PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka kampanaları boyatmak?

PERSEUS
13/05/2007, 22:21
Selam arkadaşlar 1.3 75bg multijet aracıma jant taktım. Arka diskler paslanmış onlar ortaya çıktı. Diskler döküm olduğu için ne ile boyasam uzun süre dökülmeden dayanır. Normal oto boyası olmuyormuş onu da sordum...

h k
13/05/2007, 22:25
arka kampana demek istiyorsunuz sanirim.

evet onu boyatmak mümküm , kaliper boyasi denilen sicaga dayanikli boya ile boyatabilirsiniz.

ErdeM53
disk dediğin sanırım kampanalar.normal oto boyası gayet güzel oluyor. hiç bir sorun olmaz.

twentynine
Dostum Bunu dene....

https://img168.imageshack.us/img168/3091/otm141118ab2.jpg (https://imageshack.us)

https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251079&productid=otm141118

mert efe
13/05/2007, 23:37
jant boyasıyla boyarsan çok daha sağlıklı olur derim ben

İbrahimKC
14/05/2007, 01:57
Dostum Bunu dene....

https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251079&productid=otm141118

Arkadaslar bu hepsiburada satılan şeylerin neye benzediğini ve nasıl monte edilip durduğunu bilen var mı acaba?

Çok şık bir şeye benziyor da alayım diyorum.

Ayrıca hepsiburada'dan alış veriş yapmak isteyenler için küçük bir hatırlatma yapayım bonus'a 4 ve 8, maximum'a da 4 taksit te kargo ücreti ödenmiyor. O yüzden alışveriş yapmakta gayet güzel oluyor.

ufuk61
14/05/2007, 10:55
Selam arkadaşlar 1.3 75bg multijet aracıma jant taktım. Arka diskler paslanmış onlar ortaya çıktı. Diskler döküm olduğu için ne ile boyasam uzun süre dökülmeden dayanır. Normal oto boyası olmuyormuş onu da sordum...
volkan kaliberleri boyat senin araç zaten kırmızı birde kırmızıya boyatırsan süper olur

ufuk61
14/05/2007, 11:07
Arkadaslar bu hepsiburada satılan şeylerin neye benzediğini ve nasıl monte edilip durduğunu bilen var mı acaba?

Ayrıca hepsiburada'dan alış veriş yapmak isteyenler için küçük bir hatırlatma yapayım bonus'a 4 ve 8, maximum'a da 4 taksit te kargo ücreti ödenmiyor. O yüzden alışveriş yapmakta gayet güzel oluyor.
ibrahim benim aracta var ben yanlız internetten almadım burda bir tuning magazasından aldım benim araca bir bak güzel duruyor tavsiye ederim

KeOpS
15/05/2007, 00:21
ya bu kalıper boyasını kullnaıyuopruz ama arkadaslar on dısklerı boyatırken dıkkat etmekmı gerekıyomus abs ıle ılgılı bı sorun cıkabılıyomus sanırımnasıl yapıcaz bunu nedır cozumu yada?
cok cıddı sorun cıkarmı basımıza
ben boyattım herhangı bı sorun olmadı sımdıye kadar cıksa cıkarmıydı ?
ne yapmak gerekıyo?

ABNEW
15/05/2007, 00:23
Sensörlere dikkat ederek boyatmak gerekli;Yoksa bir zararı yok...

KeOpS
15/05/2007, 00:30
valla ben bılmıyodum usta boyadı dırek hıcbırsey olmadı yada bılıyoduda ondanmı olmadı bılmıyorum :D
ama sorun olsaydı hemen orda anında arıza sınyalı verırdı dımı sonradan bısey olmaz yanı artık yoksa goturıyım mı bı servıse ne dersın?

ufukbzk84
15/05/2007, 13:05
arkadaşlar bu boyalrı serviste yaptırsak daha doğru olmazmı? boyasını biz temin etsek servis böle bi uygulama yaparmı?

Honor COOPER
15/05/2007, 13:43
parasını verirsen niye yapmasın?

ABNEW
15/05/2007, 22:25
valla ben bılmıyodum usta boyadı dırek hıcbırsey olmadı yada bılıyoduda ondanmı olmadı bılmıyorum :D
ama sorun olsaydı hemen orda anında arıza sınyalı verırdı dımı sonradan bısey olmaz yanı artık yoksa goturıyım mı bı servıse ne dersın?

