PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5cmlik F&Kları bir bakla kestirsem mi?

Burak Coskunirmak
16/05/2011, 14:20
merhaba herkese.. öncelikle sizlere bir soru sorayım sonra da fikrimi söyleyeyim..

Direk 5 cmlik yay takıp da çamurluk hizasi lastiğin üzerine düşen var mı? (dizeller hariç onlar zaten benzinli yayı takıp işi çözüyor.. :D )

F&K'ları taktım arkası tam istediğim gibi düştü ama önde hala aralık var 1.5- 2 parmak kadar.. 1 ay falan geçtikten sonra bi yarım parmak daha düşer ama ben çamurluğun direk lastiğin üzerinde olmasını istediğimden ön taraf için spor yayları 1 bakla kestirsem mi diye düşünüyorum.. :/ acele etmesem biraz beklesem mi? başka bi yay mı taksam yoksa direk kessem mi yayı?

ethemakyurt
16/05/2011, 14:41
konfordan vaz geçicksen kestir :)

Burak Coskunirmak
16/05/2011, 14:50
5 sene namların üzerinde gitmişim onun konforsuzluğunun yanında 5cmlik yaydan 1 bakla kestirmişim vız gelir.. :D

yaa benim derdim ön havada duruyo aslında havada değil eğime baktığında ama çamurluğa odaklanınca işin rengi değişio.. :)

Romeo_er2
16/05/2011, 19:13
h&r alsaydınız güzel düşerdi ama fk iyi düşürmüyo bizim arabayı..bence kestirmeyin..ön takım ve süspansiyonlar deli pahallı ve yan sanayisi yok..sonuçları sıkıntı yaratmasın..başıma geldi biliyorum =) sadece sol ön amortisör 300tl civarı yaysız ve kafasız olarak..

StrawBeeRy
16/05/2011, 19:24
ben çok söyledim abi FK alma diye şimdi git kestir :D

izoci
16/05/2011, 19:36
Yakışır kestir :)

tayfux
16/05/2011, 19:59
bence 5 lik zaten yeterince düşürür hem zamanla oturur onlar hocam hemen takınca 5 lik düşmeyi elde edemezsin..

takres
16/05/2011, 22:53
kestirmeyin bence...ne kadar düştüyse idare edin...

aytek06
17/05/2011, 14:09
Bence kestrmeyi aklından cıkar.Benm arabayı aldığım adam 1 diş kestrmiş yayları.şuan araç cok sert.En küçük kasislerde bile cok sarsıyor.Ayrıca rulmanlarında ömrünü acayip azaltıyor.Bu konuda tecrübeli biri olarak ben kesinlikle kestrme derim. ;)

Burak Coskunirmak
17/05/2011, 21:55
h&r alsaydınız güzel düşerdi ama fk iyi düşürmüyo bizim arabayı..bence kestirmeyin..ön takım ve süspansiyonlar deli pahallı ve yan sanayisi yok..sonuçları sıkıntı yaratmasın..başıma geldi biliyorum =) sadece sol ön amortisör 300tl civarı yaysız ve kafasız olarak..

hocam H&R ne kadar düşürdü sende önleri? çamurluk lastiğin üzerine düştü mü?

Burak Coskunirmak
17/05/2011, 21:58
bnde kestirme taraftarı değilim ya da presleme ama düşük arabadan inince de kesmio işte.. :D en iyisi bu kadar düşüklük yeter deyip idare edicem ya da H&Rı deneyecem başka türlü olmayacak.. ;)