olabilirmi acaba...

Mehmet bey aynısı benimde başıma geldi puntomda.. Benim araç 4500 devirde gaz kesiyordu.. Aracı sanayiye götürdüm onların bilgisayarında egzantrik mili sensörü çıktı sensörü değiştirelim düzelir dediler.. Ben aldım aracımı birde yetkili servise götüreyim dedim ordada sente atmış dediler.. Gerçektende aracım sente atmış.. Yetkili servislerin elindeki bilgisayar doğruyu söylüyor emin olabilirsiniz.. Bence yetkili bir servise götürün aracınızı.

phyevren
11/06/2011, 13:15
Bir balıkesirli olarak bursada yaşıyorum eğer bursaya gelmeyi düşünürseniz çalışkanel fiat yetkili servisini öneririm.servis tanıdık gider beraber konuşuruz.

pfeiffer
11/06/2011, 15:20
sayın eexelanss (https://forum.grandepuntotr.com/members/eexelanss.html) servistede götürdüğüm başka tamircide de sente atmış olabilir diye trigele baktılar. ama sorun ordan kaynaklanmıyor dediler. ayrıca arabamın seside değişti, biraz fazla ses çıkartıyor. havamı alamıyor acaba?

pfeiffer
11/06/2011, 15:21
çalışkanel özdileğin karşısındaki servismiydi, benzinliğin karşısındaydı sanırım orası mı? sahibi balıkesir li?

phyevren
11/06/2011, 16:49
mudanya yolunda hamitlerde özdilek ayrı yerde. sahibi balıkesirli değil ama servis müdürü benim tanıdığım.

frç
11/06/2011, 18:16
Çalışkanel de eski forumdaşlarımızdan ve ******** nick li Gülay Hanım var.Kendisiyle telefonda görüşün ve bu olanları ona anlatın.Eminim ki bir yol gösterecektir...Daha da olmazsa aracı Bursa da sanayi deki tecrübeli ustalara gösterin.Kolay gelsin...

pfeiffer
12/06/2011, 13:16
yani ben anlamıyorum bu işi. motor gaz yemiyor. çekmiyor gitmiyor. bilgisayarda hata nın ne olduğunu söylüyor, o parçayı 300 lira gibi bir para karşılığında alıp değiştiriyoruz.ama sorun çözülmüyor ve arabam bozuk halde geri gönderiliyorum. şimdi merak ettiğim mademki bu arabaara bilgisayarlı sistem koyacaksınız,o zaman hatayı enince noktasına kadar göstermesi gerekmezmiydi. şimdi ben o iade edilemeyen parçayı boşunamı değiştirmiş oldum. ikinciisi bu tür sorunları servis de çözemeyecekse kim çözecek. nasılda elimiz kolumuz bağlı çaresizi. 2 aydır siyah saç kalmadı başımda.satsam satılmıyor, atamazsında...ACI !!!

gurik
13/06/2011, 01:41
neden yetkili servise gitmemekte direndiğinizi anlamadım.Orada yapılan tüm müdahaleler garanti kapsamına giriyor yani takılan her parça garantili oluyor ve değiştirilebilir iade edilebilir.
Ayrıca yazılımlar ve teknik cihazlar daha hassastır.Bu tür büyük arızalarda servisi tercih edin ve yetkisiz kişilerin mağduru olmayın.

h k
13/06/2011, 10:37
o resim benim arabanın resmi :)

3 sene önceydi daha garanti kapsamında iken benimki bozulmuştu , değiştirdiler düzeldi .

pfeiffer
13/06/2011, 16:14
sanırım anlatamadım. bu yukarıda söylediğim işlemler fiat yetkili servisi olan karahallılar fiat yetkili servisinde yapıldı.
resim yukarda arkadaşında bahsettiği gibi arkadaşın arabasını resmi. ben sadece hangi parça olduğunu göstermek için o resmi kullandım.aracımda öyle yağ atma gibi bir problem yok. sizin arabada hangi parçayı değiştirdilerki arabanız düzeldi?

h k
14/06/2011, 12:24
o resimde gösterdiğim sensörü değiştirdiler , benimki bozulduğunda gösterge panelinde motor arıza lambası yanmıştı ve yol bilgisayarında da motorda arıza var servise gidin yazıyordu.

servisteki bilgilsayar ile bağlandığında ise bilgisayarda egzantirik mili pozisyon sensörü arızalı diye uyarı veriyordu , emin olmak için sağlam bir arabadan söküp denediler arıza mesajları gidince yenisini sipariş ettiler, getirip taktılar düzeldi.

bu ikaz çıkınca araç tekleye tekleye çalışmıştı , zaten ikaz çıkar çıkmaz hemen yaklaşık 10 km mesafedeki servise yavaş yavaş gitmiştim. yol boyunca o ikaz ışığı yanıktı , sensörü değiştirince ikazda gitti tekleme de gitti.

AlemCi_SeRSeRi
14/06/2011, 13:45
İstanbul - Topkapı - Fiat Servisi Fırat Otoda Serviste Bilirkişi var Nasuf Usta Bu İşe Gerçekten Kendini Adamış Birisi Aşırı bilgili Fiatın özel eğitim programlarına sürekli katılıyor..servisteki ustalara bile o ders veriyor diyebilirim..bir telefon aç şansın varda orda yakalarsan bir görüş yada randevu al..0212 481 97 70 servisten nasuf ustayı iste

pfeiffer
14/06/2011, 14:28
teşekkürler arkadaşlar. bende o parçayı değiştirtdim ama düzelmedi.5 temmuzda izmire gitmeye karar verdim. bakalım orda iyi bir usta bulabilecekmiyim.

RainDay
08/09/2016, 11:24
Konuyu hortlatmış gibi olacam ama, bu sıkıntıyı yaşayıp çözen başka kişiler var mı?

pfeiffer
12/10/2017, 09:59
balıkesir bursa yetkili servisleri işi çözemediler. özel servisler işi çözemediler. en son orhangazi yetkili servis türkiyenin en iyi servisi dediler oraya gönderdim. orasıda bir kaç parça değişimi için ve beyin tamiri için onay istediler. beyin istanbulda özel bi yerde tamir ettirdiler parca değiştirdiler. araca o yıllarda yaklaşık 2000 TL ücret tuttu ve. sorun yüzde 80 oranında çözüldü. sonrasında aracı izmirden bi arkadaşa saattım. o izmirde basit bir parca değişimiyle sorunu hallettiğini söyledi. o günden sonra bir daha fiyat araç almadım.izmirdeki ustanın en iyisi olduğunu anladım. herkese iyi günler.