PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 95 mjet vs 105 multiair

akca37
16/05/2011, 22:32
Arkadaşlar merak ettim de 95 dizel ile 105 multiair i trafiğe kapalı bir alanda araçları deneyen arkadaşlarımız oldu mu , veya sizce kısa veya uzun mesafede sonuç ne olur ?

StrawBeeRy
16/05/2011, 22:33
95 hp dizel dualogic değilmi? multiair üstün gözüküyor

akca37
16/05/2011, 22:35
95 hp dizel dualogic değilmi? multiair üstün gözüküyor
95 in henüz manueli yok, forumda bir arkadaşta var ama etiket hatası mı yoksa cidden 95 lik manuel mi bilemiyorum :)

StrawBeeRy
16/05/2011, 22:37
şöyle olur 75 hp yi chiple 95 yaparsınız o zaman manuel 95 olur :)

akca37
16/05/2011, 22:40
şöyle olur 75 hp yi chiple 95 yaparsınız o zaman manuel 95 olur :)

Yok doğal halleriyle olsun, chip vs olan araçlar zaten tartışılmaz :)

StrawBeeRy
16/05/2011, 22:42
Yok doğal halleriyle olsun, chip vs olan araçlar zaten tartışılmaz :)
doğal halleriyle drag ve rollde multiair diyorum

takres
16/05/2011, 22:48
95 manuel olsa o alır bence...

akca37
16/05/2011, 22:52
95 manuel olsa o alır bence...

İyide manuel vites dualogic vitese göre daha ağır ki, ben dualogic viteste araç daha seri vites değiştirdiğini düşünüyorum, teknik olarak bakmak lazım ama, kaldı ki ilk aldığım günlerde önümde bi tane 97 veya 8 bmq 5.20 vardı, adam tam gaz kalktı önümde sonra bende yapıştırdım baktım 2 den sonra ben onun sağına geçtim ve sonra önüne bile geçtim durdum ışıklarda, düşünün o kadar atak gibi geldi

krm1983
16/05/2011, 23:03
multiair bence

sabanci
16/05/2011, 23:35
biz chipli 90 lık multijetle 105lik multiair denemiştik mert hatırlar chipli haliyle geçtim chipsiz olsaydı geçilirdim o kesin birşey yanlız bende 215-45-17'' jant lastik vardı nyhatsu da orjinal 185-65-15'' jant lastik vardı bunuda belirtmek isterim ve benim jant lastiğin 1 tanesi nyhatsu'nun 2 tanesine bedeldi...

akca37
16/05/2011, 23:43
biz chipli 90 lık multijetle 105lik multiair denemiştik mert hatırlar chipli haliyle geçtim chipsiz olsaydı geçilirdim o kesin birşey yanlız bende 215-45-17'' jant lastik vardı nyhatsu da orjinal 185-65-15'' jant lastik vardı bunuda belirtmek isterim ve benim jant lastiğin 1 tanesi nyhatsu'nun 2 tanesine bedeldi...

Ama yaklaşık bi saat önce bi konu da bir arkadaş multiair i denediğini söledi, sadece gazı diplediğinde atak olduğnu ve motorun gücünü gösterdiğini söledi, yani basit mantıkla eğer böleyse tepkisi demekki uzun yolda gidiyo, uzun mesafede, öte yandan 95 lik te 3 vitesten sonra zaptedebilirseniz edin ? hatta dualogic vitesi epeyce çözdüm, normal değiştirirseniz normal manuel misali yumuşakça geçiş oluyor, ancak seri bi şekilde büyütür veya küçültürseniz resmen f1 şanzumanı misali atak oluyor ?

sabanci
17/05/2011, 00:20
Ama yaklaşık bi saat önce bi konu da bir arkadaş multiair i denediğini söledi, sadece gazı diplediğinde atak olduğnu ve motorun gücünü gösterdiğini söledi, yani basit mantıkla eğer böleyse tepkisi demekki uzun yolda gidiyo, uzun mesafede, öte yandan 95 lik te 3 vitesten sonra zaptedebilirseniz edin ? hatta dualogic vitesi epeyce çözdüm, normal değiştirirseniz normal manuel misali yumuşakça geçiş oluyor, ancak seri bi şekilde büyütür veya küçültürseniz resmen f1 şanzumanı misali atak oluyor ?
belirtmeyi unutmuşum kısa mesafede 4 boya kadar fark atıyordum ama mesafe uzadıkça bana yaklaşıyordu sonra fark 1 boyda sabit kalıyordu öyle gidiyorduk... şöyle söyleyeyim düz bir yolda 200ü rahatça görüyorsan multiair'ı geçersin ama hiç sanmıyorum...

