PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seyir halinde kendiliğinden kapı açıldı???

synx
10/06/2011, 15:18
Arkadaşlar dün arkadaşımla 60-70km hızla giderken küt diye bir ses ve arkadaşımın dizinin değdiği sağ kapı yarım açık konumuna geçti iç aydınlatma yandı araç kapı açık sinyali vermeye başladı. Önce ne olduğunu anlayamayıp kısa süreli bir panik yaptım çünkü birşey çarptı sandım arabaya. İşin garibi araçlarımızda bilirsinizki harekete başladığında kapılar otomatik kilitlenir. Bu olayda kapıların kilitleride açıldı kendiliğinden. Çok saçma bir durum hiç başına böyle birşey gelen oldu mu?

egeevo
10/06/2011, 15:29
bir kaç kez böyle konu açılmıştı ama sizinkide iyice acayip olmuş, dizi çarpan arkadaşınız kapıyı tam kapatmamış olmasın :S ama buda saçma uyarı verir zaten...alla alla...ben alalı 7. ay oldu aracımı hiç böyle birşey olmadı, benim kapılarım kusursuz...

synx
10/06/2011, 15:38
bir kaç kez böyle konu açılmıştı ama sizinkide iyice acayip olmuş, dizi çarpan arkadaşınız kapıyı tam kapatmamış olmasın :S ama buda saçma uyarı verir zaten...alla alla...ben alalı 7. ay oldu aracımı hiç böyle birşey olmadı, benim kapılarım kusursuz...

Dediğiniz gibi kapı kapanmasa uyarı verir. Ama amma korktuk ya uçaktaki basınç düşmesi gibi bişi oldu:) Sesler falan yüreğimiz oynadı:)

Engin_T
10/06/2011, 15:44
Bi arkadaşımızın daha başına böle bişi gelmişti acaba neden durup dururken kediliğnden açılıyor kapılar çok saçma bişi aynı zaman da tehlikelide die düşünüyorum

egeevo
10/06/2011, 16:26
ya bende anlayamıyorum, allah korusun biri gerçekten düşebilir yola, bence şikayet etmek lazım bu durumu vede bir an önce baktırmak lazım araçlarında bu sorunu yaşayanlar...

alibozpinar
10/06/2011, 17:35
Selam arkadaşlar. Benmde başıma geldi. öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bizm evolarda kapılar duzgun çekilmediğinde tam kapanmıyor. ben bunun için servise gittim ve şu cevabı almıştım. Camlr kapalı iken bu durum ortaya çıkabilr dediler basınçtan dolayı. evolarda içerdeki basıncın bunu etkilediğini örneklede anlattılar. bana saçma gelmişti ama durum bu. benim başıma geldiğindede aynı durum olmuştu. kapıda herhangi bir uyarı ışığı lamba yanmadan yolda giderken bir anda kapı küt diye açıldı. tabi tam olarak açılma değilde kilit içersinde durduğu konumda kaldı kapı açık sinyali ve ışıklar yandı. aynı diğer arkadaşın başına geldiği gibi.

k0d3r
10/06/2011, 20:26
Böyle bir açiklama olabilir mi ya. Basinçtan dolayi olabilirmiş. İyi o zaman basinçtan dolayi, 150 ile giderken yolculardan biri araçtan düşüp ölebilsin.

sezerism
10/06/2011, 21:19
Arkadaşlar buna benzer bir olayda ben yaşadım ,Araçı garaja koydum uzaktan kumanda ile kilitledim kapandı ve kilitlendi . Baktım sol arka kapı açık uzaktan kumanda ile kapıları açtım kapılar açıldı sol arka kapıyı kapattım ve tekrar kilitledim durum aynı ne yapcağımı şaşırdım biraz bekledim .Daha sonra kitledim ve düzeldi . Araç daha o zaman 2 aylık falandı .Saygılar.

takres
10/06/2011, 22:06
:S gerçekten çok ilginç...

egeevo
10/06/2011, 22:34
ya anlayamıyorum bu kapı olayını, aynı ürün, aynı kapı kolu, aynı kapı kullanılıyor her aracınki birbirinden farklı...bu nasıl iş ya...

