PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ...::: BİRMOT Yenimahalle Rezaleti :::...

femoli
12/05/2007, 15:05
Arkadaşlar size BİRMOT Yenimahalle ile ilgili çok vahim bir olayı anlatıcam.

arabamı 10.000 bakımı için BİRMOT Yenimahalle'ye götürdüğümde, yağ-yağ filtresi-direksiyon mafsalı değişti ve sorunsuzca evime gitmiş idim.

arabamı fazla kullanmadığımdan, genelde evde bıraktığımdan dolayı o günden beri kaputu hiç açmamıştım.

bugün, yeni park ampülleri takmak için işe arabamla geldim,
kaputu bir açtım ki ne göriyim....hava filtresinin kutusunun kırık olduğuğunu gördüm ve resmen şok oldum!

doğruca BİRMOT Yenimahalle'ye zeynep'in yanına gittim.

saolsun benle çok ilgilendi ve gerekli ustalarla görüştürdü.
ustalara gösterdiğimde, herbiri topu diğerine attı, kısacası kimse yenilen naneyi sahiplenmek istemedi :destere: (ne yazıkki saim bey yerinde değildi)

topun en son üzerinde kaldığı usta ise, biraz daha inceledikten sonra.. 2dk. içinde senaryolarını sıraladı:
" kendin kırmışsındır, kendin asılmışsındır (ki ben can sıkıntısından bu tür şeyler yapan biri değilimidir)...ya da bir arkadaşına vermişsindir ve arkadaşın senden habersiz kaputu açıp kırmıştır (ben arabayı babama bile vermedim henüz)"

bu durumun hiçbir şekilde garantiden yapılamacağını ifade ettiler, bakım sırasında araçla ilgilenen usta kendisinin kırmadığını iddia ediyor, kullanan araç sahibi ise kaputu bile açmadığını iddia ediyor..o zaman ya FIAT çok adi malzemeler üretiyor, yada bu meret kendi kendine kırılma eğiliminde???

BİRMOT Yenimahalle benim için, şu dakika itibarıyle bitmiştir ve bu olayı sonuna kadar götüreceğime inanabilirsiniz...

Yapabileceğim heryere şikayetimi yapacağım ve özellikle saim bey'le de görüşeceğim.

Edit : Saim bey saolsun aracımdaki sorunu vede yanlış anlaşılmayı babacan tavrı ile çözmüştür .Her insan hata yapabilir önemli olan hatayı kabul etmektir hatayı kabul edip arızalı parçayı değiştirdiler birmot yenimahalle müşteri memnuniyeti tam not :)

KEMAL OTO. Aksesuarda istediğiniz her ürün burada, tüm fiat ailesini vede araçları bekliyoruz . ANKARADA aksesuarda tek adres : merkez sanayi 574. sokak no:31 ivedik Ankara tel: 0312 394 15 10 Kemal Oto | Ana Sayfa (https://www.kemaloto.com) Kemal oto

Linos
12/05/2007, 15:11
Geçmiş olsun Mehmet! Saim Beyle, onu bulamazsan Murat Beyle bir görüş... Saçma bir durum olmuş hakikaten, çözeceklerdir...:icon_smile_angry:

shoparr_
12/05/2007, 15:35
:ranting2:bir hava filtresi kutusu için bunu yapıyorlarsa ne müşterilerinin değeri ve memnuniyetini ne de bu sitenin işlevi ve anlamını idrak edememiş durumdalar kanımca.. en önemlisi tarzları çok yanlış umarım bu bahsettiğiniz kişiler çözüme kavuşturur durumu özellikle zeynep in yardımlarına bunca tanışıklığa rağmen kendin kırmışındır birine vermişsindir o kırmıştır yaklaşımı ban i hakediyor..:bansign:

femoli
12/05/2007, 15:50
sormayın yaa..

