PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabayı stop ettiğimde oluşan sallantı.

tensinorone
22/05/2011, 16:41
merhabalar.
Aracım 2011 punto evo active. abartıyormuyum bilmiyorum ama arabayı stop ettiğimde araba sallanıyor. çok şiddetli bir sallantı değil ancak araba olduğu yerde haifçe yaylanıyor servise sordum normal dediler ama nedense ben tatmin olmadım. dizel araç biraz sarsıntılı duruyor bunu biliyorum ama benim anacım olduğu yerde yaylanıyor görüşlerinizi bekilyor.
ilginize şimdiden teşekür ederim.

takres
22/05/2011, 17:28
tüm dizel araçlarda bu var sanırım...

cemal arslan
22/05/2011, 17:33
birazda yakıt ile alakalı...

aldığınız yakıtı değiştirin

tayfux
22/05/2011, 17:45
tüm dizel araçlarda bu var sanırım...
yok serhat ben öyle düşünmüyorum meganelerde falan arabayı stop ettirince titreme yok wv lerde de yok..aslında durum şu araba zaten dizel olduğu için hafif bir titreme var biz kontağı kapatınca hissediyoruz bunu ve araba titredi zannediyoruz...ama benim eski gp im activeydi ve hissedilir derecede emotion ile arasında fark var bu konuda şimdikinde hiç birşey yok active de kapatınca titremeyi bende hissediyordum ve aşağıdan biryerlerden şanzuman kısmından bir ses geliyordu..

takres
22/05/2011, 18:42
yok serhat ben öyle düşünmüyorum meganelerde falan arabayı stop ettirince titreme yok wv lerde de yok..aslında durum şu araba zaten dizel olduğu için hafif bir titreme var biz kontağı kapatınca hissediyoruz bunu ve araba titredi zannediyoruz...ama benim eski gp im activeydi ve hissedilir derecede emotion ile arasında fark var bu konuda şimdikinde hiç birşey yok active de kapatınca titremeyi bende hissediyordum ve aşağıdan biryerlerden şanzuman kısmından bir ses geliyordu..

abi şimdiye kadar gp focus 2010 a6 ve 2011 5.20d de dikkat ettim buna hepsinde de az-çok vardı. özellikle a6 aldığımız da sıfır km idi kayseriden kırşehire getirdik kontağı kapattık o an bile hissettim yani...hadi desek kullanım falan ama sıfır araçta bile oluyor...

onderbaki
22/05/2011, 18:59
Bu titreme beni korkutmustu. Sanki stop etmek istemiyormus gibi direniyor kuheylan:) dizel clio ve megan stop ederken ki sallanti bizim evodan hic farkli degil.ben takilacak birsey olmadigini dusunuyorum. Saygilar....

volkan60
22/05/2011, 19:52
bende şüphelendim bayağı sallanıyordu aracım

özel serviste arkadaşa baktırdım deneye deneye bir parçayı buldular altta bir parça var o oynuyormuş ondan dedi ve kelepçeyle sıktı kapatırken titremeyi falan tamamen kesti

tensinorone
31/05/2011, 15:27
ilginize teşekür eterim . volkan arkadaş parçanın ismi neymiş:))

skirsan
10/02/2014, 16:28
Güncel.. Bende aynı sallama olayından şikayetçiyim arkadaşlar, hazır konu varmış burada tekrar yeni bir konu açma gereği duymadım. Kontak kapattığınız da motor bir sallantı yapıyor mu, yapıyorsa nedendir, bir arıza göstergesi midir, arıza ise çözümü nedir? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler :) Bu arada araç Grande Punto 1.3 multijet Active 75 Hp..

cagataygumus86
10/02/2014, 16:33
alt motor kulağında gevşeme yada deforme varsa yapabilir arkadaşlar önemli bir parçadır motoru tutan parça

punto1414
27/02/2017, 14:13
konuyu hortlatıyorum:)varmı bu sorunu çözen.

SinanTR
27/02/2017, 18:02
diğer konuda cevap verdim