PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol bilgisayarı kullanımı yardım

eren2007
12/05/2011, 17:46
merhaba arkadaşlar aranıza yenikatıldım yol bilgisayarını tam manasıyla kullanabildiğimi sanmıyorum bir yardımcı olursanız çok sevinirim.

saygılar

takres
12/05/2011, 19:42
önce tanışma bölümüne kendinizi tanıtsanız...:)

aytek06
12/05/2011, 20:05
Tanıtır yaw.Bilen yazabilcek arkadaşlar yardımcı olr aynı zamanda.

hayalci79
12/05/2011, 21:38
Aracınız hayırlı olsun. Ben de yeni aldım arabayı, keşfediyorum yavaş yavaş. Yol bilgisayarını çalıştım bugün. Nedir tam olarak öğrenmek istedikleriniz?

alpimmm
12/05/2011, 21:52
Eren hoşgeldin aramıza, bi arada bize kendini tanıtırsın, seni daha iyi tanımış oluruz :)
yol bilgisayarı kullanımı gayet basit,
öncelikle verileri sıfırlamak için trip tuşuna( yol bilgisayarı tuşuna) birkaç saniye basılı tutuyoruz. daha sonra düğmeye her basışta farklı bir seçenek gelecek,
örneğin Aot (anlık ortalama tüketim) : bu senin son 100km de aracının yaktığı lt,
Anlık tüketim: bu da aracının o anda yaktığı tüketim,
menzil : aracındaki kalan yakıtla kaç km gidebileciğini gösteriyor,
daha sonra en azından benim pek kullanmadığım ortalama hız ve ortalama seyahat süresi var, aklıma gelenler şimdilik bunlar.
keyifli forumlar..!

Pardeleus
17/05/2011, 17:19
teşekkürler bende merak ediyordum

askin
22/05/2011, 22:07
yol bilgisayarı 2 satır olan puntolarda daha sonrasında 3 satır yapılır mı acaba?

cnykrdnz
22/05/2011, 22:34
Eren hoşgeldin aramıza, bi arada bize kendini tanıtırsın, seni daha iyi tanımış oluruz :)
yol bilgisayarı kullanımı gayet basit,
öncelikle verileri sıfırlamak için trip tuşuna( yol bilgisayarı tuşuna) birkaç saniye basılı tutuyoruz. daha sonra düğmeye her basışta farklı bir seçenek gelecek,
örneğin Aot (anlık ortalama tüketim) : bu senin son 100km de aracının yaktığı lt,
Anlık tüketim: bu da aracının o anda yaktığı tüketim,
menzil : aracındaki kalan yakıtla kaç km gidebileciğini gösteriyor,
daha sonra en azından benim pek kullanmadığım ortalama hız ve ortalama seyahat süresi var, aklıma gelenler şimdilik bunlar.
keyifli forumlar..!

bu arada türkçemi sendeki menüler :)

askin
24/06/2011, 00:22
gncl

fatihhhh
24/06/2011, 14:24
2007 dynamic grande de yol bilgisayarı ingilizce.
trip A ve trip B diye iki farklı ölçüm yapabiliyor.
traip A veya trip B yi sıfırlamak için kol daki düğmeye 2-3 sn basılı tutuyoruz.
trip a dave b de katedilen km yazıyor.
hemen akabinde ortalama yakıt tüketimi yazıyor.
sonrasında anlık yakıt tüketimini yazıyor.
travel time da yolculuk süresini. yazıyor.
trip B de anlık yakıt tüketim değerlerini göstermiyor.
range de depodakiyakıtla katedilebilecek mesafeyi belirtiyor.
geçişler o koldaki düğmeye anlık basmakla, ve sırayla oluyor.
çok iyi yazamadım ama şimdilik bu kadar

frkan54
13/11/2011, 16:30
bende active var ama bir türlü trip km sıfırlayamadım. sıfırlanmıyor mu? yada ben mi yapamıorum bi yardımcı olsanız.?

aykut_1914
13/11/2011, 17:57
nasıl yani?
aracın km sini mi sıfırlıcaksın? :D

hayalci79
13/11/2011, 18:11
bende active var ama bir türlü trip km sıfırlayamadım. sıfırlanmıyor mu? yada ben mi yapamıorum bi yardımcı olsanız.?