çıldırttılar resmen insanı.

alperylm ile unik06 geldi dükkana.

alperinde başına benzer bir rezalet gelmiş BİRMOT Yenimahalle'de.

alarm taktırmak için gittiğinde, xenon'ların beynini söküp takmayı unutmuşlar. (bu araç bize geldiğinde zaten bu şekildeydi, biz bişey yapmadık...şeklinde YİNE iftira atmayı tercih etmişler)

alper'de bunun ardından, xenon sabitleme ile ilgili bursa BİRMOT'da açılan servis kartını gösterdiğinde, yaptıkları hatadan daha fazla kaçamayıp; hatayı gidermişler üstüne üstlük, o kadar tırsmışlar ki tüm boştaki vidası olmayan uçları bile tamamlamışlar.

06kaymak
12/05/2007, 15:52
kotu bir durum...bence servis muduru ile gorusmenizde yarar var...

twentynine
12/05/2007, 16:03
Gerçekten Rezalet Arkadaşlar Elimizden ne geliyorsa yapalım Fiat'a Mailse mail telefonsa telefon dilekçe ise dilekçe ben her şeye hazırım bugün femoliye yarın bize olabilir. Artık bu ülkede bazı şeyler tüketici lehine değişmeli.

femoli
12/05/2007, 16:05
şikayetim.com'a yolladım...

tofaş müşteri hizmetleri e-şikayet ile e-mail attım...

444 22 55 den müşteri hizmetleri ile konuştum...

shoparr_
12/05/2007, 16:13
budur..sadece bu site ve üyelerinin değil tüm kullanıcıların artık bu tarz muamelelerle karşılaşmaması gerekiyor bu eski anlayış, bu mantalite tofaş a olan önyargıyı oluşturdu pazarlama dünyasında artık bu anlayış kalmadı fiat gerekli uyarıyı yapacaktır umarım...

Reddline
12/05/2007, 16:16
ya biz de sakarya da böyleyiz vedat abinin araba geldiğinden beri teyp in yanında naylonlar kalmış götürdük bunu çıkartın die usta ne desin ben bunu ilk defa görüyorum bu burda yoktu sen mi koydun dedi... delirmemek elde bile deil.
Zincirlikuyu birmot diyorum başka bişii demiyorum. Geçmiş olsun Femoli. Bundan böyle arabayı aldığımızda sağına soluna bakıcaz demekki.

HIGH FIDELITY
12/05/2007, 16:41
Anketlere cevap verirken sonuçları görmeden sağ taraftaki seçenekleri işaretlememek lazım. Bu anketler onlar için büyük önem arzediyor. Hele bir de memnun değilim dersen varya artık ne olur bilmiyorum. Bir gün(geçen yıl) Müşteri hizmetlerine siparişteki aracımla ilgili son durumu soruyordum. Adamlar tüm konuşmamdan Birmot'u şikayet ettiğim sonucunu çıkarmışlar. Ortada böyle bir şey yokken. Hemen email le neden ilgilenmiyorsunuz diyerek uyarmışlar. Aracın satışını yapan Tuğba hanım bizle çok ilgilenmesine rağmen böyle bir olayla karşılaşmıştı. Neyse ki kendim gittim, babam gitti ortalğı düzelttik. Yani ya bir de olsa hesabı vardır ya. Demek fırtınalar kopacak.

akin78
12/05/2007, 16:42
Birmot Yenimahalleyi listeye alıp her daim protesto ediyoruz o zaman.Müşterisine yalancı diyen firma batsın,yok olsun.

zeynepc
12/05/2007, 16:42
:bur2: üzüldüm yaa

dagored
12/05/2007, 20:08
geçmiş olsun Mehmet, durumu fiat çağrı merkezine bildirmeni tavsiye ederim...

