PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forino ile ilgili tavsiye.

SpyHunter33
18/05/2011, 10:11
MErhaba arkadaşlar profilimde de görüldüğü üzere grande punto kullanıcısıyım :) ama osn zamanlarda gerek işlerim gerekse birazdaha geniş ve konforlu araç arayışım nedeniyle gözüm fiorinolara doğru kayıyor. Yaptığım işte kiralık olarak kullanabileceğim bir araç almam lazım diye düşündüğümden en mantıklı çözüm fiorino diyorum.
Şimdi sizlerden ricam, fiorino alırken neye dikkat etmeliyim motor hacmi hangisi olursa daha çok işime yarar yakıt ve performans yönünden hangi modeli uygundur combi mix combi vs bir kaç modeli var onlarında. Vergi durumu nedir, senedebir muayenesi mi var kullanırken belge gerekiyor mu ( bazı yerlerde polis durdurup taşıma yapıyorsunuz k1 belgesi sorduğuna şahit oldum :) ) kısacası fiorino iyi bir tercihmidir.

aklımdaki bir iki aracın ilanını göstereyim arkadaşlar.

Fiat Fiorino 1.3 Multijet Combi Emotion 2008 Model 21.500 TL (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-sahibniden-fiorino-bakmadan-gecme-46850129/detay/?keyword=fiorino)

Fiat Fiorino 1.3 Multijet Combi Emotion 2010 Model 22.000 TL (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-fulll-en-dolu-modeli-beyaz-fiorino-47915286/detay/?keyword=fiorino)

çift sürgülü kapı olması benim için büyük avantaj olacaktır ayrıca verebileceim max fiyat 21-22 dolaylarıdır. Fikirleriniz önemlidir saygılar :))

albuz
18/05/2011, 10:24
arkadaş sıfır ayarında araç istersen arkadaşımın aracı var on numara sana 27 olur km daha 5200 de
Fiat Fiorino 1.3 Multijet Combi Emotion 2010 Model 27.500 TL (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-fiat-sifirindan-farksiz-49263408/detay/)

SpyHunter33
18/05/2011, 12:14
Teşekkr ederim ama araç aramıyorum aradıklarım mersin içi oda fiyatları max 20-22 arası. Benim sormak istediğim yada sorduğum nasıl bir araçtır hangi modeli uygundur vergi durumu ve muayenesi nasıldır. ruhsatta ticari mi geçer yoksa hususi mi vs vs :)

Scottie
18/05/2011, 12:17
arkası biraz dar... arka koltuklar binek arabanınki gibi rahat değil... ben bir kaç kez arka koltuğunda yolculuk yaptımda..

TORnADO
18/05/2011, 12:20
Erkan kardeş,bir Fiorino kullanıcısı olarak tavsiyelerim:

Bence 95 bg Fiorino'dan şaşma,75 bg yetmeyebilir.Daha önce 75 bg kullanıyordum,sattım 95 bg aldım,iyi ki de değiştirmişim.

Konfor olarak araba sert,yumuşak değil,arkada oturanlar sıkıntı çekebilir uzun yolculuklarda ama yüklü olursa pek sıkıntı olmaz.
Yıllık vizesi var mecburen,hız sınırı 88 km tek yolda,bölünmüş yollarda 93 km olması lazım,sıkıntı olabilir radar yönünden.

95 bg Fiorino'nun ren sistemi 75 bg Fiorino'da çok daha iyi,ön disklerine bakarsan aradaki farkı görürsün.95 bg Fiorino 75 bg Fiorino'dan 75 kg daha ağır,yani 1265 kg.

75 bg kalkışlarda ve sollamalarda sıkıntı yaratabilir.
OLumlu tarafları da çok arabanın,ferahlığı,yol tutuşu gayet iyi.Görüş açısı da çok iyi,yük için de iyi bir aile arabası.Ben şu anki aracımdan memnunum.

75 bg yeter dersen al,rahat edersin.Yol sesini içeri alıyor,ben altına pütür attırdım biraz geçti ama hala var.
Donanımı çoğu otomobilden iyidir,kullanışlıdır.

