PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 Aylık Fiorino Başıma Gelenler

zafer murat
31/05/2011, 21:57
Arkadaşlar mrb 3 ay evvel almış olduğum sıfır Fiat Fiorino emotion 2011 model aracımda özellikle kaporta ve iç tirim döşeme aksamlarında problemlerler yaşamaktayım
1-Sağ sürgü kapı ses yapıyor diye servise başvurdum kapı dibine sünger yerleştirdiler servisten çıktım bulunduğum ilçeye geldim yine ses başladı kapıyı her açışımda servisin yerleştirmiş olduğu sünger düşüp duruyor.
2-Serviste testte çıktığımızda benim o sesi fazla önemsemediğim fakat ustanın dikkatini çeken tavandaki seslerdi Bunun içinde bakıma geldiğim zaman Komple tavan sökülüp Sünger takviyesi yapılıcağını belirtti.
3-Ön Yolcu koltuğu sesi;Yolcuğunda biri oturmasın stabelize bir zemine girince koltuk ses yapmakta ve buna baktıklarında yine bakıma geldiğim zaman mekanizmanın hatalı olduğu değiştiriceklerini belirttiler.

3 aylık sıfır araçta böyle problemler yaşayan arkadaşlar oldumu.Şimdi soruyorum,Sanki dersinizki 3 aylık değil 15-20 senelik arabayı kullanıyorum.

tayfux
31/05/2011, 22:33
bazen oluyor işte adama sıfır araba aldığına pişman ediyorlar..ama aracınızda garanti varken servisi bırakmayın hepsini yaptırın derim ben..

trakya_
31/05/2011, 22:46
şansızlıkk

TORnADO
31/05/2011, 23:01
Zafer kardeşim daha önceki Fiorino'da sorun yoktu sanırım bu kadar.Ben memnunum bir yıl 75 bg kullandım biliyorsun,altı aydır da 95 bg kullanıyorum,ses filan yok bende.

zafer murat
31/05/2011, 23:03
Zafer kardeşim daha önceki Fiorino'da sorun yoktu sanırım bu kadar.Ben memnunum bir yıl 75 bg kullandım biliyorsun,altı aydır da 95 bg kullanıyorum,ses filan yok bende.

Yakıt problemi vardı neyseki bunda o sorun yok allah şükür ama dediğim gibi iç trim mazemeleri sorunlu şuanda.Yarın aracı aldığım bayi ile görüşceğim çanakkale miller oto ile durumu anlatıcağım bakalım ne diyecekler 1 ay beklemiştik birde bu aracı tavanında sünger bile çekmemişler üretim sırasında arkadaşında dediği gibi şansızım bu araba konusunda ilk aracım Fiat Uno idi hafta 2-3 günü sanayiye muhakak uğratırdı sağolsun :)

takres
31/05/2011, 23:07
umarım bir an önce çözülür...

skystar37
31/05/2011, 23:29
Çözülmez fiatın sorunları üretim bandından nasıl çıkıyor bu araçlar anlamak mümkün değil... Üretim bandından aracın eksik üretim olarak kusurlu çıktığına dair bence tüketici hakem heyeti ile görüşüp tutanak tutturun daha sonra da araç üzerindeki eksiklikler ve hatalar ile ilgili olarak "ayıplı mal indirimi" talep edin. Servis tüm sorunlarınızı garanti dahilinde düzeltmek zorunda ama eksik olarak üretildiyse bu ürün ayıplı mal ve indirim talep etmek hakkınız.

Fiat ürettiği araçlar yüzünden biz tüketiciler tarafından mahkemelere verilmedikçe hakkımız aranmaya kalktığında kalkıp fiat tarafından verilen yok servis indirimi yok hediye falan derken paçayı her seferinde ucuz yoldan kurtarıyor ama dediğim suç hata bizde.

Sizinde sorunlarınız bir an önce çözülür Zafer bey..

zafer murat
01/06/2011, 12:47
Aracı almış olduğum bayiyi aradım ve durumu anlattım.İlk defa başlarına geldiğini çok şaşırdıklarını belirttiler bana 444 22 55 numaralı müşteri hizmetlerimi aramamı ve tofaşa durumu şikayet etmemi talep edip durumu bizimle paylaşmanızı istiyoruz dediler.

sakinkaradas
01/06/2011, 16:47
aslında sorun birazda bizde hani sıfır araba alıyoruzya ses çıksında kabahat bulalım diye bekliyoruz.örnek kendim:D

tayfux
01/06/2011, 16:54
aslında sorun birazda bizde hani sıfır araba alıyoruzya ses çıksında kabahat bulalım diye bekliyoruz.örnek kendim:D
hocam ses falan tamam da adamın tavan süngerini çekmemişler yahu..

sakinkaradas
01/06/2011, 17:10
çok bilmişlik olarak görmeyin ama tavanın içinde zaten sünger olmaz.bu bütün markalar için geçerli.onlar ses yapan yerlere sesi kesmesi için sünger takviyesinden bahsediyorlar.

pilotender
01/06/2011, 23:27
Valla 2011 model 75 bg Fiorino aracımı geçen Eylül ayının sonunda almıştım. Yani 8 ay oldu alalı ve çok şükür hiçbir yerinden bir ses filan gelmiyor. İlk günkü gibi rahat diyebilirim. sizinki tamamen şanssızlık olsa gerek....

Romeo_er2
01/06/2011, 23:31
fiat=skandallar :D

jacoben
02/06/2011, 15:20
arkadaşlar son 5 aylık üretim raporunu görmeniz gerekir, 3 vardiya ve dur durak bilmeden cumartesi pazar çalışma var, ne otomobil yetiştirebiliyorlar ne hafif ticari, bu kadar yoğun bir çalışma temposunda yapılan hatalar bence normal, önemli olan aracın motor, yürüyen ve kaporta aksamında düzeltilemeyecek bir hata olmaması, trim sesleri bir vidanın torklama hatasındaki bir civatanın yeniden torklanarak sıkılmasıyla giderilebilir, hatalar bunlar olsun yeter ki, aldığınız aracı geçen sene ben 27000 tl ye satıyordum, ve araç vardı şu an aracın fiyatı 30000 tl fakat araç yok...! umarım anlatabilmişimdir...!

uraaal
03/06/2011, 11:04
fiorino tofas üretimi degilmi bas git bursaya boyle boyle de nedir bu durum varsa bir sıkıntı cozsunler yani :D