tempesty
12/05/2007, 20:20
Demek ki neymiş bundan sonra Birmota gitmek muhatap olmak bile yokmuş dimi :) bende bir keresinde birmota gittiğimde servisten arabamla içeri girdim fakat bi allahın kulu gelipde bana buyrun yada sen kimsin içeri niye girdin inmisin cinmisin ne istiyosun kardeşim derdin ne hırsızmısın yoksa bile demedi bende gıcık olmuştum arabamdan indim ve görevlinin yanına kendim gidip durumu izah ettim..görevli bana ne dedi beğenirsiniz ?? ''arabanızı ordan kaldırın lütfen diğerlerine engel olmasın şöyle dışarı bi yere parkedelim'' dedi,sonra fikir değiştirdi ve şuraya yok yok orasıda olmadı en iyisi buraya parkedelim falan en sonunda kucağıma almayı düşündüm puntoyu :) reklam gibi olmasında tanıyanlar bilir 1 kez Müslüm beyin yanına gittim gayet memnunum,kendi arabasıymış gibi ilgilendi benim arabamla...

dagored
12/05/2007, 20:21
Demek ki neymiş bundan sonra Birmota gitmek muhatap olmak bile yokmuş dimi :) reklam gibi olmasında tanıyanlar bilir 1 kez Müslüm beyin yanına gittim gayet memnunum..

Müslüm abiye gidipte memnun olmayan var mıdır???

Sanmam... ;)

brucella
12/05/2007, 21:51
femoli çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda olayı çözümlersin

batuhan
12/05/2007, 23:43
gecmiş olsun ankaralı gp ciler birmot yeni mahalleyi kara listeye alsınlar

microab
13/05/2007, 00:12
Mehmet geçmiş olsun kardeşim.Allahtan basit sayılabilecek bir parçada bunu yapmışlar başka bir parçasını düşünemiyorum.

Tüh yahu-yazık valla yazık.

GaladrieL
13/05/2007, 00:13
Femolicim çok geçmiş olsun, hakkaten tatsız bir olay..Bu tür tatsız mevzularda kötünün yanında iyiler de yanar.. Eminim servisin genelinde bu yanlış yaklaşım hakim değildir ama, artık olan olmuş..Dilerim en kısa sürede sorun hallolur...

@ Zeynom; sen üzülme sakınnn lütfen! Elinden geleni fazlasıyla yaptığına adım gibi eminim..Bu tarz üzücü olaylar zaman zaman yaşanabilir.. Önemli olan yanlışların düzeltilmesi ve son bulması..

SANtO
13/05/2007, 01:37
BİRMOT Yenimahalle' ye :bansign: :bansign: :bansign:
Femoli çok geçmiş olsun. Bencede müşteri hizmetleri bu sorunu çözecektir..

İbrahimKC
13/05/2007, 01:52
Çok yazık çok...

Ya eskiden bir servis vardı Yenimahalle civarında adı neydi onun hatırlayan var mı? :)

Mehmet Geçmiş olsun kardeş...

unik06
13/05/2007, 01:55
Çok yazık çok...

Ya eskiden bir servis vardı Yenimahalle civarında adı neydi onun hatırlayan var mı? :)

Mehmet Geçmiş olsun kardeş...

evet yaa..

mmm..adı neydi?? :alala:

allah allah..hiç hatırlamıyorum gerçekten :):):)

jeoenis
13/05/2007, 12:11
geçmiş olsun mehmet abi.
zaten malum yeri sevmezdim. eminim zeynep çok uğrşmıştır neyse bencede en iyi yer müslüm abinin yeri büyük şirketler nasıl olsa bana müşteri gelir mantığı ile müşteriye eziyet eder ama müslüm abinin yerinde müşteri memnuniyeti öncelikli tavsiye ederim

ufuk61
13/05/2007, 12:19
mehmetcim gecmiş olsun kardeşim bence servi müdürüne git derim
diğer işlemleri yapmışsın zaten şikayet bağımında (bu işi sonuna kadar koştur)vede ankaralı gp çiler olarak bir daha o servise ayak bile atmayın birlik beraberlik buğunler içindir