Benm arabam 95 bg+power box ile 110 bg civarında,geçen bir eski passat 1.9 TDİ 130 bg benimle dalga geçmeye kalktı,abartmıyorum tam 15 km geçeceğim diye yırtıldı,virajlara bile benim girdiğim hızla giremedi,170 km hıza kadar rahatça gidiyor araba,biraz savuracak gibi olsa d aarabyı test etme fırsatı buldum,150 km hızla girdiğim viraja passat giremedi,araba hızlandıkça yapışıyor yere.Daha geçemeyecekti ama Beyşehir'i çıktım 15 km,geri döndüm,ha araba uzun düzlükte geçerdi -kısalarda imkansızdı geçmesi,benim arabanın 170 km fabrika verisi son hızı var ve ben o hıza çıktım,araba daha da gidecekti ama artık yeter dedim ya:)-adamlar arkamdan epey baktılar, o ders ona yeter. :)
Son oalrak da arka taraf dar değil,darlık sıkıntı olmaz ama dediğim gibi sarsma olayı olur biraz. Kısacası tavsiye ederim ben.

Bir de en donanımlısı emotion modelidir,ondan şaşma,başkasını alma derim ben.

SpyHunter33
18/05/2011, 12:22
Çok teşekkr ederim Fatih bey. Aydınlatıcı oldu ;)

TORnADO
18/05/2011, 12:34
Ben teşekkür ederim,aydınlatmak bizim işimiz. :)

sfkbrtn
18/05/2011, 12:38
vergisi panelvan olarak ödeniyor 697 tl
arka süspansiyonu biraz sert bozuk yollarda biraz zıplama oluyor arkada
75 hp lik motor yeterli sorun yaratmıyor ki istediğiniz fiyat aralığına da zaten 95 hp dizel alamayacağınız için tek seçenek 75hp lik mjet olacaktır benzinlileri var ancak mantıklı olacağını düşünmüyorum...

SpyHunter33
18/05/2011, 12:50
Teşekkr ederim şafak bey haklısınız. Bakabileceğim vede bulabileceğim 75lik olacaktır. Zaten kullanım alanı olarak şehir dışı düz yol ve arazi diye tabir ettiğimiz yol yapım yerleri olacağı için. Çokda sürat gibi bir sıkıntım olmayacak.

demon
18/05/2011, 17:16
Benm arabam 95 bg+power box ile 110 bg civarında,geçen bir eski passat 1.9 TDİ 130 bg benimle dalga geçmeye kalktı,abartmıyorum tam 15 km geçeceğim diye yırtıldı,virajlara bile benim girdiğim hızla giremedi,170 km hıza kadar rahatça gidiyor araba,biraz savuracak gibi olsa d aarabyı test etme fırsatı buldum,150 km hızla girdiğim viraja passat giremedi,araba hızlandıkça yapışıyor yere.Daha geçemeyecekti ama Beyşehir'i çıktım 15 km,geri döndüm,ha araba uzun düzlükte geçerdi -kısalarda imkansızdı geçmesi,benim arabanın 170 km fabrika verisi son hızı var ve ben o hıza çıktım,araba daha da gidecekti ama artık yeter dedim ya:)-adamlar arkamdan epey baktılar, o ders ona yeter. :)

Adam arabayı kullanamıyordu demekki. O arabanın fiorinonun içinden geçip yırtıp atması lazım.

akca37
18/05/2011, 17:56
Erkan kardeş,bir Fiorino kullanıcısı olarak tavsiyelerim:

Bence 95 bg Fiorino'dan şaşma,75 bg yetmeyebilir.Daha önce 75 bg kullanıyordum,sattım 95 bg aldım,iyi ki de değiştirmişim.

Konfor olarak araba sert,yumuşak değil,arkada oturanlar sıkıntı çekebilir uzun yolculuklarda ama yüklü olursa pek sıkıntı olmaz.
Yıllık vizesi var mecburen,hız sınırı 88 km tek yolda,bölünmüş yollarda 93 km olması lazım,sıkıntı olabilir radar yönünden.

95 bg Fiorino'nun ren sistemi 75 bg Fiorino'da çok daha iyi,ön disklerine bakarsan aradaki farkı görürsün.95 bg Fiorino 75 bg Fiorino'dan 75 kg daha ağır,yani 1265 kg.

75 bg kalkışlarda ve sollamalarda sıkıntı yaratabilir.
OLumlu tarafları da çok arabanın,ferahlığı,yol tutuşu gayet iyi.Görüş açısı da çok iyi,yük için de iyi bir aile arabası.Ben şu anki aracımdan memnunum.

