PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Linea motor arıza ışığı

linea16
16/05/2011, 20:41
arkadaşlar merhabalar 14 mayıs cumartesi akşamı yolda sakin bir şekilde ilerlerken sarı renk motor işareti göstergede yandı aracım 1.4 linea üzerinde lpg mevcut yol bilgisayarında motoru kontrol ettirin diye yazı çıktı bende durup kaputu açtım biraz bekledim yağını ve diğer sıvıları gözle kontrol ettim tekrar çalıştırdım ışık yanıyordu enterasan olan araçta hiç bir anormallik yok 2 gün bindim pazartesi ilk işim servise gitmek oldu aracı bilgisayara bağladılar her hangi bir arıza çıkmadı ışığı söndürdüler bana anlık bir düzensiz yanmadan dolayı eksoz manifolt üzerindeki sensörün bunu yaktırmış olabileceğini söylediler tüm yakıt değerleri ve motorun ayarları normaldi bana lpg ayarını yaptırmamı tavsiye ettirdiler bende aynı saatlerde lpg ayarını yaptırdım alt değerlerde ufak bozukluklar vardı lpg ayarı yapıldı aracı denedim hiç bir sorun yok buraya yazma nedenim belki birilerin başına gelirse panik yapmamaları kendinize iyi bakın

GP COSKUN
16/05/2011, 20:50
lpg kullanıyorsanız bu ışıkla yaşamaya alışacaksınız
çünki hava filtresi değiştirdiğinizde bile ayar yaptırmanız gerekli

Ziyaretci046
16/05/2011, 23:00
oksijen sensöründen dolayı yanmış lpgde çıkan eksoz gazlarının ölçümünü yapamadığı için yanar normaldir

tnrsrc
14/06/2011, 23:25
benimkide şu anda yanıyor. En kısa zamanda gidecem lpg ayarı yaptırmaya...

ntcn 17
15/06/2011, 14:58
Bende de yandı lpg yeni takıldığı hafta.Serviste söndürttüm bi daha da yanmadı..

ibrahim06
16/06/2011, 16:13
benim 2 günlük benzinli albea bile yaktı. lpg de yok oysa

suvari_84
16/06/2011, 16:35
lpg dir arkadaşlar bende çok yaşadım bu problemi. ben bi kaç gün tam benzinde gidince söndü. sonra tekrar lpg ye döndüm.

zoomes
18/06/2011, 13:14
benim 2 günlük benzinli albea bile yaktı. lpg de yok oysa
Bu 1.4 fire motorların sensörleri biraz hassas, 150000km lpg siz 1.4 linea kullandım,araç periyodik bakım sonrası bile bu lambayı yakabiliyordu bir iki gün içinde kapanıyordu,veya motor yıkandıktan sonra bu lambayı yakabiliyordu,o yüzden eğer motorun çalışmasında sesinde herhangi bir anormallik yoksa çok panik olmaya gerek yok kanımca, ama bir keresinde su nereye kaçtıysa motor devirlenmiyordu kapatınca çalışmıyordu,ama bir kaç saat sonra düzeldi dediğim gibi biraz soketler ve sensörlerden kaynaklanıyor bu durum.

sakinkaradas
18/06/2011, 16:33
burda bi arkadaşımda tjet linea var ondada aynı sıkıntı var arıza lambasını söndürüyorlar 3 gün sonra tekrar yanıyor.lpg den kaynaklanıyor korkacak birşey yok.o alşıtıda artık umursamıyor