Ryu
13/05/2007, 13:18
mehmet kardeş geçmiş olsun. arabamızın başında durmamıza bile izin vermiyorlar. zaten hiç güvenim yok servislere.

merter
13/05/2007, 13:18
mehmet gecmis olsun ama sen gerekli seyleri yapmissin ve kaybettikleri bayagi bir kisi oldu su olayla
arkadaslar biraz uzak sayilabilir Sasmaz ama USTUN OTOMOTİVi tek gecerim.babamin oglu degiller ama islerini her zaman 4*4 luk yapiyorlar.baslarindaki servis danismanlari Fikret Bey var, konusunun uzmani ve cana yakin bir insandir.
2000 yilindan beri orayi tercih ediyorum ve hic sıkıntı yasamadim ama fiatin her servisinde oldugu gibi prosedurleri biraz uzun suruyor.sanayide herhangi biryerde 1 saatte yapilacak is icin 2saat bekleyebiliyorsunuz
yalniz cok yogun calisiyorlar randevu alip gitmenizi siddetle oneririm. biraz samimiyet kurarsaniz aracin basinda bile durabilirsiniz, ben duruyorum

Bülent A.
13/05/2007, 14:02
mehmetcim gecmiş olsun kardeşim bence servi müdürüne git derim
diğer işlemleri yapmışsın zaten şikayet bağımında (bu işi sonuna kadar koştur)vede ankaralı gp çiler olarak bir daha o servise ayak bile atmayın birlik beraberlik buğunler içindir

Mehmet geçmiş olsun.Bende de aynı sorun var.Ama kim nerede ne yaptı belli değil benimkinde.Çokta mrumda değil.Yarın öbür gün gelen pert bir arabadan değiştirilir.
Hatta o Bayiden ve Servisten üyemiz varsa Banlayalım benceeee.

zeynepc
13/05/2007, 15:08
Mehmet geçmiş olsun.Bende de aynı sorun var.Ama kim nerede ne yaptı belli değil benimkinde.Çokta mrumda değil.Yarın öbür gün gelen pert bir arabadan değiştirilir.
Hatta o Bayiden ve Servisten üyemiz varsa Banlayalım benceeee.

bülent bence senin bu lafını banlamak lazım arkadaşım..çok ayıp!!! bir olayı herkese mal edemessin..:bansign:
ben bu lafı üzerime alınırım....:bansign:

microab
13/05/2007, 15:15
O lafı büyük olasılıkla şaka olarak sarfetti Bülent,genelde dokunduracağı zaman bu şekilde yapıyor çünkü...

Ufuk a gönderme yapmış bence...

İbrahimKC
13/05/2007, 16:14
Bence direk olarak Zeynebe takılmak için söylemiş. BiliyorsunBülent seni sever Zeynep..

Zeynep senin bu olaydan üstüne alınacağın hiç bir şey yok. Lütfen yazılanları kendinle ilgili hiç düşünme olur mu?.

Biz oraya gene geliriz ama sadece seni ziyarete.. Sen üzme tatlı canını lütfen...

Ben birde 3. defa koltuk koruma yaptırmaya gelecem orasıda ayrı mevzuu..

zeynepc
13/05/2007, 16:23
Bence direk olarak Zeynebe takılmak için söylemiş. BiliyorsunBülent seni sever Zeynep..

Zeynep senin bu olaydan üstüne alınacağın hiç bir şey yok. Lütfen yazılanları kendinle ilgili hiç düşünme olur mu?.

Biz oraya gene geliriz ama sadece seni ziyarete.. Sen üzme tatlı canını lütfen...