75 bg yeter dersen al,rahat edersin.Yol sesini içeri alıyor,ben altına pütür attırdım biraz geçti ama hala var.
Donanımı çoğu otomobilden iyidir,kullanışlıdır.

Son oalrak da arka taraf dar değil,darlık sıkıntı olmaz ama dediğim gibi sarsma olayı olur biraz. Kısacası tavsiye ederim ben.

Bir de en donanımlısı emotion modelidir,ondan şaşma,başkasını alma derim ben.

Dostum iyi hoş güzel , Allah kaza bela göstermesin ama, ben size bir video linki yollayayım, ona göre virajlara hızlı girin, kaldı ki bu videodaki hız tahminimce 70- 90 arasıdır, artık siz hesap edin 150-170 leri, ve araç alacaksanız ESP olmasına özen gösterin

YouTube - ADAC: Ausweichtest: Citroën Nemo kippt (https://www.youtube.com/watch?v=gcZBNJbu3aQ)

TORnADO
18/05/2011, 18:40
Adam arabayı kullanamıyordu demekki. O arabanın fiorinonun içinden geçip yırtıp atması lazım.

Bilmiyorsan yarışmayacaksın o zaman,170 km hızla benim girdiğim viraja giremeyeceksen kardeş, yarışmayacaksın yoksa havanı alır 15 km boyunca Fiorino'yu yırtıp atmak için başka yerlerini yırtarsın...

Bir de muhtemelen arabadaki üç genç arkadaş da :" Fiorino'yu yırtar geçeriz ortadan,biraz dalga geçelim." diyerek başlamışlardır benimle yarışa.Yoksa ciddi olsalar kesin geçerlerdi. 15 km beklemezlerdi sanırım ya da Fiorino ile viraja nasıl girilir diye düşünüp görmek istemişlerdir muhtemelen o viraja girdiğim hızla takla atacağım sanmışlardır,arkamdan güleceklermiştir ama 150 km hızdan sonra 170 km ile de girince sanırım fikirleri değişmiştir. Ben o araba geçemez demedim Fiorino'yu o kadar da küçümsemene gerek yoktu yani.Ben yaşadığım bir olayı paylaştım sadece.

1265 kg Fiorino boyutlarında bir arabanın yol tutuşu için yeterli bir ağırlık,110 bg ve yaklaşık 230 tork da 1265 kg bir araç için çok küçümsenmemeli.

TORnADO
18/05/2011, 18:42
Dostum iyi hoş güzel , Allah kaza bela göstermesin ama, ben size bir video linki yollayayım, ona göre virajlara hızlı girin, kaldı ki bu videodaki hız tahminimce 70- 90 arasıdır, artık siz hesap edin 150-170 leri, ve araç alacaksanız ESP olmasına özen gösterin

YouTube - ADAC: Ausweichtest: Citroën Nemo kippt (https://www.youtube.com/watch?v=gcZBNJbu3aQ)

Kardeş benim araba zaten esp'li, yoksa denemezdim.Ha esp çalıştı mı virajda dersen hayır çalışmadı. :)

demon
18/05/2011, 19:55
Bilmiyorsan yarışmayacaksın o zaman,170 km hızla benim girdiğim viraja giremeyeceksen kardeş, yarışmayacaksın yoksa havanı alır 15 km boyunca Fiorino'yu yırtıp atmak için başka yerlerini yırtarsın...

O onların sorunu kardeş. Ben her türlü eline verir yollarım Fiorino' nun. O arkadaşlar kullanamıyorlar demekki. Asabiyete gerek yok.

tayfux
18/05/2011, 20:01
bu arabalarda viraj denge çubuğu var zaten onun için virajlarda avantajlı ayrıca senin girdiğin viraja hızlandıkça yere yapışan passat her halükarda girer önemli olan burda sürücü diye düşünüyorum..

TORnADO
18/05/2011, 20:12
O onların sorunu kardeş. Ben her türlü eline verir yollarım Fiorino' nun. O arkadaşlar kullanamıyorlar demekki. Asabiyete gerek yok.

Onların sorunu seni ilgilendirmez o zaman kardeş. Konuştuğun laflara dikkat et biraz. Eline veririm ne demek ? Terbiyeli ol biraz. Başkalarının sorunu da seni ilgilendirmezse cevap yazma.

