PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tipo 1,6 i.e bitmeyen silkeleme acil yardım :(

speedy_16
18/05/2011, 16:43
merhaba arkadaşlar arkadaşımın tipo 1,6 ie (enjeksyonlu) 98 model tiposu war aracın üzerinde atiker marka sıralı sistem lpg yaklaşık 8, 9 bin km dir lpg bulunmaktadır ewet gelelim aracın sorununa aracın şuan 79 binde araç yaklaşık 2200 d/dk ile 2500 d/dk arası gider istop edicekmiş gibi sirkelem yapıo daha yüksek devir lerde problem yok araç kalkarkende gaz yemiyor gibi oluyor ara sıra tam silkeleme anında devir saati 500 d/dk ileri geri düşüp kalkıo mesela bi 2000 bi 2500 gidip gelio silkelio araç boştayken motordan gaz 2200 d/dk ile 2500 arası sabit tutulurken titreme farkediliyor benzine alınca titreme daha azda olsa yapıor gaz da daha fazla yapıo tamirciler sorun lpg de lpg ci sorun arabada dior arkadşm için yardımlarınızı bekliorm arkadaşlar
aracın bu problemini aşmak için yapılan işlemler
1-lpg sistemini garantiden enjektor beyin ve kablo tesisatı komple değişti sadece tüpün deposu ve kafası değişmedi sorun devam etti
2-bir kaç kere kalibrasyon ayarına girdi sonuç yine değişmedi
3-subap ayarına girdi sonuç yine değişmedi
3-buji ve buji kabloları değişti ama sonuç değişmedi (şampion marka buji)
4-rolanti motoru gaz kelebeği temizlendi
5- debriyaj baskı balatası değişti

taipen71
18/05/2011, 21:37
98 1.6 ie tipo bendede vardı bende sıralı sistem taktırmıştım bir türlü verim alamamıştım sebeb olarak araçta bulunan beynin yazılımın eski olması idi,gidip sıralıyı söktürdüm ve normal tüp taktırdım bir yıl daha az sorunla karşılaşarak kullandım aracımı

asukasan
18/05/2011, 21:48
sorunun araçta olduğunu söyleyen usta doğru söylemiş olabilir, benim bölgemde devamlı çalıştığım lpg montaj servisinde bulunan tekniker usta, lpg montajı yapılacak aracın normal ateşleme sisteminin kusursuz bir şeklde çalışması gerektiğini bildirmiştir. hatta araç montaja geldiğinde eğer ateşleme sisteminde bir sorun ve çalışmasında bir düzensizlik varsa kesinlikle montaj yapmayıp, bu sorunların giderilerek montaja gelinmesi konusunda yönlendirmek yapmaktalar.

saricizmelimemetaa
18/05/2011, 23:29
aracın bobinini bi değiştirip deneseniz benim tempra vardı 4000 devirde hava filitresini tuzla buz yaptı anormal çalışma bi gaz yemesi değişiyor yada gaz kesiyor boninin sargılarından birisinin temassızlığı lpg de çok hissettirir benzinde normal gibi gözükür...

gurcan45
18/05/2011, 23:35
bende de 98 1.6 i.e vardı cok arastırdım sorun yasarsın dedıler enjecsıyon sıstemı ıle lpg sıstemı uyum saglamıyo o yuzden aracı sattırırlar dedı vs bende denemedım ve aracı sattım 0 punto aldım.Arastırırken bobınlerın yenınlenmesı sonucunda sorunun ortadan kalkacagını soylemıstır 2 montajcı fırma dıgerlerı ıse normal sıstemı sıralı olmayan sıstemı uygularsak yanı sorunsuz calısacagını oyle yaptıklarını soylemıstı bendekı bılgıler boyle tıpoyu 7 sene kullandık cokta memnundum pıyasadakı belkıde en temız tıpodu benzın yuzunden gıttı gp geldı :)

speedy_16
18/05/2011, 23:51
bizde bobindenmi die düşünüyoruz artık ama bu hızla arabanın motorunu 1 aya sıfırlayacaz aceba o danmı değiştir bundan mı değiştir die die :)

horozigo111
02/08/2015, 23:50
tipo 1,6 i.e bitmeyen silkeleme acil yardım

horozigo111
03/08/2015, 00:06
tipo 1,6 i.e bitmeyen silkeleme acil yardım demişsin arza hakkın da bilgin lazım oldu