PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima Açıkken Egzoz'dan Kara Duman

zafer murat
08/06/2011, 14:18
Arkadaşlar mrb bir kaç zamandır dikkan ediyorum özellike geri geri giderken klima açıkken aynadan bakıyorum araçdan siyah duman atıyor egzozdan bu normalmidir. ?

USTA
08/06/2011, 14:26
Motor zorlanıyor anlaşılan...

zafer murat
19/06/2011, 12:47
özellikle klima açıkken geri giderken yapıyor gaza basarken biraz titremede yapıyor araç zorlanıyor gibi ama evvelden böyle değildi klima kapalı iken problem yok.

tayfux
19/06/2011, 14:26
motorun zorlandığını düşünmüyorum turboda bir sıkıntı olabilir baktırmanızda fayda var..

asil
19/06/2011, 21:43
egr valfinde problem olabilir...

aktas24
29/07/2012, 06:47
arkadaşlar bu durum benim aracımdada var ama yanlış anlaşılan bi durum var araçta klima kapalıyken bu duman atma olayı fazla olmuyor klimayı açınca özellikle yanaşırken yavaş devirde oluyor ama ben bunun klima kasnağında bir problem var olduğunu düşünüyorum düşük devirlerde yani 1. ve2. viteslede aracı kaldırma pozüsyonunda aracın klima kasnağının zorlandığı ve titreme yaptığı apaçık belli oluyor kasnak bilyesi değiştiğinde bu zorlanmanın ortadan kalkacağını düşünüyorum.

M@GIC
29/07/2012, 10:18
klima devredeyken motor kasılıyor. sıcaktan birim havaya düşün oksijen azıldığı için ecu otomatik daha fazla yakıt gönderiyor.
hareket edilmediği ya da geri gidilirken bu durum fark ediliyor. Yinede aracı ustaya göstermenizde fayda var.
Yakıt pompası ya da enjektör ayarlanması gerekli olabilir.