PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sis farı hakkında yardım

albuz
14/05/2011, 12:05
sol sis farım su alıyor nasıl sökebilirim arkadaşlar bilgisi olan varmı ?

krakercocuk
14/05/2011, 12:10
sis farı camı sökmek risklidir, kırılma durumu yüksek ihtimal..bence ellemeden kenarlardan silikonlama ile onarmaya calısın..camı kırarsanız komple yenılemek sorunda kalırsınız:)

albuz
14/05/2011, 12:12
farda çatlak yada kırık yok sol ön çamurluk davlumbazımda kırık var acaca aradan doğru arkasından mı su alıyor anlayamadım dediğiniz gibi sökmeyede cesaret edemedim :)

asukasan
14/05/2011, 12:33
merhaba, benimde aracımın sol sisfarı su almakta, sisfarı camında herhangi bir çatlak yok ve sol davlumbazımdaki kırık sebebiyle sanırım yıkamalarda oradan su alıyor, bu konu ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlardan bilgi rica ediyorum, ilginize şimdiden teşekkürler, hafta sonu biraz uğraşacağım eğer yöntemini çözebilirsem sizlerle paylaşacağım.

femoli
14/05/2011, 15:27
Sis farının iki tane altta bir tane üstte toplam 3 civatası bulunur bunu sokün arkadaki soketide çıkarın sisi dışarı alın kapaklarını açın ve icini güzelce kurutun sonra camın etrafını silikon ile kaplayın kurusun sonra arka kapağını kontrol edin ...

asukasan
14/05/2011, 15:45
ilginize çok teşekkürler, akşam kısmet olursa uğraşacağım.

macsea
14/05/2011, 18:45
aynı sorun bendede vardı, becerikli değilseniz(benim gibi ) uğraşmayın. kurutma ve silikonlama işini oto elektrikçiler 20-30 tl yapıyolar ve işeyarıyor.

asukasan
14/05/2011, 18:51
farda herhangi bir çatlak yok, sağ tekerleğin davlumbazı ön tarafından kırıldığı için muhtemelen arkadaki ampül bağlantı yerinden su alıyor, kafaya koydum, akşam bu işi çözeceğim :) gelişmelerden haberdar ederim...

asukasan
14/05/2011, 23:32
evet arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler, tamponun altında sisfarının üst tarafında 1, alt tarafında da 2 adet allen vidayı gevşettikten sonra sis farı kolay bir şekilde çıktı, çıkartmadan önce arka kapağı gevşettim ve ampul soketini çıkarttım, biraz zor gibi gözüksede aslında sanıldığı kadar zor değilmiş.gözle yaptığım kontrolde far camında herhangi bir çatlak yok, belki kenarlarındaki silikondan kaçırıyordur, birde farın arkasındaki kapakta aşağıya bakan bir hava tahliye deliği var bir ihtimal oradan da su girebilir, arka tarafından fön makinası ile güzelce kuruttum, yarın silikonlayıp montajını yapacağım, ilginize çok teşekkürler. iyi akşamlar dilerim.