PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Çalıştırmada Benzin Kokusu

barisunye
27/05/2011, 18:36
aracımı soğukken ılk çalıştırmada aracın içine benzın kokusu gelıyor..sonra hareket edınce gecıyor...bunu bugun 2 defa yaptı...kısa surelı durup tekrar çalıstırmada koku olmuyor..anladıgım sadece motor sogukken yapıyor olması

zaten bozuk yollarda dıreksıyon ıcınden gelen tıkırtıya(bu tıkırtı da sankı artmaya baslıyor gunden gune) uyuz oluyordum birde bu çıktı:)punto benım 4. aracım ama erken soğutmaya başladı kendını benden.....:)

asukasan
27/05/2011, 19:06
merhaba, önemli bir sorun olabilme ihtimaline karşın yetkili veya özel bir serviste yakıt besleme hortumlarını kontrol ettirmenizde fayda var, aracınızın yaşı 4 - 5 yaşındaysa hortumlarda deformasyon veya çatlama olmuş olabilir. mutlaka kontrol ettirin.

GP COSKUN
27/05/2011, 19:31
barış ilk çalıştırmada motor zengin karışımla çalışır bu nedenle eksozdan çiğ yakıt yani yanmamış yakıt atar buda benzin kokusuna neden olur
ancak bunun içeri gelmesinin nedenini bulmak lazım
eksoz sisteminde kaçak manifoldta kaçak susturuculardan birinde kaçak nedeniyle kalorifer sisteminden içeri geldiğini tahmin ediyorum

barisunye
27/05/2011, 20:19
teşekkurler cvp için....burdada yetkılı servıs yok hem dıreksıyon hemde bu elletmeyeyım dıyorum punto konsuunda ehıl olmayan kısılere....1 ay sonra tatıl baslangıcında lpg taktırmak ıcın yetkılı servıse gırcem ozaman bunlarada baktırcaz artık...direksiyondakı tıkırtı bana ne cıkartabılır tahmını olan varmı..fıyat vs konsuunda....cıty sorunu değil kanımca zaten...bu sadece bozuk taş parke yollarda ozellıkle dıreksıyon ıcınden tıkırtı mı şangırtımı dıyeyım otarz ses gelıyor.....bazen muzıgı acıp duymazdan gelıyorum:)bazen muzıgı kapatıp onu dınlıyorum.........

asukasan
27/05/2011, 20:27
direksiyondan gelen ses direksiyon kutusundan gelebilir, kutu içerisinde boşluk olabilir bu nedenle, rot balans yapan bir yerde de ön takım kontrolü yaptırabilirsiniz.

byspayn
27/05/2011, 22:51
bizdede geliyor bazen ama ilk çalıştırmada yaptığı için hiç önemsemedim. malum jikle devrede olunca bi de motor soğuk çiğ atma dediğimiz olay gerçekleşiyor. Ama motor sıcakken hiç koku yapmadı ki sanırım sıcakken sizde de olmamış...

halils2
28/05/2011, 01:20
barış ilk çalıştırmada motor zengin karışımla çalışır bu nedenle eksozdan çiğ yakıt yani yanmamış yakıt atar buda benzin kokusuna neden olur
ancak bunun içeri gelmesinin nedenini bulmak lazım
eksoz sisteminde kaçak manifoldta kaçak susturuculardan birinde kaçak nedeniyle kalorifer sisteminden içeri geldiğini tahmin ediyorum
sana katılıyorum coşkun abi benim aracın manifolt contası patlakmış alırken söylemişlerdi. aracı çalıştırırken havalandırma fanı açıksa çalıştıktan bi kaç saniye içinde içeri koku alıyo kapalıysa almıyo contayı değiştircem ama iş güzarlık işte bakalım iyice ses yaparsa artık :)