TORnADO
18/05/2011, 20:26
bu arabalarda viraj denge çubuğu var zaten onun için virajlarda avantajlı ayrıca senin girdiğin viraja hızlandıkça yere yapışan passat her halükarda girer önemli olan burda sürücü diye düşünüyorum..
Kardeş ben o araba benim arabayı geçemez diye bir iddia ortaya atmadım. Fiorino sizin dediğiniz kadar dandik değil sadece. Ben de biliyorum Passat'ın ne olduğunu. Uzatmaya gerek yok ben yaşadığım olayı yazdım ve benim yaşadığım olay, durum, yol şartlarında o arkadaşlar 15 km boyunca geçemediler. Olay bundan ibaret. Tamam siz haklı olun yeter ki terbiye seviyesi düşmesin.

tayfux
19/05/2011, 12:42
Kardeş ben o araba benim arabayı geçemez diye bir iddia ortaya atmadım. Fiorino sizin dediğiniz kadar dandik değil sadece. Ben de biliyorum Passat'ın ne olduğunu. Uzatmaya gerek yok ben yaşadığım olayı yazdım ve benim yaşadığım olay, durum, yol şartlarında o arkadaşlar 15 km boyunca geçemediler. Olay bundan ibaret. Tamam siz haklı olun yeter ki terbiye seviyesi düşmesin.
fatihcim ben fiorinoya ne zaman dandik demişim? 1500 küsür msjım var tek tek inceleyebilirsin hiçbirzaman fiorinoya dandik demedim. burası forum tartışmalar olacak ki bu ülkede insanlar tartışmayı bilmediği için ülkemiz malesef bu durumda tabikide saygı çerçevesinde.. ben bu forumda her yorumumun arkasındayım kimseye terbiyesizlik yada seviyesizlik yapmadım canım kardeşim zaten forumda beni bilenler bilir.. konuya gelince tamam anlattın ben de ek olarak sürücü önemli passat da geçtim yanıma koydum denilebilecek bir araç değil fiorino ile kıyaslandığında dedim..biraz sakin ve yazılanları okuyarak cevaplarsa sevinirim..yine de teşekkürler..

TORnADO
19/05/2011, 14:50
Hiçbir yazıyı okumadan cevaplamam,yazdığım 500 mesaja bakarsan aynı senin yazdığın mesajlar gibi yazdığımı görürsün.Ben de passat geçemez demedim zaten dikkat edersen,ben de dedim ki 110 bg,230 tork civarında olan bir araç da öyle küçümsenmemeli,sonra zorlanırsın dedim. 1.9 motor ile 1.3 motoru kıyaslayınca 1.3 motorun o kadar küçümsenmeyeceğini ifade ettim ben. Yani yok oratadan yırtar geçermiş,yok bilmem ne olurmuş tarzında cevaplar yazmaya gerek yoktu zaten ben de 130 ile gitmedim,170 km hızla gidiyordum o kadar da az bir hız değil,daha da gidecekti ama dediğim gibi,neyse uzatmaya gerek yok . Ha,bir de bende Eibach 3.5 ama 6 cm :) indiren yay da var o kısmını yazmamışım gerek duymadığımdan. Terbiye konusu da senin için değildi diğer arkadaş için yazdım fakat son cevap olunca oraya yazdım kusura bakma.Sevgilerimle...

tayfux
19/05/2011, 15:05
Hiçbir yazıyı okumadan cevaplamam,yazdığım 500 mesaja bakarsan aynı senin yazdığın mesajlar gibi yazdığımı görürsün.Ben de passat geçemez demedim zaten dikkat edersen,ben de dedim ki 110 bg,230 tork civarında olan bir araç da öyle küçümsenmemeli,sonra zorlanırsın dedim. 1.9 motor ile 1.3 motoru kıyaslayınca 1.3 motorun o kadar küçümsenmeyeceğini ifade ettim ben. Yani yok oratadan yırtar geçermiş,yok bilmem ne olurmuş tarzında cevaplar yazmaya gerek yoktu zaten ben de 130 ile gitmedim,170 km hızla gidiyordum o kadar da az bir hız değil,daha da gidecekti ama dediğim gibi,neyse uzatmaya gerek yok . Ha,bir de bende Eibach 3.5 ama 6 cm :) indiren yay da var o kısmını yazmamışım gerek duymadığımdan. Terbiye konusu da senin için değildi diğer arkadaş için yazdım fakat son cevap olunca oraya yazdım kusura bakma.Sevgilerimle...
yani en azından hangi arkadaşa cevap vereceksen alıntı yapabilirdin..benim yazıma alıntı yapıp terbiyesizce yazılmış falan deyince ister istemez ben üstüme alındım daha ilk yorumumdu bu konuda şaşırdım birden ne yazdım ki acaba dedim kendi kendime..neyse zaten farklı katagoride olan araçlar 1.3 90 lık benim aracım da 75 liğe de bindim neler yapabileceğini ve motoruun kuvvetini bilenlerdenim :surfing: neyse kolay gelsin görüşmek üzere fatihcim..

