PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tampon altı sallanan parça

Pardeleus
18/05/2011, 11:39
arkadaşlar merhaba dün bir puntom oldu bi kaç şey dikkatimi çekti sizinle paylaşmak istiyorum. acaba herkesde bu şekilde mi

1. olarak şimdi ön tampon altında sallanın 1 m lik metre şeklinde bir plastik muhafaza gibi bişey var kasislerden geçerken kasise sürtme sesini hissediyorum buna ne yapabilir.
2. olarak vitesler çok sert geçiyor acaba puntolarda bu şekilde mi .
3. olarak direksiyonu sağ sola çevirdiğimde lavobo altlarındaki tırrıklı boruları kıvırınca bir ses çıkarya onun gibi bir ses çıkıyor.
4. olarak 1. viteste ilk kalkarken fazla gaz vermiyorum vurarak kalkıyor geri viteste tam tersine kendini bir anda atıyor 1. vitestede fazla gaz vermeyince kendisini öne atması gerekmezmi.

Şimdiden teşekkürler

reddragon
18/05/2011, 12:04
Aracı ikinci el mi aldınız ? İkinci el aldıysanız bazı ayarlar gerekebilir. Direksiyon için vs..
O alttaki plastik tamponu korumak için. Kasislere çok sert girerseniz yırtabilrsiniz onu...

Pardeleus
18/05/2011, 12:05
2. el 80 binde dizel

reddragon
18/05/2011, 12:26
Ekspertiz yaptırmadınız mı alırken. Puntolarda direksiyon arızası çok olur. Ayrıca araç hor kullanılmışsa bunun bir takım yan etkileri olabilir.. Sorunlarınızı bi servise gösterin rahatsız oluyorsanız.

Pardeleus
18/05/2011, 12:39
alırken expertiz ve bi bilgisayara bağladılar sorun göstermedi

firars
18/05/2011, 16:17
direksiyon arızası çıkabilir.. kronik bir sorundur servis ücretsiz halleder...

o plastik parçayı ben geçen hafta yırtmayı başardım.. tek olarak satılmıyormuş.. tamponlada birlikte gelmiyormuş.. söktüm bıraktım bagajda duruyor.. japonla yapıştırmakla yapıştırmamak arasındayım..

ben pek anlamam ama debriyaj balatasından olabilir mi ?

Pardeleus
18/05/2011, 16:19
servis debriyaj seti yeni değişmiş bunun demişti belki diyorum ondan olabilir bugünde uzun yola çıkıcam 700 km falan yaparım inş. bi problem çıkmaz

Du Hast
19/05/2011, 15:29
2. bakmadan birşey diyemem.
3. ön amörsitör kuleleri (amörsitör takozları) zamanla yıpranıyorlar. sürüş açısından bir zararı yok sadece ses çıkartırlar. forumda amörsitör takozu diye araştırma yaparsanız değişimi hakkında fiyat ve bilgi bulabilirsiniz.
4. tam anlamamakla beraber aracı normal gaz ile kaldırdığınızda sorun yoksa, hafif gaz verip kaldırdığınızda vurma olayı normaldir.