PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonu çevirince gelen lıng sesi

emtue
08/05/2011, 11:55
Merhaba,

Direksiyonu sağa veya sola çevirirken her 30 derecede bir lıng diye bir ses geliyor ve araç dururken hissediliyor. Daha önce forumda amortisor ile ilgili bir şeyler okumuştum fakat şimdi bulamadım. bilgisi olan varsa sevinirim..

GP COSKUN
08/05/2011, 12:08
amrtisör takozlarının bilya sesi

emtue
08/05/2011, 12:27
amrtisör takozlarının bilya sesi

hocam ortalama maliyeti nedir? malum istanbuldayız bilgisiz ve ahlaksız usta çok :) birde değiştirmesek sürüşe bir zararı olur mu? 3 bin km sonra periyodik bakıma sokacağım onu bekleme niyetindeyim..

cevabınız için teşekkür ederim.

GP COSKUN
08/05/2011, 13:38
periyodik bakımda değiştirmenin bir sakıncası yok sadece ses yapar
serviste değişim maliyeti iki taraf için 200 tl civarı olur
sanayide tanesi 45 tl bilgin olsun

jocker_69
09/05/2011, 11:32
mrb. aynı problem benim arabmdada var. aracımın km si 9500. 10 ay oldu alalı. sağa sola çevirirken lıng diye sinir bozucu bir ses geliyor. bulunduğum ilde servis yok. bu şekilde kullanıyorum. umarım sorun çıkarmaz. siz servise gittiğinizde biliglerinizi buradan paylaşırsanız sevinirim.

okaya
09/05/2011, 16:36
merhaba arkadaşlar bende de aynı sorun vardı iki gün önce yaptırdım.amörtisör kutup takozu değişti sağ ve sol.şimdi eski haline geldi problem yok.tanesi 45 tl aldım ama dikkat edin linea ve punto farklı bana arkadaş linea nın takozu verdi olmadı yuvarlak olucak köşeli değil.

mmtkara
10/05/2011, 01:27
bende değişeli 1 sene oldu ama yine başladı ses bu araçlarda oluyor hele yeni büyük jant taktıysan garanti...kaçınılmaz gerçek...

Electra
10/05/2011, 09:04
Bende de vardı o ses, 5 cm spor yay taktırdıktan sonra gitti. Çözümü tabii ki spor yaydır demiyorum ama yapacak bişeyim kalmadı galiba.

sunlogan
10/05/2011, 16:33
Merhaba,

Direksiyonu sağa veya sola çevirirken her 30 derecede bir lıng diye bir ses geliyor ve araç dururken hissediliyor. Daha önce forumda amortisor ile ilgili bir şeyler okumuştum fakat şimdi bulamadım. bilgisi olan varsa sevinirim..

Merhaba 2011 evo kullanıyorum. benim evo da direksiyonu cevirdigimde direksiyonun tam ortasında bir tık hissediyorsunuz. yalnız bu duyulabilir bir ses degil elinizde hissediyorsunuz bunu. air bag ateşliyen mekanizmadan (airbag sargısı diye de geçiyor resim temsilidir) kaynaklandıgı soylendi servis tarafından. airbag altında yuvarlak bi parca var ve orjinal parca sipariş edilerek degistirildi. o tık olayını yine hissediyorum bunun sebebi amortisor takozlarının bilyesi diye yazılmış bu durumda bunlara da baktırmalımıyım. yardımcı olursanız sevinirim. bu arada servisten cıkamaz oldum bu tarz arıza yada hatalardan dolayı aracı ocak ortası teslim aldım ama surekli servisteyim :( sansızlık bu olsa gerek ...

emtue
10/05/2011, 17:55
merhaba arkadaşlar bende de aynı sorun vardı iki gün önce yaptırdım.amörtisör kutup takozu değişti sağ ve sol.şimdi eski haline geldi problem yok.tanesi 45 tl aldım ama dikkat edin linea ve punto farklı bana arkadaş linea nın takozu verdi olmadı yuvarlak olucak köşeli değil.

artık bakımda değiştittim çok rahatsız etmiyor..

7 ay önce 16" orjinal jantlara geçtim ama yeni yapmaya başladı..

zetalpzet
10/05/2011, 17:58
Merhaba,

aynı sorun bende de vardı.50 tl civarı sorun çözülüyor.ben yaptırdım hem ses kesildi hemde direksiyon çok yumuşadı

servt
10/05/2011, 20:50
bende de aynı problem var. ses direksiyonun içinden geliyo sinyal verdikten sonra ses artıyo . servise daha gidemedim . önemli birşey diye korkuyorum ama en yakın servis 70 km. ve hiç zamanım yok.

Candars
10/05/2011, 22:15
Arkadaşlar merhaba,
2010 model 32.900 km. de bulunan GP'min direksiyonunu sağ sola çevirirken pedalların alt tarafından ayağımla hissettiğim tık tık şeklinde sürtme sesi geliyor.
Siz bu sorunu yaşıyormusunuz? Neden kaynaklanabilir? Vaktim olmadığı için hemen servise gidemiyorum. Sizce bu şekilde kullanmamda sorun olur mu?
Teşekkür ediyorum.

Tuana
11/05/2011, 00:09
aynı sorun bende de vardı.50 tl civarı sorun çözülüyor.ben yaptırdım hem ses kesildi hemde direksiyon çok yumuşadı

Ses falan henüz hissetmedim, ama city modunu açsam da kapasam da bir fark yok. Ya city modu çalışmıyor, hidrolik tarzı direksihyon,
yada city düğmesine bassam da kapanmıyor.

City modu-açık kapalı arsında az fark var da
anlayamıyor muyum yoksam ?

zumreakb
16/12/2014, 14:38
2012 model 20.000 km de benimde puntom, Direksiyonu çeyrek tur sağa veya sola çevirdiğimde aynen başlıkta yazıldığı gibi "lıng" diye ses geliyordu. Herkesin dediği gibi amortisör üst bilyalarından dediler değiştirdik. Eski BMW kullanıcısı olduğum için maliyeti bana çok düşük geldi �� sağ sol bilya ve z rotları değiştirdim. Ses hala devam ediyo �� kalite çok düşük bu arabalarda

ORS15
30/04/2015, 09:52
selam arkadaşlar, grande puntomun gecen hafta serviste amasör takozlarını direksiyonun cevirince tık tık ses yapıyordu bundan dolayı degiştirdim.ama bu seferde direksiyonu tam sag yaptıktan sonra sola hızlıca cevirince tık diye cok az bir ses geliyor,ses zor duyuluyor herzemanda yapmıyor.genelde lastikler tırtırlı yüzeylerde veya lastikler de yük varken bunu yapıyor.sorun direksiyon kutusundan olabilirmi yada ön düzenden mi olur anlamadım.direksiyon kutusunda ayaryeri gibi bir durum oluyormu boşluk almak icin .ama direksiyonu düz ken sag sol yapıyorum boşluk yok gibi cözemedim.yorumlarınız için şimdediden teşekkürler