Değerleri değiştirdiğiniz tuş var ya, hani basınca anlık tüketim, ortalama hız, ortalama tüketim gibi değerleri görmenizi sağlayan, o tuşa bir kaç saniye basılı tutarsanız değerler sıfırlanır.

paraddoxx
02/12/2011, 10:33
peki GP'sini yeni alan biri olarak bende birşey sorayım.
benim araçta sürekli değişmesinden dolayı anlık tüketim olduğunu düşündüğüm değer
13.1 - 16.3 gibi değerler gösteriyor / 1km yazıo yalnız 100 km değil
bi sorun mu var acaba

halils2
02/12/2011, 22:58
o değer sizin 1lt yakıt ile nekadar yol yaptığınızı gösteriyor. ayar menüsünden değiştirebilirsiniz.

karakuscoskun
04/04/2013, 23:03
Arkadaşlar bu yol bilgisayarı menüsünü servisinde veya baska biryerde türkçeye çevirme şansımız varmı. 2008 1,3 punto yeni aldım yol bilgisayarından hiç bise anlamadım.

ferikci
04/04/2013, 23:56
yol bilgisayarı 2 satır olan puntolarda daha sonrasında 3 satır yapılır mı acaba?

3 satırlı gösterge paneli alıp takarsanız çalışıyor

erenemre
05/04/2013, 00:33
Arkadaşlar bu yol bilgisayarı menüsünü servisinde veya baska biryerde türkçeye çevirme şansımız varmı. 2008 1,3 punto yeni aldım yol bilgisayarından hiç bise anlamadım.

servisler yapabiliyormuş deniliyor ama epey bir para istiyorlarmış bence gerek yok benimkide ingilizce zamanla ezberliyorsun zaten 5-6 tane seçenek var ve senin en çok işine yarayan ortalama yakıt tüketimi ve range kalan menzil

halils2
05/04/2013, 00:34

activelerde dil seçeneği yok zaten dinamikler gibi çok da teferruatlı yol bilgisayarı yok

erenemre
05/04/2013, 00:39
ya bende bişey sorucam arkadaşlar ,benimkisi 3 satır dynamic ancak sevmediğim bişey teyp açıkken radyo kanallarınıda gösteriyor yol bilgisayarında ben bunu istemiyorum zaten teybin ekranında var yol bilgisayarında ortalama tüketim olması daha hoşuma gidiyor bunu kapatmanın bir yolu var mı ? sürekli orada radyo istasyonunu görmek çok gereksiz geliyor bana

halils2
05/04/2013, 00:41
ya bende bişey sorucam arkadaşlar ,benimkisi 3 satır dynamic ancak sevmediğim bişey teyp açıkken radyo kanallarınıda gösteriyor yol bilgisayarında ben bunu istemiyorum zaten teybin ekranında var yol bilgisayarında ortalama tüketim olması daha hoşuma gidiyor bunu kapatmanın bir yolu var mı ? sürekli orada radyo istasyonunu görmek çok gereksiz geliyor bana

tam emin değil ama menüden kapatılabiliyordu diye hatırlıyorum kullanıcı el kitabına baktınız mı

aalperdemir
05/04/2013, 00:57
Menuden kapaniyor. Show radio diye bisey olmasi lazim. Off konuma getir gider. Gerci diger boujmlerde durunca niye kapaticaksinki? Range falan yap onu bi daha gormezsin

Sent from my iPhone using

erenemre
05/04/2013, 01:08
Menuden kapaniyor. Show radio diye bisey olmasi lazim. Off konuma getir gider. Gerci diger boujmlerde durunca niye kapaticaksinki? Range falan yap onu bi daha gormezsin

Sent from my iPhone using

dostmu diğer bölümleride açsam aracı yeniden çalıştırdığımda yine çıkıyor neyse kitabı indirip baktım varmış kapatma teşekkürler cevaplar için

erenemre
05/04/2013, 01:12
arkadaşlar bişey daha sorucam bu 3 satırlılarda hız ikazı var mı bizim kayınpederin corsa da 110 u geçince bip bip diye ses veriyor kitapta gösteriyor ama ben menüde hiç dikkat etmedim.

halils2
05/04/2013, 01:41
arkadaşlar bişey daha sorucam bu 3 satırlılarda hız ikazı var mı bizim kayınpederin corsa da 110 u geçince bip bip diye ses veriyor kitapta gösteriyor ama ben menüde hiç dikkat etmedim.

benim active de speed diye yazıyor sizde de aynıdır diye tahmin ediyorum

cihankardes
05/04/2013, 02:09
Tabiki kapatabiliyorsun abi. Soldaki menu tuşundan giriş yapıp, sanırım radio show:on gibi bi yazı olması lazım. Onu off yapacaksınız.

cihankardes
05/04/2013, 02:14

Onu da menuden speed beep sekmesinden hallediyorsunuz. Hangi hızda isterseniz orda öter. Çakma cruise kontrol olarak kullanılabilir :P

erenemre
05/04/2013, 12:00
teşekkürler arkadaşlar ...

karakuscoskun
05/04/2013, 18:26
Arkadaslar menüyü yavas yavas çözüyor sizin sayenizde yalnız şunu yapamadım. Ana ekranda Tarih ve km gösteriyor ama ben tarih yerine range göstersin istiyorum bana tarif edermisinz