Ben birde 3. defa koltuk koruma yaptırmaya gelecem orasıda ayrı mevzuu..

saol ibocan..gel tabii beğenmediysen gelcen tabiii...femolinin olayına çok üzüldüm o yüzden fazla alındım:dry: :ph34r:

Bülent A.
13/05/2007, 16:26
saol ibocan..gel tabii beğenmediysen gelcen tabiii...femolinin olayına çok üzüldüm o yüzden fazla alındım:dry: :ph34r:
Bende geleyim mi?
Ama yemeğe gelirim söliyim.Malum o kadar yoldan gelicez.
Hahahahahah

İbrahimKC
13/05/2007, 16:29
Bende geleyim mi?
Hahahahahah

Dayağı, iştah açıcı olarak mı yoksa tatlı niyetine mi yiyeceğine karar verip git ama Bülent.. :)

zeynepc
13/05/2007, 16:29
Bende geleyim mi?
Hahahahahah

tabe tabee..;)

Bülent A.
13/05/2007, 16:32
Dayağı, iştah açıcı olarak mı yoksa tatlı niyetine mi yiyeceğine karar verip git ama Bülent.. :)
İştah açıcıya gerek yok be İbo.Malum iştah sürekli açık.
Tatlı içinse başka planlarım var.Saol. :heyo:

tabe tabee..;)
Tabe tabe derkennnn????

zeynepc
13/05/2007, 16:43
İştah açıcıya gerek yok be İbo.Malum iştah sürekli açık.
Tatlı içinse başka planlarım var.Saol. :heyo:

Tabe tabe derkennnn????

bilmiom artık :dirdir:

batuhan
13/05/2007, 17:24
muhaaa kan kokusu var havada :)

ABNEW
13/05/2007, 20:41
Mehmet geçmiş olsun.Servisten çıkmadan (Hangisi olursa olsun) aracın içine dışına ve motora bakmakta fayda var kesinlikle.Benimde başıma benzer bir olay gelmişti önceden...

femoli
14/05/2007, 09:37
Arkadaşlar iyi temennileriniz için teşekkür ederim. Bu işin sonunu bırakmayacağım ya ne olursa olsun, ben iş icabida birmot yetkili bayisiyim arçlarımı ordan aldım ve şimdiye kadarda yüzlerce müşteri bağladım servis anlamında, bana yapılana bakın yani bana derken kimsenin başına gelmemeli ama yinede bizimde özel bir ayrıcalığımız olmalı ,bu işi büyütmeden ne olursa olsun bu kişiler birmot bayisi müşterisi değip orada halletmek işi yokuşa sürmemek, ben oradaki ustalardan tanıdık diyerek sineme çekecektim ama düşündüm onlar bu yüssüzlüğü yapıp ben neden sineme çekeyim ben kerizmiyim dedim ve hakkımı aramaya başaldım ki diğer arkadaşlara örnek olmak için.

Zeynep sanada ilgin için çok teşekkür ederim o gün işini gücünü bırakıp benimle koşturdun saol arkadaşım :::::)

BU olayı çözene kadar konum güncel kalacaktır arkadaşlar

MOZDİ
14/05/2007, 11:57
mehmet geçmiş olsun.....

grande06
14/05/2007, 12:33
memet abi yeni okudum çok geçmi şolsunn yaaa nediyimki bence ardında durulmalı ama bu foruma ilk girdğimde ben diyordum servislerle ilgili bi konu wardı ve birmot kadar dandik bir servis yok dedim ,canın saolsun abi birmot sadece seni değil böyle bir olayla bizleride kaybetti...

Misafir2
14/05/2007, 13:20
ankara yönetımı arkadaşlarım neden bırllık olup sıtemız adına cıddı bır bakım onarım teklıfı hazırlayıp bayılerden teklıf toplamıyorsunuz??????????????????
en avantajlı teklıfı veren fırmaya götürün araçları

Linos
14/05/2007, 15:14
Vedat; bence mesele indirim değil! Biraz pazarlıkla her müşteriye yapıyorlar iyi kötü bir indirim! Mesele serviste gösterilen ilgi! O da teklifle olmuyor haliyle ;)

Ankara'da halihazırda iki adet servisle anlaşmamız var! Ancak, yukarıda yazdığım nedenlerden, her üye, kendince muhabbeti olan servise gitmeyi tercih ediyor ve bu başlıkta da olduğu gibi memnuniyet ya da memnuniyetsizliğini dile getiriyor! -Ki bu diğer üyelerin de işine gelir kanaatimce! Zira, bu şekilde, tüm servisler hakkında bir yargımız oluşuyor...

