PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACİLL 2008 Bravo Mjet Dynamic Direksiyon bozuk yolda sağa sola atıyor

muratyasar56
17/05/2011, 00:46
Selam arkadaşlar 2008 Bravo Mjet Dynamic aracımı alalı 10 gün oldu, bozuk yollarda hafif girintili çıkıntılı yerlerde direksiyon birden sağa sola atıyor arabayı lastiklerim 225/45/R17. Servise götürdüm denizlide Lastiklerin kalın ondan yapar dediler normalmidir bu arkadaşlar deneyimlerinizden cevap yazarmısınız servisin sözü hiç tatmin etmedi beni

umut1975
17/05/2011, 00:54
Direksiyonu city'demi kullanıyorsun? Yani belki daha önce bu kadar yumuşak bir direksiyon çevirmediysen, belki ister istemez rahatsız etmiş olabilir seni. Ama gerçekten bariz bir kuvvet hissediyorsan direksiyonda, sorun var demektir. Bravo'su olan arkadaşlara sormak daha doğru olur alında.

yklklc
17/05/2011, 01:04
Benim önceki 205-45 yanak lastiklerde de benzer sıkıntı oluyordu lastikler çok serttti sanırım ondandır. Çünkü şimdi orjinal lastiklerle o sıkıntı ortadan kalktı.

Lastiklerin Pirelli Bridstone falan mı?

GP COSKUN
17/05/2011, 01:07
murat ön takımında sorun var aracın
bozuk satıhda sağa sola doğru atması yani aracın gezmesinin kaynağı
ön takımda boşluk rot bozuklukları ve boşluklarından kaynaklanır
servis yerine bir ön takım rot ayarı yapan bir yere aracını götür ön düzene baksınlar zaten sorunu sana söylerler ön takım diye

yasayanadam
17/05/2011, 09:58
Umarım önemli bir şey yoktur. Bu kendini atmalarla beraber önden lak luk sesleride varsa bencede ön takımlardır.

sakinkaradas
17/05/2011, 11:31
Lastik genişligi belli oranda dalma yapar ama senin anlattıgın kadar degil.ancak yollardan dolayı gezen bir çok araba biliyorum.insanlar aracında hata arıyor balans rot ayarı yaptırıyor ama yinede geziyor.bunu sebebi malesef yollarımızda haddinden fazla tonajlı araçlar dolaşıyor bunların yola verdigi zarar çogu zaman biz yolda fark etmiyoruz ama araçlarda bu tarz dalma yoldan çıkmalara sebep oluyor.bi rot ayarlarına bakıttır şayet bir şey yoksa yoldan kaynaklı olma ihtimali yüksek.

muratyasar56
17/05/2011, 12:40
Daha önce punto kullanıyodum city moduna alışığım puntoda yapmıyodu,lastiklerim orjinal bridgestone ama çokta yeni sayılmazlar ön takımdan ses gelmiyo ama yinede bi rot balanscıya göstereyim dediğiniz gibi

ato
17/05/2011, 14:17
Acaba jantlar orjinalmi belki ondan dolayi olabilir benim arac yol cizgisine denk gelince sankisaga cekio gibi geliyor ama servise gostermeye gerek duymadým

firars
18/05/2011, 16:19
cityi kapatınca çözülüyor bende ..

gurik
20/05/2011, 12:02
ön düzen ayarı ve direksiyon kutusuna baktırın.