mistero
10/06/2011, 23:03
bugün, işten eve dönerken kapıların otomatik kapandığını duyduğum halde bir süre sonra eve yaklaşırken gözüm arabanın teybinin üzerindeki anahtar sembolüne takıldı, bi baktım ki üzerindeki led ışığı yanmıyor. ufak çapta bi şaşkınlıktan sonra düğmesinden tekrar kapattım. bi de üzerine bu konu başlığını okuyunca iyice moralim bozuldu :( paranoya yaparım ben şimdi

sezerism
10/06/2011, 23:19
Arkadaşlar ben şundan korkuyorum Allah muhafaza araclarla her yere gidiyoruz ve müsait olan yerler bırakıyoruz ya oralarda sistem arıza yapsa ve kapıları kitlemeyi , korumayı bıraksa ne olur arabanın hali Şeytanın biride hazır arabayı talan eder.

tayfux
10/06/2011, 23:23
benim araçta geçen kilitlemeye çalıştım bir kapı yarım açıkken kilitlemedi 4 lü flaşörler 2-3 kere ard arda çok hızlı bir şekilde yandı söndü ama kilitlemedi..

krm1983
10/06/2011, 23:29
Kapılardan biri açıkken kilitlemiyor.

makeles
11/06/2011, 00:58
esrarengiz cevapları okuyunca X-files geldi aklıma.. :)

içerden bişiler açma koluna takılmış olabilir. dizi haraket ederken açılmıştır.
yada kapı açık kalmış fakat düğme basılı kalmış olabilir.
bir daha gerçekleşmeyecek gizemli bir olay da olabilir.. :)

synx
11/06/2011, 13:09
esrarengiz cevapları okuyunca X-files geldi aklıma.. :)

içerden bişiler açma koluna takılmış olabilir. dizi haraket ederken açılmıştır.
yada kapı açık kalmış fakat düğme basılı kalmış olabilir.
bir daha gerçekleşmeyecek gizemli bir olay da olabilir.. :)

Banada gizemli bir olaymış gibi geliyor:)

synx
11/06/2011, 13:12
Arkadaşlar araca mugen tip cam rüzgarlığı takmıştım daha sonra beğenmediğim için çıkarttım. Beğenen arkadaşlar olabilir ya da ihtiyacı olan. İsteyen arkadaşa 25TL ye verebilirim. Ücret tamamen sembolik siteye katkı payı olarak vericem bende maksat ihtiyacı olan alsın.

egeevo
11/06/2011, 23:47
bugün, işten eve dönerken kapıların otomatik kapandığını duyduğum halde bir süre sonra eve yaklaşırken gözüm arabanın teybinin üzerindeki anahtar sembolüne takıldı, bi baktım ki üzerindeki led ışığı yanmıyor. ufak çapta bi şaşkınlıktan sonra düğmesinden tekrar kapattım. bi de üzerine bu konu başlığını okuyunca iyice moralim bozuldu :( paranoya yaparım ben şimdi

ışık sönsede kapılar kitli kalıyor %100 emin değilim ama benimde dikkatimi çekti ama sönük olduğu halde araç dururken eşim dışardan kapıyı açamamıştı. Kapılar kitliydi emindim çünkü yola çıktım kapılar kitlendi kenarda durdum eşimi almak için ve kapı kolunu tuttuğunda açılmamıştı yani ben içeriden müdehale etmedim:S ama kapı olayı gerçekten tam davalık olay yolda giderken tam virajda açılsa biri düşse allah korusun...

arkadaşlar ben birşey paylaşcam, geçen gün saatlerce diyer otomobil markaları ve modeller ile ilgili araştırma yaptım problemler üzerine...arkadaşlar çok ciddi sorunları olan firmalar var ve bunlar herkesin ölüp bittiği Vw vs firmalar...yani fiat kötü şu bu öyle bişey yok arkadaşlar bence kul yapısı olan her araçta o veya bu şekilde saçma veya komik her türlü arıza sorun kesin ama kesin oluyor...rüzgar sesine takan arkadaşlarımız var ankarada oturanları eniştemin C5 ine bindiriyim tek tek bakalım ne dicekler, kapılardan deli gibi ses alıyor içeriye ve 76,000 TL lik araç bu...ben aracımı çok seviyorum ve o da beni bir kere bile üzmedi...

