PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blue& Me Teknolojisi...

grandédrivér
17/05/2007, 12:26
Arkadaşlar merhaba,
GP'me Blue&Me teknolojisini yaptırmak istiyorum fakat garanti kapsamı içinde nasıl yaptırabilirim? bilen var mı? Yada alternatif olarak bu teknolojiyi GP'lere uyguluyorlar mı? bildiğiniz bir marka yada aynı Blue&Me teknolojisinde kullanabileceğimiz özelliklerin olduğu başka bir uygulama mevcutt mu? Herkese kazasız belasız sürüş keyifleri...

Mısafır
17/05/2007, 12:42
https://forum.grandepuntotr.com/showthread.php?t=2572&highlight=blue%26amp%3Bme
konu açmadan önce, lütfen arama yapalım.

grandédrivér
17/05/2007, 13:45
ya kusura bakma daha yeni yeni alışmaya başkladım foruma...bi dahakine arama yaparım.. çok saol...

DSA
16/06/2007, 14:49
Blue&Me takılabilirmi diye Birmot a sordum şu an yok ilerde olabilir dediler.

blackmacig
06/03/2008, 01:07
Arkadaslarım gplere neden blue&me takılmasın derken aklıma yabancı ülkede bu araçların bu donanımla sunulduğu geldi..
servisi arıyoruz ( hiçbir teknık bılgısı olmayan bı arkads danısmadan)alt yapı olmadığı için takılmaz diyor.zaten alt yapı olsa bende takarım.
şimdi ben aracımın grarantıden cıkcanı bilsem bu özelliği takılıyorsa taktırmak isterım.
avrupada takıldığına göre demekkı bu araçlara takılabılıyor bu özellık sonucta aynı ekipmana sahip araç.bir kaç kablo yok dıye altyapı yetersız deyıp kestırıp atıyolar...
SONUÇ:
teknık olarakk teypler uyar direksiyondakı tuşlar ve kablo bağlanacak en önemliside beyınle oynama yapılabılır.okadarda yapı versın canım servıs..
çözüm:
Bunu yaptırmak için bu sistemın kuruluşunu, bağlantılarını, calısma sistemini bilen, bir servis elamanına ihtiyacımız var. sonrada bu arkdasa sözünü geçirtcek bir babayiğit lazım tüm bunlar bir araya geldiği zaman blue&me gp mizde olcagına ınanıyorum..hep birlik olalım bulalım taktıralım bu arabaya bu özelliği.

Alp
06/03/2008, 08:46
Tercih olayı
Ancak ben Türkiye şartlarında servise güvenip yaptırmam.

civcivx
06/03/2008, 12:26
Onunla ilgili şemalar bende vardı, aşağıya bir tanesini ekliyorum. Zamanında birkaç kişi pek heveslenmiştik ama işin astarı yüzünden pahalıya çıkıyor. Ekstra modüller vs. gerekiyor. Ayrıca bunu uygulayacak servis de lazım, sonuçta bilmedikleri birşey.

350 YTL.ye son model Pioneer USB'li mp3 çalar alsanız, çok daha ucuza çok daha iyi bir müzik sisteminiz olur.

https://img207.imageshack.us/img207/6238/tempschprintlargebg4.jpg

cpeloo
21/10/2008, 19:47
arkadaşlar merhaba bu fiyatın cok övündüğü blue me teknolojisini ben 2007 model aracıma servise gidip taktırabilirmiyim acaba?ne kadar sağlıklı olur.

yada onun yerine hiç zorlamayayım makinayı blaupunkt interfere bluetooth mu alıp taktırayım...

hunter
21/10/2008, 21:42
valla mesajların sesli okunması olayı ne kadar verimli çalışır yada o kadar para vermeye değermi size kalmış.Bende blaupunktun interface ini taktırmayı düşündüm gerçektende hem mp3 player özelliği + araç kiti için ucuz, Fakat yarın birgün başka bir araca geçerseniz çıkartıpta yeni araca monte edemezsiniz.Tabi benim gibi çooook uzun süreler GP den vazgeçemem diyorsanız ayrı.Tüm bunlar benim düşüncem tabiii

ftwda
22/10/2008, 19:00
Selam,

Sanırım Blue&Me sadece 2009 modellere uygun bizimkilere takılamıyor olması lazım...

