PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taş Ezikleri, boya matlaşması yardım!

imdesign
07/06/2011, 12:49
Merhaba beyler;

Önce özür ile başlayayım sözlerime:) uzun süredir takip edemiyordum,

Başlıkta da belirttiğim gibi konu ile tecrübeli arkadaşlardan bilgi almam gerekiyor.

Kaputta bariz şekillerde taş eziği, sağ kapıda 3 adet taş göçüğü 5mm+,

aracın genelinde ama özellikle tamponlarda matlaşma solma meydana geldi

bütün bu sorunlarıma cevap olacak arkadaşlarımı dinliyorum, saygılar teşekkürler

emrahcelik
07/06/2011, 12:53
Biraz Klasik Olucak Ama Pasta Cila Yaptır veya İyibir Markada Boya Koruma Yaptır..Bunlara Rağmen Halen Gözüne İyi Gelmiyorsa Boyatıcaksın Aracını...

imdesign
07/06/2011, 12:54
Biraz Klasik Olucak Ama Pasta Cila Yaptır veya İyibir Markada Boya Koruma Yaptır..Bunlara Rağmen Halen Gözüne İyi Gelmiyorsa Boyatıcaksın Aracını...

Teşekkür ederim emrah ancak göçükler için nasıl birşey yapabiliriz?

xnode
07/06/2011, 12:56
Bende de birkaç küçük taş eziği var, sol kapıda & ön kaputta ve görüntü beni rahatsız ediyor, bunları hesaplı bir biçimde düzelttirmenin yolu nedir ?

takres
07/06/2011, 13:13
egzotiklerin çoğunda tamponlarda matlaşma var...

acRep
07/06/2011, 13:14
Ben o taş izlerini bi türlü istediğim gibi gideremediğimden boyattım biliyorum satarken sıkıntı olacak ama zaten ben aracımın satış başlıgına BOYA TAKINTISI OLAN BAKMASIN diye bi başlık düşünüyorum :D çünkü her gözüme batan ufak tefek yeri (belkide ücret ödemediğimden) lokal boya yaptırdım :) Bencede en kesin çözüm boyatmak olacak..

imdesign
07/06/2011, 14:09
teşekkür ederim arkadaşlar ancak göçükler ile ilgili verebileceğiniz öneri varmı

ykaya1983
07/06/2011, 14:51
Göçükleri autokıng boyamadan çekmeyle düzeltmiyor mu?

Du Hast
07/06/2011, 16:32
ufak göçükleri kafaya takmayın. benim ön tamponda da baya taş izi var kaskoyu yenileyince boyatacam tamponu.

kadir07
07/06/2011, 17:39
benim aracımda da aynı problem var birmotla görüştüm yarın aracımı servise bırakacam ve orada inceleyecekler eğer boyadan kaynaklanıyorsa solan yerleri ücretsiz boyayacaklar zaten ilk gittiğimdede fotoğrafları çekip fabrikaya göndermişlerdi.bence sende bi yetkili servise götür aracını zaten formdaki arkadaşlar bazıları ücretsiz boyatmışlar araçların plastik aksamlarını serviste..

imdesign
07/06/2011, 21:59
Hepinize teşekkürler arkadaşlar, ancak garantim uzun süre önce bitti.

En mantıklısı autoking gibi görünüyor kasko şirketim karşılarsa o şekilde yapmayı

düşünüyorum ama malum autoking hakkında klişe olmuş ön yargılar var bu konu

ile ilgili sorun çıkarırlarmı?

kadir07
08/06/2011, 09:29
Hepinize teşekkürler arkadaşlar, ancak garantim uzun süre önce bitti.

En mantıklısı autoking gibi görünüyor kasko şirketim karşılarsa o şekilde yapmayı

düşünüyorum ama malum autoking hakkında klişe olmuş ön yargılar var bu konu

ile ilgili sorun çıkarırlarmı? garantinin bitmesi önemli değil tampon kapı kolları ve aynalarımda renk solmaları vardı aracım 2007 model egzotik kırmızı renkte garntiside bitmişti zaten serviste geçen hafta fotoğraflarını çekip fiata göndermişlerdi dün servisten aradılar problemli yerleri ücretsiz boyayacaklarını söyledilier onlardan haber bekkiyorum...