PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravoo 1.6 Dizel Dualic Vites Debraj Isınması

dikmentr
15/05/2011, 21:38
araçım 5000 km bugun tek şeritli yola girdim ve geri geri cıkarken dikkatlı bir şekilde cıkmak ıcın sürekli dur kalk yaptım debraj ısındı diye hata aldım pis bir koku geldi arkasından ve düzlüge cıkınca kaputu açtım şanzıman izasında duman cıkıyordu 10 15 dk mola verdim korktum nedeni nedir saygılar.

pdr42
15/05/2011, 21:45
baskı balatan ısınmıstır korkacak bişey yok bir problem olmaz durekli bu sekilde kullanırsan balatayı yersin o kadar

dikmentr
15/05/2011, 22:18
balata arabanın teker kısmında ama duman cıktıgında şanzımanın ustunden gelıyordu ondan kafama takıldı

Murat Gürakan
15/05/2011, 22:32
balata arabanın teker kısmında ama duman cıktıgında şanzımanın ustunden gelıyordu ondan kafama takıldı

Baskı ile fren balatası aynımı ?

takres
15/05/2011, 22:39
yarı otomatik şanzımanı bu yüzden tavsiye etmiyorum...

dikmentr
15/05/2011, 23:50
bu duman şanzımandanmı geldi tekerdenmi :) baskıdanmı balatadanmı balataylan neden bir ilgisi olur frene yüklenmedımki fazla garibime giden olay bu oldu mmt şanzıman aurisden sogudum :) almadım fiyat bravoo aurisden kat kat üstün test sürüsünde sogudum::D

GP COSKUN
16/05/2011, 02:42
bu duman şanzımandanmı geldi tekerdenmi :) baskıdanmı balatadanmı balataylan neden bir ilgisi olur frene yüklenmedımki fazla garibime giden olay bu oldu mmt şanzıman aurisden sogudum :) almadım fiyat bravoo aurisden kat kat üstün test sürüsünde sogudum::D

kardeş
fren balatası ayrı şey
debriyaj balatası ayrı şey
senin koku yapan debriyaj balatası şanzumanla motorun arasında
o dumanın geldiği yerde tam olarak
motordan aldığı gücü şanzumana ileten parça yani
çok sık dur kalkta devamlı kavramada kaldığı için ısınıp koku yapmıştır
devamlı olursa baskı balatayı değiştirmek zorunda kalırsın
balata baskının yüzeyine tutunma özelliğini kaybeder

dikmentr
16/05/2011, 17:45
bu olay başıma 1 kez geldi hata benlenmi bir ilgisimi var ne bunu önlemek ıcın ne yapmam lasım

zafer murat
16/05/2011, 18:18
Balatanın yüzünü yakmışsınızdır şimdilik sorun olmaz ama aynı şekilde kullanım devam ederse baskı balatayı değiştirirmek zorunda kalırsınız.

dikmentr
16/05/2011, 19:20
dualic vitesli arabada bayırdan cıkarken ben bunu ögrendım manuel cıkmak en dogrusu 2. viteste fark ettim 2. viteste hep kalkıyor 1 ayagımı gazdan cektigimde yarım 1. vitese cekıyor ozamanda silkeleme sorunu oluyor. dün tek yoldan gaz fren gaz fren bide geri geri geldim sağ sol cok dardı ilk defa öyle kullandım korktum yangın sondurucu falan cıkarttım:D şimdilik birşey yok servis gösterdım dedı balatadan gelmiş dikkatli kullanmalısınız 5000km daha araç yeni dulic vitesli araçıda ilk defa kullandım bakalım