PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri Vitese Alırken Gelen GIrçç Sesi

smlzr
27/05/2011, 12:30
merhabalar

her zaman olmasa da aracımı bazen geri vitese attığımda herkesin işitebileceği şekilde ğırrçç diye kuvvetli bir ses geliyor,

araç dururken vitesi geriden tekrar boşa alıyorum 4' e atıyorum sonra boşa sonra tekrar geri vitese attığımda ses kesiliyor.

sinir bozucu bir durum, ara ara karşılaşıyorum ....

krm1983
27/05/2011, 12:34
geri viteste senkromeç olmadığından araç tam durmadan atıldığında yapıyor.Kitapçıkta da 2 saniye beklenip öyle geri vitese geçirilmesi tavsiye ediliyor.

smlzr
27/05/2011, 12:36
geri viteste senkromeç olmadığından araç tam durmadan atıldığında yapıyor.Kitapçıkta da 2 saniye beklenip öyle geri vitese geçirilmesi tavsiye ediliyor.

bu senkromeç olayını araştırmam lazım sizinde başınıza geldimi aynı durum??

krm1983
27/05/2011, 13:11
Her araçta olan bir durum.Tam durmazsanız her araçta olur.
Tam durmadan geriye atarsam oluyor bazen

onderbaki
27/05/2011, 14:15

takres
27/05/2011, 14:15
çok nadir de olsa bende de var...

GünahsizSeytan
27/05/2011, 14:23
Onun kesin çözümü arac duruk halde Rolantideyken vites atmak . yüksek viteslerden geriye biraz hızlı cekince yapıyo deviri 0.8 e getirmek lazım..

xnode
27/05/2011, 22:02
Dururken, aracınızı farklı bir vitese atın (1 veya 2 vs.) sonra geri vitese takın. Bir de debriyaja doğru bir biçimde bastığınıza emin olun, insan gün içinde debriyaja basmaya alıştığından çoğu kez kurtarır diyerek yarım basıyor. Saygılar.

PuntoMan
28/05/2011, 15:03
merhabalar

her zaman olmasa da aracımı bazen geri vitese attığımda herkesin işitebileceği şekilde ğırrçç diye kuvvetli bir ses geliyor,

araç dururken vitesi geriden tekrar boşa alıyorum 4' e atıyorum sonra boşa sonra tekrar geri vitese attığımda ses kesiliyor.

sinir bozucu bir durum, ara ara karşılaşıyorum ....

Arkadaslar bu konu hakkinda son 1 haftadir acilan 2. konu ve genel itibariyle de defalarca acilip cevaplanmis bir konu. Lutfen konu acmadan evvel forumda arama yapalim! Bu konudaki hassasiyet icin tesekkurler.

Onur.t-Jet
28/05/2011, 21:13
bende de oluyor ama debriyaja dibine kadar basıp yaparsam olmuyor yada vitesi 1e atıp sonra geriye alıyorum olmuyor. eski aracım corsada yapıyodu. 2006puntomda yapıyodu. şuan 2008 t jette yapıyor her arabamda oldu kader :)

tnrsrc
29/05/2011, 16:18
... Bir de debriyaja doğru bir biçimde bastığınıza emin olun, insan gün içinde debriyaja basmaya alıştığından çoğu kez kurtarır diyerek yarım basıyor....

Evet bir de debriyaja tam köküne kadar basmak gerekiyor. Az bastığımda bende de oluyor...

yolcu27
29/05/2011, 16:24
bende de aynı sorun oluyor eski aracımız megane dada abimin aracı astradada bu tamamiyle debyaja tam olarak basamamaktan kaynaklanıyor bence.
otobüs muavini olarak çalışan birinden duymuştum. 1. vites ve geri vitesin dişlilerinin zarar görmemesi için ilk olarak 2 ye atın sonra 1 veya geriye atın demişti bana. ama alışamadım hala 1 yıldır aynen atıyorum 1 e:D

tensinorone
31/05/2011, 15:32
benim aracımda da bu sıkıntı oluyor servise sordum 3. vitese atıp sonra deneyin olur dediler. doğrusu tatmin etmedi çünkü benim başıma park halindeykende birkaç kez geldi. tam durmamakla alakası yok diye d üşünüyorum..