FeyyazYavuz
17/05/2011, 00:34
bence kısa mesafede 95 lik rahat alır mesafe uzadıkça multiair gücünü göstermeye başlar.. arap atı misali :)

GP COSKUN
17/05/2011, 01:28
uzunda da kısa dada multair koyar amiyane tabirle

teknik yorumla beygir güçlerine baktığınızda zaten fark ortada
beygir gücü = birim zamanda yapılan iş olduğuna göre
demekki multiair motor daha fazla iş yapabiliyor
aralarındaki 10 bg lik farkın yanında biri motorin diğeri benzin ile çalışıyor

dalga geçen bir yorumla

daha multijet turbosunu doldurana kadar multiair üsküdarı geçer

bvulgari
17/05/2011, 02:22
chip le falan olmaz bu işler..Her türlü multiair alır götürür..Kısa mesafe uzun mesafe fark etmez.

sfkbrtn
17/05/2011, 05:00
bende multiair diyorum!

sakinkaradas
17/05/2011, 12:30
multiair alır buna sebeb benzinli motorlarda motor yüksek devirlere çabuk çıkar buda aradaki çıtayı açmaya yeter.ama işin güç boyutuna bakarsan 95 lik.dizellerde piston kolu benzinlilere nazaran daha uzun oldugu için tork daima yüksek olur buda rampalarda güç boyutunda benizinliden bir adım önde olur.
yani benzinli punto : hız
dizel punto: ekonomi ve güç

sezerism
17/05/2011, 13:51
Merhaba ben dizelden analamam fakat[ı] multiaır[/ı] çabuk devirleniyor ,yüksek devire daha kısa sürede çıkak. Ben multiaır derim . Kendimden örnek vereyim Çanakkale Lapseki yolunda [ı]saat 04:00[/ı] te clio sembol basyırdı yanımdan gitti ben hiç oralı olmadım. Araba lapsekinin arabası ben de bastım yolda yakaladım bazı virajalar tehlikeli ben bazen gaz vermiyorum bu arayı açıyor , düzlüğe çıkınca kısa sürede ona yetişiyorum çünkü devir yüksek oldumu araba mecbur hızlı olacak bu sebepten multiaır . Düzlükte hiç ensesinden çekilmedim .

atila
17/05/2011, 19:04
multiair 1075 95lik 1220 kg buna rağmen 0 100km değerleri arasında 0.9 sn fark var hp değil ama kg avantajıyla multiair götürür gibi teoride böyle gözüküyor pratikteki sonuçları deneyen arkadaşlardan bekliyoruz. 95 likler süpriz yapabilir.90 lıklarla 95 likler arasında bariz çok fark var

Merhaba ben dizelden analamam fakat[ı] multiaır[/ı] çabuk devirleniyor ,yüksek devire daha kısa sürede çıkak. Ben multiaır derim . Kendimden örnek vereyim Çanakkale Lapseki yolunda [ı]saat 04:00[/ı] te clio sembol basyırdı yanımdan gitti ben hiç oralı olmadım. Araba lapsekinin arabası ben de bastım yolda yakaladım bazı virajalar tehlikeli ben bazen gaz vermiyorum bu arayı açıyor , düzlüğe çıkınca kısa sürede ona yetişiyorum çünkü devir yüksek oldumu araba mecbur hızlı olacak bu sebepten multiaır . Düzlükte hiç ensesinden çekilmedim .
usta 105lik multiairle sümbülü dikiz aynasında ufalamalıydın

StrawBeeRy
17/05/2011, 19:28
sembol diyorsunuz semboller gitmiyor ki multiair değil fire la geçerim onu

sezerism
20/05/2011, 09:51
Arkadaşlar olay gece oldu sabaha karşı hasta bıraktım dönerken denk geldi . Yoksa bu işe kalkışmazdım . Araç 5000 devirde motor feleket . Tabiki sembolu ektim 1 boy geçtim bıraktım zaten lapsekiye geldim .Artık yol vermiyorum yol alıyorum .

atila
20/05/2011, 10:28
helal İsmail,bizi sümbüllere reklam etme böyle yazdığıma bakma içim böyle diyor ama aklım tersini ,akıllı sürüşler

sezerism
20/05/2011, 10:37
Atilla bey ya gececeğiz yada geçileceğiz . Saygılar.

Backer
20/05/2011, 23:55
Multiair motor tam alfa ruhlu bir motor Alfa kullananlar bilir devir doldurmadan net performans alınamaz ama yakıt tüketiminde çok olmaz. 7000-8000 devir çevirdikten sonra multiair'in mjet 95'i geçmemek gibi bir ihtimal yok :)

atila
22/05/2011, 16:09
95likler 1500 devirden itibaren canlanıyor kağıt üzerinde yazıldığı gibi değil bu motor çok atak her türlü süpriz yapabilir

sezerism
23/05/2011, 10:30
multiaırlar 5000 . 6000 devirde muzzam .

