PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü Bitmesi ve Beyin Sıfırlama

The End
03/06/2011, 10:51
Arkadaşlar bu sabah işe gitmek için aracıma bindim ve marşa bastım arabda tık yok. 2008 model puntomun aküsü bitmiş. Neyse gittik 45A olan aküyü sıfır 60A akü taktırdık. Bu seferde araçta teyip çalışmıyor airbagler devre dışı görünüyormuş beyin sıfırlanmış şuan araç serviste. Akü bu kadar çabuk bitermi arkadaşlar birde beyin sıfırlamam olayı doğrumudur acaba?

rational
03/06/2011, 10:58
aynı şey ile dün akşam ben karşılaştım , 2008 benim aracım da ... akü değişti, yol bilg.meü-esc tuşlarından ayarladım airbagleri falan.... bu arada aküyü servisten kaça ve kaç yıl garantili olarak aldınız...

barisunye
03/06/2011, 11:31
bu akuler boyle bır andamı bıtıyor...zayıflama yada bıtme belırtısı olmuyormu?benımkıde 2008:)

The End
03/06/2011, 12:16
Erkan Bey aküyü İNCİ marka 60A'lık aldım 2 yıl garantili, yerinde montaj dahil 120Tl / 2 taksit. Ancak merak ettiğim şey menu/esc tuşlarından nasıl ayarladınız biz servise götürdük orda cihaza bağlanıp bütün ayarları bastan yapıldı. Neyseki servis bundan ücret almadı :)

rational
03/06/2011, 12:33
yol bilgisayarındaki bilgiler, sıfırlandı ki onlar önemli değil.menü- esc de BAG P diye birşey var onu on konumuna getirip conf. yes denince oluyor diye biliyorum .benim teypte bir sıkıntı olmadı... başka bir şey falan da mı yapılıyor bilmiyorum ama ... Bu arada ben pahalı almışım sanırım (165/7 ) ...

rational
03/06/2011, 12:37
bu akuler boyle bır andamı bıtıyor...zayıflama yada bıtme belırtısı olmuyormu?benımkıde 2008:)
hiçbir belirti vermedi, araç çalıştı hareket ettim, teyp bir açılıp bir kapanmaya başladı , gösterge panelindeki uyarı ikazlar yanıp sönmeye başladı , araç çalışmadı zaten ve sonrasında yenisi takıldı...

clax22
03/06/2011, 12:48
arkadasımın 2008 tjetide aynı problemden aku deiştirdi 2008 modellerin akulerınde bir sıkıntımı var acaba forumdada genelde 2008 lerde aku problemi okumustum daha oncelerde

The End
03/06/2011, 13:09
2 buçuk senede akünün bitmesi ilginç. Hiçbir uyarıda vermedi araç. Erkan bey sizdemi inci aldınız o fiyata? Ben pek karıştırmıyorum menu/esc tarafını bana biraz karışık geldi

SinanGS
05/06/2011, 11:07
Cuma akşamı aynı şey arkadaşın başına geldi. Araç 2008 38binde. Benim araçta 2006 40binde benimde değişmiş sanırım daha önceden.

saki
05/06/2011, 18:46
yaa bende benim aracın teypini sıfırlamak için aküyü sökecektim ama böyle sorun varsa kalsın benim teype ne yaptıysam bilmiyorum ama on off tuşu çalışmıyo kontaka basınca otomatık acılıyooooo

rational
06/06/2011, 01:35
2 buçuk senede akünün bitmesi ilginç. Hiçbir uyarıda vermedi araç. Erkan bey sizdemi inci aldınız o fiyata? Ben pek karıştırmıyorum menu/esc tarafını bana biraz karışık geldi
evet üzerinde fiat yazıyor ama kenarında imalatçı firma inci yazmakta...

GP COSKUN
06/06/2011, 01:39
akünün de ömrünün uzun olması için yapılacak şeyler var
siz akünüzün suyunu kontrol etmezseniz akü susuz kalırsa ömrü azalır
ayrıca araca sonradan bağlanılan anfi gibi yüksek akım çeken ışıklandırma ses sistemi gibi donanımlar akünün ömrünü azaltır
yada araç çalışmıyor iken elektrikli aksamları kullanmak akünün durduk yerde şarzını bitirmekte akünün baş düşmandır

clax22
06/06/2011, 09:51
yaa bende benim aracın teypini sıfırlamak için aküyü sökecektim ama böyle sorun varsa kalsın benim teype ne yaptıysam bilmiyorum ama on off tuşu çalışmıyo kontaka basınca otomatık acılıyooooo

teybi sıfırlama için menuye basın assagı yukarı tuslarıyla restore default yes secin teyp fabrika ayarlarına donecektir

acy
06/06/2011, 10:16
malesef akünün nerde ne zman biteceği konusunda hiç bi araçta uyarı yok arkadaşlar geçen yıl 2006 da alınan 2007 model c4 ile arkadaşlar antalyadan tatilden mersine dönerken benzinciye giriyolar motorin alıyolar bi daha araç çalışmıyor günlerden cumartesi ve en yakın servis alanya da hep beraber çoluk çocuk çekicinin üzerinde alanya da ki servisse gidiyolar ve 180 tl akü takılıyor sabah 9 da başlayan yolculuk servisten 16:00 de çıkılmasıyla devam ediyor varın siz düşünün bu halii ondan servise her gidişte mutlaka baktırmak lazım bence...

tayfux
06/06/2011, 10:40
geçmiş olsun benim aküyü 2-3 ay önce değiştirmiştim bende fiat marka aldım 148 lira mı ne öle bişe 150 ytl de sen ona 5 taksit..akü bir anda bitmemesi lazım eğer bir anda bitiyorsa biyerlerde kaçak var demektir..özellikle ses sistemli araçlarda amfi açık kalıyorsa o çok fena aküyü yiyor..

The End
07/06/2011, 14:11
teybi sıfırlama için menuye basın assagı yukarı tuslarıyla restore default yes secin teyp fabrika ayarlarına donecektir
Teybi sıfırlamak i.çin akünün kutup başlarını sökmek yerine nuri bey'in dediği gibi bende teyp üzerinden sıfırladım teybi

Du Hast
07/06/2011, 16:44
malesef akünün nerde ne zman biteceği konusunda hiç bi araçta uyarı yok arkadaşlar geçen yıl 2006 da alınan 2007 model c4 ile arkadaşlar antalyadan tatilden mersine dönerken benzinciye giriyolar motorin alıyolar bi daha araç çalışmıyor günlerden cumartesi ve en yakın servis alanya da hep beraber çoluk çocuk çekicinin üzerinde alanya da ki servisse gidiyolar ve 180 tl akü takılıyor sabah 9 da başlayan yolculuk servisten 16:00 de çıkılmasıyla devam ediyor varın siz düşünün bu halii ondan servise her gidişte mutlaka baktırmak lazım bence...
ben olsam vurdururdum bir şekilde ya da takviye, uzun yolda kalmak çok sıkıntı hele akü yüzünden. zaten uzun yolda arabayı stop etmeden eve kadar gidilecek :)

tayfux
07/06/2011, 18:12
ben olsam vurdururdum bir şekilde ya da takviye, uzun yolda kalmak çok sıkıntı hele akü yüzünden. zaten uzun yolda arabayı stop etmeden eve kadar gidilecek :)
can vurdurma çok zararlı özellikle beyinli araçlarda..

denizci5757
07/06/2011, 20:20
Benimde 2008 model puntomun aküsü 60000 de bitti