Buremir
22/10/2008, 23:02
olmaz diye birşey yok unutmayın size gerekli olan işinin ehli (fiattan iyi anlayan tabii ki )bir elektirikçi gerisi aracınızın donanımı uygun mu değilmi tespit ettirmek tabii fiyat konusu ayrı

blackmacig
11/03/2009, 22:20
arkadslar blue me kitini sonradan servıslerde taktırabılıyormuyuz bu konu hakkında servısden bılgısı olan varsa cevaplarsa sevınırım...gecen sene bu sistem grandepuntolarda yokken servıs alt yapısı yok deyıp gecıstırmıstı sımdı takılı gelebılıyor..acaba sonradan free doom kıtı gıbı bısı alsak araca uygulayabılırlermi..

captkocabas
12/03/2009, 08:15
slm kitle beraber takılabiliyor bir arkadaşım taktırdı bugün servise uğrayacağım olmadı sorarım

TunFeB
12/03/2009, 08:52
arkadaşlar blue&me kiti ne işlev götüyor tam olarak?

captkocabas
12/03/2009, 11:11
blue&me ile telefon görüsmelerinizi yapabiliyor mesajların sesli okunmasını sağlayabiliyor ve torpidoya yerleştirilen usb giriş ile usb bellekleri ve mp3 çalarları bağlayarak içerisindeki müzikleri dinleye biliyorsunuz

anvil
12/03/2009, 12:23
Konular birleştirilmiştir

HugemaN
28/03/2009, 22:21
su anda kullandığım kiralık linea da bu özellik mevcut. Sürekli telefonla konusuyorsanız inanılmaz güzel bir özellik....

TunFeB
29/03/2009, 11:07
Bu blue&me için hiç fiyat alan oldu mu arkadaşlar?

Buremir
29/03/2009, 20:46
yalnız merak ediyorum acaba kaç kişi mesaj okuma fonksiyonunu kullanabiliyor

bizim gp lere de takılır ama kumanda düğmeleri ve tesisat ta eklemeler yapılmalı sanıyorum burda en zor iş tesisatı düzenlemekte yoksa geri kalan düğmeler ve blue&me kutusu o kadar.

HugemaN
29/03/2009, 21:32
suanda 860 tl

makeles
31/03/2009, 12:17
yuh be 860tl.. fiat aksesuarlarda ve extralarda kazık atmaya bayılıyor.. pedal setine 250tl ayaka dayamaya 110tl demişlerdi.. 860 lira verileceğine üstüne biraz daha eklenip lcd ekranlı dvd player alınır..

okinen_26
19/04/2009, 11:21
media marketlerde satılıyor 200 ytl :) alıp takın cokta basıt kendınde dugmesı var zaten onun onuda ıyı bı yere ılıstırdınızmı ıslem tamam 1 adet kulaklık gırısı bır adet usb gırısı var teyp baglanıcak aparatları var

xcruelx
19/04/2009, 21:06
Onunla ilgili şemalar bende vardı, aşağıya bir tanesini ekliyorum. Zamanında birkaç kişi pek heveslenmiştik ama işin astarı yüzünden pahalıya çıkıyor. Ekstra modüller vs. gerekiyor. Ayrıca bunu uygulayacak servis de lazım, sonuçta bilmedikleri birşey.

350 YTL.ye son model Pioneer USB'li mp3 çalar alsanız, çok daha ucuza çok daha iyi bir müzik sisteminiz olur.

https://img207.imageshack.us/img207/6238/tempschprintlargebg4.jpg

Belki biraz konu dışı olacak ama bendede sony nin mp3 lü usb li güzel bir sistemi var. Ama yeni gelicek arabama taktırsammı kısmını düşünüyorum. MEvcut sistemde mp3 lü tek sıkıntı usb olmaması. Bir çok kişi mevcut radyo müzik sistemin sonradan taktırılına göre daha iyi olacagı değiştirmenin ses kalitesi olarakta görünüm olarak orjinalin yerini alamayacağını söylüyorlar. Sizin fikriniz nedir. Sırf değiştirmemek için blue me düşünüyorum yoksa telefon kısmını düşündüğümden değil.

OzzY
19/04/2009, 21:09
ozaman ben olsam usb yerine aux kullanırdım kullanım biraz daha zahmentli ama maliyet ve uygulama açısından çok daha pratik.

xcruelx
19/04/2009, 23:32
ozaman ben olsam usb yerine aux kullanırdım kullanım biraz daha zahmentli ama maliyet ve uygulama açısından çok daha pratik.
GP nin mevcut radio sunda aux varmı?

OzzY
20/04/2009, 01:21
cd tuşuna 2 kere bastığınızda AUX yazıyosa var :)
eğer var ise sadece ara kabloya ihtiyacınız var.

fiat bazı şeyleri çok sık değiştirdiği için net bişey söylemek mümkün değil.