SpyHunter33
19/05/2011, 15:49
Konum nerelere gitmiş yav :D temam fiorino güzel araba allah için. Çokda sevdiğim bir tipi var. Passat bilmem tanımam sürmedim :) ilgi alanım dışında kalan bir araç sınıfı.

demon
19/05/2011, 17:57
Onların sorunu seni ilgilendirmez o zaman kardeş. Konuştuğun laflara dikkat et biraz. Eline veririm ne demek ? Terbiyeli ol biraz. Başkalarının sorunu da seni ilgilendirmezse cevap yazma.

Onların sorunundan banane. Sen burda bol keseden atıp tutuyorsun ya ben sana yazıyorum başkasına değil. Sanki altında Köroğlu' nun atı var anasını satayım.

TORnADO
19/05/2011, 21:00
Onların sorunundan banane. Sen burda bol keseden atıp tutuyorsun ya ben sana yazıyorum başkasına değil. Sanki altında Köroğlu' nun atı var anasını satayım.

Ben de diyorum ki kardeş onların sorunlarından sana ne ise bırak onlar gelip yazsın,sen değil.Sende anlayış kıtlığı var anlaşılan. Bol keseden atıp tuttuğum şeyleri bir söyle bana.İyi oku mesajları da ondan sonra cevap yaz. Köroğlu'nun atı olmasa da gene de iyi gidiyor. Bir de kardeş geçen yıl ev aldım,bu yıl da bunu aldım,herkesin altındakini küçük görmezsen iyi olur. Ha, bunu da değişikli olsun diye almıştım,önceki arabam 0 km almış olduğum 2005 model Megane 2 sedan 1.6 16 v 115 bg idi.Gerçi sen onu da beğenmezsin şimdi,o da kağnıdır.Onunla da çok araba öptüm ben. Bunu da geçici olarak bir hevesle aldım,hatta kardeş 2010 modelini almıştım 0 km 75 bg,onu beğenmedim,12.000 km'de iken sattım,üste 5.000 Tl verip bunu aldım. Daha 5800 km'de ama yavaş yavaş buna da sıkılmaya başladım artık,hani şahinler filan takılıyor biliyor musun? En çok da o zoruma gidiyor,ama şimdi yapmıyorlar artık,öğrendiler bunu.Ha, bundan sonraki aracım da ya Opel İnsignia 2.0 CDTİ 160 bg ya da Passat CC 2.0 TDİ 170 bg olacak inşallah.Yani ben hiç araba görmemiş birisi filan değilim.Bu arabayı geçici olarak aldım ve bir yılda ikincisini aldım anladın mı kardeş? Senin küçük görmene hastayım ben de. :)

cemal arslan
19/05/2011, 21:20
arkadaşlar...kişisel tartışmalara lütfen girmeyelim...sizlere yakışmıyor...burada rakip yada düşman değiliz..dostuz kardeşiz...saygı ve sevgi içerisinde muhabbetimizi devam ettirelim...

ya aslında yazmak istemiyorum...yanlış anlaşılmak var işin içinde...

keşke bu işi yapmasaydım da ballandıra ballandıra yazsaydım.

75hp fiorino alırsanız mutlaka chip tuning yaptırın...müthiş keyifli oluyor...şiddetle tavsiye ederim...

tabi her yerde yapılmaz...yaptırılmaz...bu da işin diğer boyutu ...