:icon_smile_wink:

zeynepc
14/05/2007, 17:46
Mehmet Selam,
Yaşadığın olaya çok üzüldüm.Ancak grup üyesi arkadaşlarımın yorumları beni çok daha fazla üzdü.Elbetteki benim çok önem ve her türlü konuda yardımcı olmaya söz verdiğim grup üyelerinden bir arkadaşımın bu olayı yaşaması beni daha da üzdü.Birmota geldiğinde ben şehir dışında bulunmuş olmam ise ayrı bir talihsizlik.Servis çalışanı arkadaşlarıma bu olayların tekrar etmemesi için gerekli talimatların verildiğinden emin olmanı isterim.Birdaha bu tür problemlerin yaşanmayacağını sanıyorum.Aracındaki hasarlı parça trafımızdan değiştirelecektir.Servise gelmeni bekliyoruz.Geldiğinde benide görmeni rica ediyorum.Sevgiler SAİM ÇETİNER...

GaladrieL
14/05/2007, 18:29
sanırım bu konu da güzellikle kapanmış oldu değil mi sevgili mod. arkadaşlarım.. hayde bir "closed" vurun :)

ABNEW
14/05/2007, 19:32
sanırım bu konu da güzellikle kapanmış oldu değil mi sevgili mod. arkadaşlarım.. hayde bir "closed" vurun :)

Sanırım Mehmet in servise gidip kapağı değiştirmesini bekliyorlar galadriel:)

Linos
14/05/2007, 21:38
Sanırım Mehmet in servise gidip kapağı değiştirmesini bekliyorlar galadriel:)

Aynen öyle düşünüyorum şahsen! Mehmet kapandı demeden konu kapanmayacak! Ama gelişmeler gayet iç açıcı... ;)

Umarım bir daha yaşanmaz...

jeoenis
14/05/2007, 21:43
ama öyle yada böyle aklımızın bir ucunda buolay duracak

Muhendis06
14/05/2007, 21:43
Ornegin bu konuyu su an itibariyle 554 kisi okumus durumda. Artik bu kadar potansiyel musterinin gozunde, ilgili muessesenin yerini tahmin edebiliriz. Burada onemli olan 3-5 kurusluk menfaat pesinde gunu kurtarmak degil, musteri kazanip gelecege yatirim yapmaktir.

Maalesef hala bu zihniyet hicbir markada tam olarak oturmus gorunmuyor.

Onceki gun aracimdaki bir mekanik sesten dolayi ugradigim servisin elemani, once çıkan sesi duyamadigini iddia etti, sonra da bu sesin tum puntolarda oldugunu soyleyip zeytinyagi gibi uste cikmaya calisti. Bayideki test aracini surup o sesin olmadigini gorup bayiyi terk ettim. Bayiler tabiki garantiden parca degistirmemek icin ellerinden geleni yapmaya calisabilirler, ama bunun da bir sınırı vardir. Bu tip yaklasimlarla karsilastikca, insan kullandigi urunden soguyor. :(

GaladrieL
14/05/2007, 21:44
peki..kapatmadan ben closed diebilir miyim Murat, nooluurrrrrr :p mutlu sonla bitti ya, o bakımdan hoşuma gitti..heves ettim :)
ya da ben şimdiden diyim, yakalayamazsam falan, artık kapandı sayılır nasıl olsa.. değil mi femolicim..?
diorum;

MUTLU SONLA CLOSED :) :) :)