Serkan bundan sonra da bir problem çıkmaz o zaman, bir de gp lerimiz 4 disk olsaydı:)

Ziyaretçi047
16/05/2007, 02:08

ben de bir hatırlatma yapim. peşin ödemelerde de %3 indirim oluyor. o zaman da baya güzel oluyor :) hatta kargo parasını seve seve ödeyebiliyorsunuz :)

ayrıca bir arkadaş da abs ile ilgili bir soru sormuş. boyadan ötürü bir problem olsaydı evet sensör arıza verirdi zira forumda daha önce aynı olayı yaşayan bir arkadaşımız oldu. zaten sorun olsa şimdiye kadar farkederdin. sen için rahat etmesini istiyorsan yine de bir abs yi test et derim ben.

batuhan
17/05/2007, 14:33
kendin boyarsın zor bir sey değil sadece lastikleri sokmen yeterli alırsın kaliper boyası spray seklinde zaten

TEZEL PUNTO 45
18/05/2007, 20:02
Bence jant boyası daha ıı olur:zuha:

PERSEUS
21/05/2007, 13:07
En kısa sürede kendi servisimde boya ustasına götürüp danışacağım Bakalım ne diyecek. Kendim yapmak istemiyorum daha sağlıklı bişeyler ortaya çıksın. Arka kampanalar kolay da kaliperlerde abs sensörü olayı canımı sıkar diye korkuyorum :)

PERSEUS
24/05/2007, 07:45
Evet arkadaşlar dün boyattım kampanaları ve kaliperleri. İkitelli de servisimde boyattım. Arabayı yıkıyayım sonra resim koyacağım. Gayet iyi oldu. Beğenicekmisini bakalım?

ufuk61
24/05/2007, 08:04
volkan hadi hayırlı olsun senin gp ye yakışır kırmızı olduğu için benimde boyalı idi sonra karardı bende tekrar eski durumuna geri cevirdim

ABNEW
24/05/2007, 12:17
Volkan hayırlı olsun, güzel olmuştur kesinlikle...

anvil
08/06/2007, 09:57
ben de dün bilen otoda arka kaliperleri griye boyattım. güzel oldu. eskisi paslı paslı canımı sıkıyodu. bilen oto sağolsun şirketten halletti :Ç

ORACLE
08/06/2007, 17:56
şimdi boyaların özleliklerini tam bilemiyorum ancak arka kampanalar için sıcağı dışarı rahatça verebilecek bi rboya olmasında fayda var. Yoksa balatalar ısınınp birde sıçağı dışarı veremesse çok sağlıklı olmayabilir. Ben jantları aldığımda halk arasındaki tabiri ile soba boyası ile boyandı.

kara kız
08/06/2007, 18:12
arkadşlar eğer klıperiniz yada arka kampanalarınız renklı olmasın diyosanız.örnek aracın rengi.heryerde satılan metelık akrıklık soba boyaları var hem ısıya dayanıklı hemde jant ile mükemmel bi uyum sağlıyo .valla ben ıonlan boyadım sonuç süper.ne dökülmeoluyor nede ABS hatası veriyor.sorunsuz tavsiye ediorum

anvil
08/06/2007, 21:12
arkadşlar eğer klıperiniz yada arka kampanalarınız renklı olmasın diyosanız.örnek aracın rengi.heryerde satılan metelık akrıklık soba boyaları var hem ısıya dayanıklı hemde jant ile mükemmel bi uyum sağlıyo .valla ben ıonlan boyadım sonuç süper.ne dökülmeoluyor nede ABS hatası veriyor.sorunsuz tavsiye ediorum
senin de siyahmış. ne renge boyadın.

cgty
02/04/2008, 10:54
arkadaslar resimleri eklerseniz aracın kaliper ve kampana boyalı hali çok güzel olur.. birde istanbulda nereleri tavsiye edersiniz bu iş için?

tolgaank88
02/04/2008, 15:46
volkan meraba,ben 2 hafta önce boyattım kaliper ve kampana ları...sanayiden 2 tane sprey boya aldım kırmızı,tanesi 7,5 ytl den,arabanında 40000 bakımı gelmişti kavaklıdere oto ya götürdüm ve boyamalarını rica ettim,sağolsunlar onlarda kırmadılar beni boyadılar ve işçilik ücreti talep etmeden...yani arabanı bi sebepten servise götürdüğünde boyada alıp gidersen yaparla bence...

badboy1980
08/03/2009, 18:40
Arkadaşlar, Grande Puntomun arka fren kampana muhafazası paslı bir şekilde duruyor. Bu muhafazayı boyamak veya boyatmak istiyorum. Daha önce bu uygulamayı yapmış olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

ABNEW
08/03/2009, 23:29
Arkadaşlar, Grande Puntomun arka fren kampana muhafazası paslı bir şekilde duruyor. Bu muhafazayı boyamak veya boyatmak istiyorum. Daha önce bu uygulamayı yapmış olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Kampanalar pastan arındırılıp temizlenerek ısıya dayanıklı boya ile boyanabilir.En sağlıklısı bu.Ön kaliper ve poryelerde yine aynı şekilde boyanabilir.Sitede uygulayan arkadaşlar var.Ben de aynı şekilde boyattım...

Erdem Bozdağ
09/03/2009, 15:42
ısıya dayanıklı bir boya al ne renk istiyorsan.tekeri sök.boyacağın yerin dışındaki etrafı gazete gibi birşeyle kapat sonra boyayı püskürt güzelce.kurumaya bırak.ben önleri kırmızıya kampanayı siyaha boyadım.5-6 ay oldu hiçbir sıkıntı yaşamadım.