TORnADO
19/05/2011, 21:26
Cemal abi, 95 bg'liğe hala yok mu yazılım?Bir de yazılım+power box deneyeyim. :) Yazılımla 115 bg olur herhalde,bir de box takarsak 130 filan olur,sonra da motor elimde mi kalır ki? :) Kalırsa atarız bunu çöpe.Ben de kurtulurum ya!Hanım çok seviyor da bunu. :) Hoşuma giden ne oluyor biliyor musun,'ler filan beğenmeyip takılıyor,75 bg sanıp,sonra havalarını alınca çok keyifli oluyor da . :)

uzuncocuk
19/05/2011, 22:38
75 bg fıorıno kapısmak,200 km hız yapmak,vırajlara170 legırmek:) dısında ıyıdır altı yuksektır. yokusta bayılmaz. bıras zıplatır o kadar.... her versıyonunun motoru aynı benzınlı dsında . dynamıc 2010 modelcıvarı bulunabılır az km lı 22000 emotıon ıcın pekyeterlıdegıl.

TORnADO
19/05/2011, 22:44
Vallahi,95 bg'lik power box ile de iyi gidiyor Allah için. :) Ya maksat arabayı denemekti,motor 5800 km oldu da basayım dedim az. :) Maşallah 170 km'ye kadar rahatça çıkıyor,benimkinin altı yüksek değil,6 cm aşağıda,bir de benimki 1265 kg,75 bg'ler 1190 kg idi.Bu 75 kg daha ağır ve Eibach'ler sağolsun işe yarıyor harbiden.Arabaya ilk bindiğimde 75 bg'den inip buna binince 75 kg fark belli oluyordu yolda. :) Esp'miz de var ya sağolsun.Gerçi çalışmadı ama olsun,olduğunu bilmek de güzel.Kışın buz üstünde çok işe yarıyordu,karada kesin daha iyidir. :)

uzuncocuk
19/05/2011, 22:50
Vallahi,95 bg'lik power box ile de iyi gidiyor Allah için. :) Ya maksat arabayı denemekti,motor 5800 km oldu da basayım dedim az. :) Maşallah 170 km'ye kadar rahatça çıkıyor,benimkinin altı yüksek değil,6 cm aşağıda,bir de benimki 1265 kg,75 bg'ler 1190 kg idi.Bu 75 kg daha ağır ve Eibach'ler sağolsun işe yarıyor harbiden.Arabaya ilk bindiğimde 75 bg'den inip buna binince 75 kg fark belli oluyordu yolda. :) Esp'miz de var ya sağolsun.Gerçi çalışmadı ama olsun,olduğunu bilmek de güzel.Kışın buz üstünde çok işe yarıyordu,karada kesin daha iyidir. :)
fıorınodan sonra fıorıno hakkında yorum yazarken garıpoldum bıras ... 75lık fıo varken ısıklarda kımseye kafa tutamadıgımdan sagasolabakınıyordum: ) sımdı 128 ps ıle sadece dıkız aynasına bakıyorum.....:)

TORnADO
19/05/2011, 22:57
fıorınodan sonra fıorıno hakkında yorum yazarken garıpoldum bıras ... 75lık fıo varken ısıklarda kımseye kafa tutamadıgımdan sagasolabakınıyordum: ) sımdı 128 ps ıle sadece dıkız aynasına bakıyorum.....:)
Yakışır abime. :) Evet,biliyorsun ben de 75 bg'den sonra terfi ettim 95 bg'e.75 bg varken ben de seninle aynı duyguları paylaşıyordum ama bu ondan baya farklı gerçekten,bir de power box var bende ,daha da iyi yani araba. Tabi ki seninki kadar olamaz :) ama olsun şimdilik idare ediyor bakalım.Ama ömrü uzun olmaz sanırım bu gidişle.Herkesin küçümsemesinden bıktım artık ya! :-(Benim gibi yarışçı adam yakışmıyor hiç.Neyse en geç iki yıl içinde inşallah İnsignia 2.0 CDTİ 160bg+ yazılımlı ya da Passat CC 2.0 170 bg+ yazılımlı-beni anca onlar keser-:notworth:bir araç alacağım.