mistero
12/06/2011, 00:03
Ben ışığın söndüğünü hiç görmedim o güne kadar... o gün düğmesine bastığımda ışık yandı ve kapıların kilitlenme sesini duydum.. gerçi o ses her araba kilitli olsa dahi duyulabiliyor fakat ışık yandı sonrasında :S
Herşeyi kabul ederim de arabanın kilidinin açılmasını kabul edemem.. şimdi takip ediyorum bir daha sönük görürsem kapıyı açıp kontrol edicem o zaman anlaşılır ne olduğu

krm1983
12/06/2011, 01:15
ışık sönsede kapılar kitli kalıyor %100 emin değilim ama benimde dikkatimi çekti ama sönük olduğu halde araç dururken eşim dışardan kapıyı açamamıştı. Kapılar kitliydi emindim çünkü yola çıktım kapılar kitlendi kenarda durdum eşimi almak için ve kapı kolunu tuttuğunda açılmamıştı yani ben içeriden müdehale etmedim:S ama kapı olayı gerçekten tam davalık olay yolda giderken tam virajda açılsa biri düşse allah korusun...

arkadaşlar ben birşey paylaşcam, geçen gün saatlerce diyer otomobil markaları ve modeller ile ilgili araştırma yaptım problemler üzerine...arkadaşlar çok ciddi sorunları olan firmalar var ve bunlar herkesin ölüp bittiği Vw vs firmalar...yani fiat kötü şu bu öyle bişey yok arkadaşlar bence kul yapısı olan her araçta o veya bu şekilde saçma veya komik her türlü arıza sorun kesin ama kesin oluyor...rüzgar sesine takan arkadaşlarımız var ankarada oturanları eniştemin C5 ine bindiriyim tek tek bakalım ne dicekler, kapılardan deli gibi ses alıyor içeriye ve 76,000 TL lik araç bu...ben aracımı çok seviyorum ve o da beni bir kere bile üzmedi...
+1 fiatın adı çıkmış

egeevo
12/06/2011, 10:02
+1 fiatın adı çıkmış

kesinlikle adı çıkmış dostum +10000...hayır aracları neden kötülüyoruz onuda anlamıyorum, ya almıcaksın, yada gidip mercedes alacaksın, yada aracını güzel sevip biniceksin...zaten narin araçlar ben kullanımlada alakalı olduğunu düşünüyorum birçok sıkıntının...

krm1983
12/06/2011, 12:40
Memnun kalmayan başka araca biner.Benim 3.fiat aracım.Tamam kronik sorunlar var ama bu fiyata bu donanım bu tasarım başka araçlarda yok.

egeevo
12/06/2011, 21:01
Memnun kalmayan başka araca biner.Benim 3.fiat aracım.Tamam kronik sorunlar var ama bu fiyata bu donanım bu tasarım başka araçlarda yok.

evet almayan almasın memnun kalmayan satsın, bizim 4. fiat aracımız ve inan bana dostum en ufak bir sıkıntı yaşamadık...evet evomda ufacık bir sıkıntı oldu o da arka cam sileceği ama maşallah onun dışında en ufak sıkıntı yok nazar değmesin...bugün 3-4 saat boyunca galerileri dolandık polo, ford fiesta, mazda3 hepsine baktık bizim aracımız polo ve fiestadan çok çok daha güzel araçlar, mazda farklı sınıf birşey demiyorum ama çok kötü malzeme var içinde, ve bir şey daha herkes gidip aynı sınıf olan yeni honda jazz a bi baksın, kendi araçlarına tekrar aşık olurlar...

