PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arka tweeter yerleri

emrgnc
30/05/2011, 23:07
bugün sol arka kapı döşemesini söküp ne var ne yok bi bakıyım dedim. sökmüşkende götürdüm bi teypçiye dedim müdür bunların tweeter yerleri kapalı burdan ses almak istiyorum ben nasıl yaparız ederiz dedim. oda sağolsun içimi kararttı yolladı beni. içe bakan delikli plastikle arkasında kalan plastik arasında boşluk olmadığı için bişey yapılamicağını söyledi. en ufak işlemde içte kalan taraf zarar görür, hoşaf edersin dedi.
ben arkaya 16 lık (öndeki) orjinal hoparlör ya da kompenant koymayı düşünüyodum (tabi kompenant olursa ön tarafta aynısından ister, amfide ister). bazı üyeler oralara orjinal çözümler bulmuşlardı delmişlerdi falan. şimdi sizden ricam bana öyle bişey önerinki oraya tweeter koyup görüntüyü bozmayım. çiçek gibi çalsın orda. (arkadan fönle eritip kenarından t bıçağıyla kesmek geldi aklımdan ama riskli :g0000000: )
vakit ayırıp okuyan cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim

acRep
30/05/2011, 23:11
Bu konu bana da yardımcı olucak gibi arka kapılara Mid takımı bağlamak istiyorum ben de aynı sorundan muzdaripim..

OzzY
31/05/2011, 01:27
bu konuda pek bilgim olduğu söylenemez ancak benim aldığım hoparlörün üzerinde var
JBL - Product Support - GTO6538 (https://www.jbl.com/EN-US/Products/Pages/ProductSupportDetails.aspx?PID=GTO6538)
bu şekilde bi ürün çözüm olabilir.

siyahinci83
31/05/2011, 01:35
benim eski g.p de arka tweter yerlerini en ince uçlu matkapla delerek açmıştık baya bir zamanımızı almıştı ancak sonuç çok güzeldi

mmtkara
31/05/2011, 01:55
illa tweeter koycam diyosan arkadaşın dediği gibi en ince matkapla delebilirsin yada sadece önlere mid takımı koy arkalar orjinal kalsın teyipten ince bi ayar arkaları biraz kıs hiç bi sorun olmuyor ben şahsen böyle yaptım gayet sağlıklı...

gurcan45
31/05/2011, 05:16
benım arkalarda component bı aparat sayesınde tweeter ı bass ıle aynı yere sabıtledık.Sorunu oyle cozduk delerken deforme etme riskınızde her zaman var

emrgnc
31/05/2011, 18:26
bu konuda pek bilgim olduğu söylenemez ancak benim aldığım hoparlörün üzerinde var
JBL - Product Support - GTO6538 (https://www.jbl.com/EN-US/Products/Pages/ProductSupportDetails.aspx?PID=GTO6538)
bu şekilde bi ürün çözüm olabilir.
peki ozan ses nasıl? yani tweeter altta kaldığı için ah şöyle olssaydı daha güzel dinlerdim dedirtiyomu?

emrgnc
31/05/2011, 18:27
benim eski g.p de arka tweter yerlerini en ince uçlu matkapla delerek açmıştık baya bir zamanımızı almıştı ancak sonuç çok güzeldi

ince uç aramaya başlıyorum o zaman :siritma: zedelenme vs oldumu görünen tarafta

OzzY
31/05/2011, 20:13
peki ozan ses nasıl? yani tweeter altta kaldığı için ah şöyle olssaydı daha güzel dinlerdim dedirtiyomu?
ses şuan iyi ama eskiden ne kadar farklı bilmiyorum :) başlarda çok farklı geliyodu ama psikolojik sanırım
altta üstte olması ne değiştirir bilmiyorum arada benim fark edebileceğim bi fark yoktur bence.

emrgnc
01/06/2011, 23:28
ses şuan iyi ama eskiden ne kadar farklı bilmiyorum :) başlarda çok farklı geliyodu ama psikolojik sanırım
altta üstte olması ne değiştirir bilmiyorum arada benim fark edebileceğim bi fark yoktur bence.
peki teybin kaldırmasında herhangi bi problem oluyo mu? en son çare öyle yapıcam çünkü o yüzden soruyorum ya kusura bakma :)