demon
20/05/2011, 17:09
Ben de diyorum ki kardeş onların sorunlarından sana ne ise bırak onlar gelip yazsın,sen değil.Sende anlayış kıtlığı var anlaşılan. Bol keseden atıp tuttuğum şeyleri bir söyle bana.İyi oku mesajları da ondan sonra cevap yaz. Köroğlu'nun atı olmasa da gene de iyi gidiyor. Bir de kardeş geçen yıl ev aldım,bu yıl da bunu aldım,herkesin altındakini küçük görmezsen iyi olur. Ha, bunu da değişikli olsun diye almıştım,önceki arabam 0 km almış olduğum 2005 model Megane 2 sedan 1.6 16 v 115 bg idi.Gerçi sen onu da beğenmezsin şimdi,o da kağnıdır.Onunla da çok araba öptüm ben. Bunu da geçici olarak bir hevesle aldım,hatta kardeş 2010 modelini almıştım 0 km 75 bg,onu beğenmedim,12.000 km'de iken sattım,üste 5.000 Tl verip bunu aldım. Daha 5800 km'de ama yavaş yavaş buna da sıkılmaya başladım artık,hani şahinler filan takılıyor biliyor musun? En çok da o zoruma gidiyor,ama şimdi yapmıyorlar artık,öğrendiler bunu.Ha, bundan sonraki aracım da ya Opel İnsignia 2.0 CDTİ 160 bg ya da Passat CC 2.0 TDİ 170 bg olacak inşallah.Yani ben hiç araba görmemiş birisi filan değilim.Bu arabayı geçici olarak aldım ve bir yılda ikincisini aldım anladın mı kardeş? Senin küçük görmene hastayım ben de. :)

Banane arkadaşım ne alırsan al. Neden böyle bir komplekse girdin ki. Sana ithafen yazdığım araban şu yada bu gibi bir küçümseme filan yok. O beni ilgilendirmez. Bu hızla çok gitme bence seni trafikte madara ederler. Tabi konya sokakları boş olduğu için atmasıda kolay oluyor.

TORnADO
20/05/2011, 17:36
Banane arkadaşım ne alırsan al. Neden böyle bir komplekse girdin ki. Sana ithafen yazdığım araban şu yada bu gibi bir küçümseme filan yok. O beni ilgilendirmez. Bu hızla çok gitme bence seni trafikte madara ederler. Tabi konya sokakları boş olduğu için atmasıda kolay oluyor.

Kardeş ben Konya'da değilim Beyşehir'deyim yollar da pek boş değil. Ben o arabayla çok adam öperim sen canını sıkma (tabi ki boyutlarına ve motoruna göre), hala arabayı küçük görüyorsun .Madara olacak kadar zorlamam, hiç atmadım bugüne kadar şükür hep gerçekleri yazarım, yazdığım 500 mesaja bakarsan ne kadar yapıcı birisi olduğumu görürsün.Ben o araba beni geçemez diye bir şey demiyorum bunu iyi anla. Benim gittiğim yol,olay,durum şartlarında o adamlar 15 km geçemedi,buna niye inanmıyorsun? Ben yalan söylemem,yol zaten 200 km hız yapmak için elverişli değil ki ,onun gideceği de 170 km o yolda,fazla basamaz zaten,demek istediğim bu arabanın motoru da power box varken yaklaşık 110 bg ve 230 tork oluyor,az değil diyorum ,170-180 km hızlara rahatça çıkıyor diyorum,düz yolda zaten sıkıntı yok.Ben gidip de 2.0 motorlu 130 ve üstü bg arabalarla uzun süreli yarışmam zaten. Yani benim bu yazdığımı sallamakla ve atıp tutmakla ifade edişin çok yanlış. Ben olayı olduğu gibi yazdım ve mesaja bakarsan uzun düzlükte geçer dedim zaten. Bunu anla ve beni sallamakla suçlamaktan vazgeçersen seninle anlaşırız kardeş. Beni bilen bilir Beyşehir'de,Megane varken de iyi bilirlerdi. Ben bu araba Ferrari filan demiyorum sen bunu anlamıyorsun,araba 1.3 motor olduğu halde gayet iyi gidiyor,kendi motor gurubundakilerden iyi motoru,multijet 95 bg zaten iyi bir motor bunu inkar etmek yanlış olur.Benim arabada Eibach yay da var,esp de var yani normal Fiorino'dan bahsetmiyorum,benimki biraz daha spor. Yani direk sallamakla suçlamak ve yırtar geçer gibi laflar pek yapıcı şeyler değil kardeş. Saygılar...