akca37
23/05/2011, 17:41
uzunda da kısa dada multair koyar amiyane tabirle

teknik yorumla beygir güçlerine baktığınızda zaten fark ortada
beygir gücü = birim zamanda yapılan iş olduğuna göre
demekki multiair motor daha fazla iş yapabiliyor
aralarındaki 10 bg lik farkın yanında biri motorin diğeri benzin ile çalışıyor

dalga geçen bir yorumla

daha multijet turbosunu doldurana kadar multiair üsküdarı geçer

Bilemiyorum denemek lazım , ikincisi aracımın motoru henüz açılmadı, birde benzinli bende kullandım ancak dizelin gücü tartışılmaz, birisi kısa mesafe koşarken (multiair), diğeri uzun mesafe koşuyor veya koşar (maratoncu) ve yokuşlarda biraz zor tutar gibi geliyo benzinli, tutarsa bg nin fazla olmasından avantaja geçer veya takip eder

akca37
23/05/2011, 17:43
Multiair motor tam alfa ruhlu bir motor Alfa kullananlar bilir devir doldurmadan net performans alınamaz ama yakıt tüketiminde çok olmaz. 7000-8000 devir çevirdikten sonra multiair'in mjet 95'i geçmemek gibi bir ihtimal yok :)

Soruyorum; 7-8 bin deviri yüksek viteslerde çevirebiliyorsa multiair ben hemen satayım multisiyle değiştirim ?

akca37
23/05/2011, 17:44
95likler 1500 devirden itibaren canlanıyor kağıt üzerinde yazıldığı gibi değil bu motor çok atak her türlü süpriz yapabilir

Hayır kağıt üzerinde değil ki, zaten kağıtta en yüksek tork 1500 devirde diyo zaten :)

Bi denk gelse de multiair ile kapışsam :)

akca37
23/05/2011, 17:48
sembol diyorsunuz semboller gitmiyor ki multiair değil fire la geçerim onu

İnanmamak sizlere kalmış, 1.4 fire puntom varken, 1,6 2001 veya bi alt bi üst model olabilir eski astralardan biriyle kapışmaya başlamıştım, astracı kavşağa girmezden önce frene basmak zorunda kalmıştı, symbol da kim 1.4 fire ın yanında, citroen otomatik vites c4 kullanan bi amirim vardı, aracıma ilk bindiğinde biraz basmıştım ilk viteslerde , sordu bana buna spor egzoz mu taktın , motor sesi orjinal mi dedi yok dedim kendi egzozu motorda orjinal deyince ; benim dedi sport modunda bu ses ve ataklık var dedi güldüm. astra III lerdeki dizeliyle aynı anda kırmızıdan kalktık, birinci viteste o uzadı ikide ben yakaladım 3 e attıktan sonra sağ aynamdan bakmaya başlamıştım, yokki çevremde multiair kullanıcısı olsa da bi denesek ne kadar atak ?

akca37
23/05/2011, 17:54
chip le falan olmaz bu işler..Her türlü multiair alır götürür..Kısa mesafe uzun mesafe fark etmez.

O zaman bi 95 lik kullanın :) Ben 1,3 75 liği atak zannediyordum, taki 95 lik alana kadar.

StrawBeeRy
23/05/2011, 18:54
İnanmamak sizlere kalmış, 1.4 fire puntom varken, 1,6 2001 veya bi alt bi üst model olabilir eski astralardan biriyle kapışmaya başlamıştım, astracı kavşağa girmezden önce frene basmak zorunda kalmıştı, symbol da kim 1.4 fire ın yanında, citroen otomatik vites c4 kullanan bi amirim vardı, aracıma ilk bindiğinde biraz basmıştım ilk viteslerde , sordu bana buna spor egzoz mu taktın , motor sesi orjinal mi dedi yok dedim kendi egzozu motorda orjinal deyince ; benim dedi sport modunda bu ses ve ataklık var dedi güldüm. astra III lerdeki dizeliyle aynı anda kırmızıdan kalktık, birinci viteste o uzadı ikide ben yakaladım 3 e attıktan sonra sağ aynamdan bakmaya başlamıştım, yokki çevremde multiair kullanıcısı olsa da bi denesek ne kadar atak ?
inanmadım demedim symbol dediğiniz araba koftirik demek istedim 90lıkla trafikte subaruya,cooperSe,1.6 leon ve daha sayamadığım bir çok arabaya gider yaparım yapmadım değil.. sizinki 95 hayli hayli gitmesi lazım

sezerism
24/05/2011, 12:12
Ben kapışmaya gelirim Çanakkaleden uyar mı ? Multiaırla yol masrafı karşılayın .

sabanci
24/05/2011, 12:40

Emre chiple olmaz derken ? ben nihat'ın egsoz borusundan girip ön farından çıktım o kadar video ve şahitler cabası izle birazda gözün gönlün açılsın...

sezerism
24/05/2011, 13:25
Hakan kardeşim saygılar. Chip bu işi halleder .Müdahele olan motor(chip) standart motoru bence yener .