PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 sorunum var birine servis bile çare bulamadı yardım lütfen

miharbi
21/05/2011, 22:20
:S1 SORUNUM: önceden aracın içindeyken kapıları kilitleme düğmesine bastığımda arka kapılar içeriden açılmıyordu, ben kilidi açınca açılıyordu, bu çok hoşuma gidiyordu... ama 5-6 ay önce bu özellik çalışmamaya başladı, servise götürdüm, bana böyle bir özellik yok puntolarda dadi, bende daha önce kullandığımı ve şimdi çalışmadığını söyledim. ama çözüm bulamadılar.

2. SORUNUM: Bugün arabaya bindiğimde kontağı çevirdim ve sırasıyla AİRBAG, ABS, ESP hatası verdi, marşa bastığımda göstergeler söndü ve uğultu gibi bir ses geldi. tekrar denedim yine aynı. ne zamandır akümün bitebileceğini düşünüyordum, forumu biraz araştırdım Akü bittiği zaman böyle oluyormuş. sizcede aküden midir

tayfux
21/05/2011, 22:30
1. sanki bu olay bana death lock özelliğini hatırlattı Türkiye de çok nadir de olsa bazı puntolarda var..
2.bilgisayara sok aracı tanınmayan hata veriyorsa nedeni akü..

miharbi
21/05/2011, 22:33
araç hiç çalışmıyor, kontağı çevirince göstergeler çalışıyor ama termometre çalışmıyor. marşa bastığımda güç kesiliyor ve hırlama sesi gibi bir ses geliyor ve tü göstergeler gidiyor

tayfux
21/05/2011, 22:38
bence akü abi bu dediklerin elektronik bir problem ya elektrik alamıyor yada beyinde bir problem var ama dediğim gibi bence akü..ama bilgisayara bağlat dediğim gibi tanınmayan hata derse kesin aküdür..

miharbi
21/05/2011, 22:46
bence akü abi bu dediklerin elektronik bir problem ya elektrik alamıyor yada beyinde bir problem var ama dediğim gibi bence akü..ama bilgisayara bağlat dediğim gibi tanınmayan hata derse kesin aküdür..

teşekkür ederim cevabın için. bide şu kilitleme sorununu halledebilseydik

ibrahim06
21/05/2011, 22:50
Bildiğim kadarıyla kapı kilitleme yuapıldığında dışardan açılmaz içerden ise açılır. Benim puntoda öyleydi. O yüzden sağ arka kapıda çocuk kilidi kullanırdım.
2.sorun ise aküden olduğu aşikar..

miharbi
21/05/2011, 22:57
Bildiğim kadarıyla kapı kilitleme yuapıldığında dışardan açılmaz içerden ise açılır. Benim puntoda öyleydi. O yüzden sağ arka kapıda çocuk kilidi kullanırdım.
2.sorun ise aküden olduğu aşikar..

teşekkür ederim. peki aküyü şunu alsam uyumlumudur acaba Hepsiburada.com : Mutlu 12 V 60 AH Akü | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/mutlu-12-v-60-ah-aku/ProductDetails.aspx?productId=otasy-aku-mtl060&categoryId=20033792#Gorseller)

tayfux
21/05/2011, 22:59
teşekkür ederim cevabın için. bide şu kilitleme sorununu halledebilseydik
hocam dediğim gibi bir ara Türkiyeye gelen puntolarda dead lock vardı fakat sizin aracınız dynamic ben emotionlarda var biliyorum sadece belki sizin aracınızda bu zamana kadar vardı ve bozulmuş olabilir..

izoci
21/05/2011, 23:34
benim activede var dynamicte mi olmucak :D:D

ErdmG
22/05/2011, 01:25
Marş kömüründe bi problem olabilir

reddragon
22/05/2011, 12:33
Kumandadaki kapatma düğmesine ard arda iki kere basınca deathlock aktif oluyor. Benim 2011 active'mde var bu özellik. Anahtar ışığı yanıp sönüyor konsoldaki sanki alarm gibi ve kapılar içerden açılamıyor...

tayfux
22/05/2011, 12:36
hocam emin misiniz ? active de yok diye biliyorum ben tek kapattığınızda da içerdeki o ışık yanıyor..kendinizi içeri kilitleyin iki kere basın bakalım açılcak mı açılmıcak mı? bende merak ettim çünkü dediğim gibi activelerde bu özellik yok çoğu emotionda da bile yok bazılarında var..

fuatcosar
11/03/2012, 19:34
2011 evo active sahibiyim. acaba benim araçta varmıdır.

x-ray
11/03/2012, 21:03
Kumandadaki kapatma düğmesine ard arda iki kere basınca deathlock aktif oluyor. Benim 2011 active'mde var bu özellik. Anahtar ışığı yanıp sönüyor konsoldaki sanki alarm gibi ve kapılar içerden açılamıyor...
2012 evo dynamyc aracımda death lock yok. kullanıcı kitabında görmüş, denemiş ve olmadığını görmüştüm. forumda death lock ile ilgili bir başlıkta eski gp lerin çok azında olduğunu duymuştum.
sizin aracınızda olması sevindirici ve istisnai bir süpriz sanırım :D

cemal arslan
11/03/2012, 21:30
akü bitik bu kesin....yeni akü alacaksın...

diğer sorun modül yada ecu olabilir..