k0d3r
12/06/2011, 21:38
evet almayan almasın memnun kalmayan satsın, bizim 4. fiat aracımız ve inan bana dostum en ufak bir sıkıntı yaşamadık...evet evomda ufacık bir sıkıntı oldu o da arka cam sileceği ama maşallah onun dışında en ufak sıkıntı yok nazar değmesin...bugün 3-4 saat boyunca galerileri dolandık polo, ford fiesta, mazda3 hepsine baktık bizim aracımız polo ve fiestadan çok çok daha güzel araçlar, mazda farklı sınıf birşey demiyorum ama çok kötü malzeme var içinde, ve bir şey daha herkes gidip aynı sınıf olan yeni honda jazz a bi baksın, kendi araçlarına tekrar aşık olurlar...

jazz iyi araba herkes de çok övüyor, ama nedense bir türlü isinamadim o arabaya.

egeevo
12/06/2011, 22:47
jazz iyi araba herkes de çok övüyor, ama nedense bir türlü isinamadim o arabaya.

ya tabi biz bugün galeride baktık, sürüp görmek lazım, çok itici gelen noktalar var çok kalitesiz görünüyor, çok küçük bir ayrıntı ama kolçak dayama bile çok berbat...gerçekten evolar gp ler çok güzel ben böyle düşünüyorum

fikirlerimi yazmak istiyorum, sınıflar farklı tabiki ama gerçekten jetta, yeni astra, insignia, passat çok ama çok kaliteli görünen araçlar cidden insan beğeniyor ama sorunlarını problemlerini bilmiyorum paylaşmak istedim...

egeevo
12/06/2011, 22:49
konu dağıldı ama birşey daha paylaşıcam arkadaşlar halkın alabildiği yani maks 40-50-60 milyarlık araçlarda kapıları kapatıp içeride kaldığınızda dışarıdaki sesi hala duymaya devam ediyorsunuz, ilk kez bugün dikkat ettim A7 ye oturduk galeride kapıları kapadık ve galeri içinde yankılanan insan sesleri ve uğultu katiyen içeri gelmiyor arkadaşlar, işte yalıtım farkı...

krm1983
12/06/2011, 22:55
O kadar fark olsun :)

egeevo
13/06/2011, 00:07
O kadar fark olsun :)

hehe :) kerem çok kaliteli çok güzel, belki bakmışsındır ama yani o içerideki ahşap kaplamalar, deri kaplamalar tamamen kalite...umarım bizlerede binmek birgün nasip olur o araçlara...

forever evom:)

OzzY
13/06/2011, 02:10
konu dağıldı ama birşey daha paylaşıcam arkadaşlar halkın alabildiği yani maks 40-50-60 milyarlık araçlarda kapıları kapatıp içeride kaldığınızda dışarıdaki sesi hala duymaya devam ediyorsunuz, ilk kez bugün dikkat ettim A7 ye oturduk galeride kapıları kapadık ve galeri içinde yankılanan insan sesleri ve uğultu katiyen içeri gelmiyor arkadaşlar, işte yalıtım farkı...

ses diyince aklıma geldi konuda dağılmış anlatayım,

istanbula gitmiştim ama yolları hiç bi bilmiyorum bu yüzden dayım önden gidiyo ben arkadan takip akşam saatleri yollar tenha etrafta fazla ses yok hani lastiğe taş çivi filan takılınca yere çarptıkça ses gelir ya o ses vardı sürekli ben benden geliyo sandım ama sonra anladım dayımdan geldiğini. neyse gidiceğim yere vardık dayım gitti ben söylemeyi unuttum lastiğine bişey takılmış diye. eve döndüğümdede yatmıştı. ertesi sabah kahvaltıya gittik çıkışta baktık arabanın lastik inmiş o an hatırladım dedim dün ses geliyodu tık tık sen duymadınmı yoo dedi :) o an bi kere daha sevmiştim o arabayı(A6)

kusura bakmayın fazla uzattım :)

krm1983
13/06/2011, 10:20
hehe :) kerem çok kaliteli çok güzel, belki bakmışsındır ama yani o içerideki ahşap kaplamalar, deri kaplamalar tamamen kalite...umarım bizlerede binmek birgün nasip olur o araçlara...

forever evom:)
tabi e segmenti araçlar bambaşka yolda gittiğini hissetmiyorsun :)