PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : malesef klima

albuz
13/05/2011, 13:28
arkadaşlar klimam digital ve yarı ayardan fazla açtığım zaman kesik kesik üflüyor acaba neden yapar sorun büyükmüdür acaba?:hmm:

tayfux
13/05/2011, 18:18
klimanın beyni diye tabir ettiğim sağ altta bir bölmede mekanizma var ordaki leyimlerde kırılmalar yada temassızlık vardır kontrol ettirirseniz iyi olacak..

albuz
13/05/2011, 18:29
bana birisi klima kompresöründen dedi aklım gitti geldi valla kompresörün çıkması bile 500 tl çok saolun içime bi ferahlık geldi :)

tayfux
13/05/2011, 18:36
hocam ben kesin o demiyorum yanlış olmasın belki de kompresördür benim ki sadece bir şık benim araçda üflememe problemi vardı ordan çıktı sorun..

albuz
13/05/2011, 18:46
benimkide inşallah oradandır :(

bulut
14/05/2011, 00:48
benim dijital klimada da buna benzer bi sorun olmuştu. klima acık halde üflerken klima üflemeyi 1 yada 2 saniye kesiyor sonra tekrar üflüyor. bu sorunu servise gösterdim servis bana klima motoru degişecek ve fiyatıda 600 tl dedi. sonra bende başka bi yolu yokmu deyince beni kırmayıp bi kaç işlemle idareten eski haline getirdiler klimayı. ama işlemi yapan usta cok fazla uzun ömürlü olmayacagını söyledi.

bende dısarıda herhangi bi klimacıya göstredim. sorunu bana şu şekilde acıkladı:

''klima motoruna baglanan noktalar (soketler) zamanla kullanımdan dolayı deforme olabiliyor elbette soket girişleri motora sabit oldugundan ve degişemeyecegınden kısa çözümü motoru degiştirmektir. ama biz genelde soket kısımlarını lehimle düzelterek calısır hale getiriyoruz. ve sizde zaten serviste bu işlemi yaptırmıssınız. herhangi bisorun olmadıgı sürece kullanın. '' dedi.
gecenlerde klimam tekrar üfleme kesti. ama şimdilik cok sükür bi sıkıntı yok. yani kul yapısı herhan hersey olabiliyo. insallah bana birdaha arıza cıkarmaz.
yasadıklarımı size bi fayfdası olur diye paylaştım. isterseniz servis dısında herhangi bir klimacıya gösterin. tekrar gecmiş olsun

albuz
14/05/2011, 11:25
benim dijital klimada da buna benzer bi sorun olmuştu. klima acık halde üflerken klima üflemeyi 1 yada 2 saniye kesiyor sonra tekrar üflüyor. bu sorunu servise gösterdim servis bana klima motoru degişecek ve fiyatıda 600 tl dedi. sonra bende başka bi yolu yokmu deyince beni kırmayıp bi kaç işlemle idareten eski haline getirdiler klimayı. ama işlemi yapan usta cok fazla uzun ömürlü olmayacagını söyledi.

bende dısarıda herhangi bi klimacıya göstredim. sorunu bana şu şekilde acıkladı:

''klima motoruna baglanan noktalar (soketler) zamanla kullanımdan dolayı deforme olabiliyor elbette soket girişleri motora sabit oldugundan ve degişemeyecegınden kısa çözümü motoru degiştirmektir. ama biz genelde soket kısımlarını lehimle düzelterek calısır hale getiriyoruz. ve sizde zaten serviste bu işlemi yaptırmıssınız. herhangi bisorun olmadıgı sürece kullanın. '' dedi.
gecenlerde klimam tekrar üfleme kesti. ama şimdilik cok sükür bi sıkıntı yok. yani kul yapısı herhan hersey olabiliyo. insallah bana birdaha arıza cıkarmaz.
yasadıklarımı size bi fayfdası olur diye paylaştım. isterseniz servis dısında herhangi bir klimacıya gösterin. tekrar gecmiş olsun

çok teşekkürler buna çok sevindim

miharbi
21/05/2011, 22:53
bendede şöyle bir sorun var, klima sıcak üflerken teybin altındaki bölmeden soğuk hava geliyor, ama klimadan hava sirkülasyonunu içeri verdiğimde soğuk üflemiyor. nedendir sizce

tayfux
21/05/2011, 22:57
bendede şöyle bir sorun var, klima sıcak üflerken teybin altındaki bölmeden soğuk hava geliyor, ama klimadan hava sirkülasyonunu içeri verdiğimde soğuk üflemiyor. nedendir sizce
polen filtresi kapağı kırılmış değiştir biter sorunun hocam 28 lira serviste..

miharbi
21/05/2011, 22:58
polen filtresi kapağı kırılmış değiştir biter sorunun hocam 28 lira serviste..
teşekkür ederim kardeş

tayfux
21/05/2011, 23:11
bişey değil İbrahim aynı olay benim başıma gelmişti ordan biliyorum kışın çok kötü oluyor gerçekten sağ tarafta oturanın ayağı donuyor..

Grande-rain
21/07/2011, 12:56
Kalrifer rezistoru dijital için fiyatı 149 tl manuel ıcn 99 sag altta moturun yanında hemen bır parca degıstır rahata er

kadir07
21/07/2011, 16:16
Kalrifer rezistoru dijital için fiyatı 149 tl manuel ıcn 99 sag altta moturun yanında hemen bır parca degıstır rahata er aynen dediğin gibi benimde kalorifer rezistörü arızalıydı torpidonun altındaki bende 10 gün önce değiştirdiim 130 liraya aldım...