PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eksozdan akan sıvı

ZAK1980
15/05/2011, 17:21
Arkadaslar yolda gp nın tekı kaputu acmıs yanına yanastım hemen sordum hayırdır dıye sorun bıldıgım bır sorun ıse yardımcı olayım dıye yardımcı olamadım ne yazıkkı sıkıntı su;
aracı calıstırdıgında sofor eksozun arkada tarafında bır sıskınlık varya oradan tam kaynak noktasından sıvı bırsey akıyor akaryakıt sandım ama kokmuyor ıyı bır sekıldede akmıs amcamda calıstırınca akmaya baslıyormus bu akan nedır.
Arac benzınlı depodan akan bırsey olsa parlamazmı ?bırde motordan gelen uzun bır boru var onunla eksozun sıskın oldugu kaynak noktasından akıyor merak ettım nedır dıye

byspayn
15/05/2011, 18:52
ilginçmiş valla :)

tayfux
15/05/2011, 20:10
buharlaşma yapıyorsa ondan yapabilir birde katalizör yapabilir hocam..

ZAK1980
15/05/2011, 21:37
Arkadaslar sızıntının oldugu yerlerı ısaretledım aractakı motordan gelen hortum benım aracta yukaruda imiş ama o aracta asagıdaydı

ZAK1980
15/05/2011, 21:38
Kimseden ses yok ve Çoşkun abi yorumlarınızı beklıyorum

kifanhom
15/05/2011, 22:47
işgüzar bir yıkamacı arka tampona basınçlı su tutarken egsoz ucundan içeri giren su olabilir

GP COSKUN
15/05/2011, 23:13
telefondan girdiğim için resmi gçremiyorum fakat eve gidince inceleyip yorum yazarımanlattıklarına bakılırsa bu aracın conta yakmış olma ihtimali kuvvetli bence
pistonun tepesine su alıp eksoza veriyor olabilir acaba sordunmu araçta ne gibi sıkıntı olmuşta kaputu açıp bakma hereği duymuş conta yanık ise tekleme hararet ve su eksiltme gibi sıkıntılar meydana gelir eksozdan su atmada conta yanıklığına referans olarak alınabilir
eve geçince bilgisayardan resme bakarak daha net bir yprum yapabilirim belki

iris19
15/05/2011, 23:52
Gayet normal motor 90 derecelik ısıya ulaşmadığından dolayı su çıkıyor motor içinde terleme oluyor.diğer bir meselede resimde paylaşmış olduğunuz eksoz görüntüsünde bulunan su tahliye delikleri iyiki var o delikler olmasa eksozlarımız kısa sürede dipte su buharı birikmesinden dolayı kısa sürede kullanılamaz hale geliyor.örneğin daha önceki yıllarda Tempra aracımca eksozunda yoktu bu delik bu yüzden satana kadar 2 kez eksozunu değişmiştim

ZAK1980
16/05/2011, 01:23
Gayet normal motor 90 derecelik ısıya ulaşmadığından dolayı su çıkıyor motor içinde terleme oluyor.diğer bir meselede resimde paylaşmış olduğunuz eksoz görüntüsünde bulunan su tahliye delikleri iyiki var o delikler olmasa eksozlarımız kısa sürede dipte su buharı birikmesinden dolayı kısa sürede kullanılamaz hale geliyor.örneğin daha önceki yıllarda Tempra aracımca eksozunda yoktu bu delik bu yüzden satana kadar 2 kez eksozunu değişmiştim
Emrah neredeyse 1 cay bardagı dolusu yerde sıvı vardı

GP COSKUN
16/05/2011, 02:19
zeynel resmi şimdi gördüm

sanırım akşam saatlerinde araç yeni çalıştığında gerçekleşmiş bir durum
susturucunun tahliye kanallarından atılmış su buharı
sıcak hava soğuk havayla birleştiği yerde oksijenin h2o yani su olma durumu
ama yinede takip edilmeli
araçta su eksiltme hararet yükselmesi çalışmasında gariplik sarsıntılı ve kesiklik var ise
contadan kaynaklı olma ihtimalini göz önünde bulundurmakta fayda var